Zorunlu Doğu Görevi Sayılan İller

Zorunlu doğu görevi sayılan şehirler; 40 Bin öğretmen ataması için, öğretmen adayları hangi bölgenin ilin ya da ilçenin zorunlu hizmet bölgesi sayıldığını ve 2010 yılında çıkarılan yönetmeliğe göre okul bazında zorunlu hizmet olup olmadığını ya da kaç puan verildiğini merak etmekte. Bizde bunun için araştırma yaptık ve size, zorunlu hizmet okullarının hangi illerde olduğu ve hangi bölgelerin hangi derecelerde olduğunu araştırdık.

İşte M.E.B. tarafından atanan öğretmenlerin zorunlu hizmet bölgeleri..

Meb Zorunlu Hizmet Bölgeleri

Milli eğitim bakanlığı zorunlu hizmete tabi okulların listesini açıkladı.40 bin öğretmen atamasında, Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı atama yapılacak okullar listesinde, sadece hizmet bölgesi yer almaktaydı. Hizmet alanı bilgisi ise yoktu, bu nedenle de hangi okulun zorunlu hizmete tabi olmadığı bilinemiyordu. MEB, 40 bin öğretmen atamasında yer alan okulların “hizmet alanı” bilgisini yayımladı.

Zorunlu Hizmet Okulları Listesi

ZORUNLU HİZMET BÖLGELERİ

Astsubay, silahlı kuvvetlerde emir-komuta , eğitim , sevk , bakım , muharebe gibi çok çeşitli görevleri yerine getiren er ve erbaşlardan kıdemli, subaydan kıdemsiz rütbeli asker.

  • Çelik, zorunlu hizmet kavramının genellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki geri kalmış yöreler için geçerli olduğunu  doğgörevi, görev , iller , olan, sayılan , zorunlu .
  • hizmet alanları ve puanları, zorunlu hizmetten sayılan ve sayılmayan süreler.  Doğu görevi , zorunlu hizmet gibi isimlerle de bilinmektedir.  İkinci hizmet bölgesi illeri .
  • Ana Sayfa Eğitim Zorunlu Doğu Görevi Sayılan İller .  yılında çıkarılan yönetmeliğe göre okul bazında zorunlu hizmet olup olmadığını ya da kaç puan verildiğini merak etmekte.
  • yerlere göre tercih etmek zorundalar.Peki Zorunlu hizmet( doğu görevi ) olan okulları nasıl.  kapsamında sayılır ve orda yapılan öğretmenlik süresi zorunlu hizmetten sayılır .
  • okulun adının yanında 2/5 gibi sayılar görmektedirler.  o okulda kaç yıl çalışırsa zorunlu hizmeti tamamlar onu açıklar.  Bu iller yönetmelik ekinde bulunmaktadır.
  • Genel Müdürlüğü Polislerin Şark İllerindeki Görev sürelerinde değişiklik yaptı.
  • Emniyet Genel Müdürlüğü şark illerinin hizmet sürelerini arttırdı.  yapanlar, zorunlu bölge ikinci görevini tamamlamış sayılır ."  3.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir