Zihinsel sağlığınızda kronik iltihaplanmanın önemli bir rol oynayabileceğini biliyor muydunuz?

Siz veya bir aile bireyiniz depresyon gibi rahatsızlıklardan muzdarip olursa, vücutta belirgin bir iltihaplanma yüzünden olabilir. Bu, alternatif tıp uygulayıcılarının yardımıyla doğal olarak karşılanabilecek bir şeydir.
2012’de Nöropsikofarmakoloji dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, depresyondaki hastalar, inflamasyonlu sitokinler ve akut faz proteinleri ile bulundu. Depresif semptomların gelişimi ayrıca iltihap uyarınlarının uygulanmasına bağlıdır. Araştırmada, interaktivitenin, monoamin metabolizması, snaptik plastisite, nöroendokrin işlev ve nevro devre gibi zihinsel durumunuzu doğrudan etkileyen enflamatuvar sitokinler ve çoklu yollar arasında oluşabileceğini gösteriyor. Bunların hepsinin ruh halinizi düzenlemeye yardımcı olduğu biliniyor.
Diğer katkıda bulunan faktörler diyet, stres seviyeleri, sızdıran barsak ,düzenleyici ve pro-inflamatuar  hücrelerinin dengesizliğidir. Daha fazla bilgi edinmek için alternatif tıp uygulayıcılarına danışabilirsiniz.

İnflamasyonun Depresyona Nasıl etkileri olur?

Bir modelde, vücudunuz kendisini inflamatuvar bir yanıttan korumaya çalıştığı için depresyonun iltihaplanmaya sebep olduğuna inanılıyor. Bu süreç nörotransmitterleri ve hormonları kullanır. Algıda değişiklikler, metabolik değişiklikler, hava durumu, kaçınma ve yavaş düşünme gibi çeşitli depresif belirtiler ortaya çıkabilir.
Kanınızın içinde bulunan sitokinler yanı sıra interlökin-1, CRP, TNF-alfa ve interlökin-6 gibi inflamatuar haberci depresyonu öngörebilir veya bunlarla ilişkili olabilir. Örneğin, depresyon veya bipolar bozukluk olduğunda, beyaz kan hücreleriniz sitokin salınımını arttırırken, aynı zamanda kortizol hassasiyetini de azaltır (stres hormonu). Kortizol aynı zamanda bir iltihap tamponu olarak görev yapmaktan sorumludur.
Her iki enflamatuar sinir sisteminize bilgi yayınlar ve beyninizi ve bağırsağınızı birbirine bağlayan vagus sinirinizi uyarır. İnflamasyon olduğunda, mikroglia olarak bilinen beyin hücreleri aktive olur ve bu durum serotonin ve melatoninin üretiminde azalmaya ve NMDA’da artışa neden olur. Bu, endişe ve ajitasyona neden olan bir amino asittir.

Anti-İnflammatuarlarla Duygu Durumu Geliştirin

Bir çalışmada, romatoid artritli hastalara bağışıklık hedefli ilaçlar, daha sonra beyin taramaları yapıldı. Sonuçlar beyinlerinin nöro-kimyasal devresinin önemli ölçüde değiştiğini gösterdi. Bu, depresyonun hafifletilmesine yardımcı olacak yollar açtı. Ayrıca, aşırı aktif bağışıklık sistemine sahip olanların anti-depresanlara da cevap vermediğine dair kanıtlar bulunmaktadır.
Alternatif tıp uygulayıcılarının hastaların depresyonla mücadelesine yardımcı olmak için kullandığı çeşitli yöntemler var. Bazıları şelasyon ve hormon replasmanı tedavisi gibi hizmetleri sunabilir.

Zihinsel sağlığınızda kronik iltihaplanmanın önemli bir rol oynayabileceğini biliyor muydunuz?

Boğaz enfeksiyonu, gerçek bir tanıdan ziyade, anatomik bir tanıdır. Çünkü insan vücudundan boğaz diye tek bir organımız yoktur, boğaz vücudumuzun bir bölgesidir. Bu bölgede birçok farklı organ vardır, bu bölgenin tüm farklı enfeksiyonlarına genel olarak tıpta “üst solunum yolu enfeksiyonu”, halk arasında da “boğaz enfeksiyonu” denmektedir. Bu kavram kargaşasını ortadan kaldırmak için bu enfeksiyonları bölgelerine göre tanımlamakta fayda vardır.

Zihinsel Sağlığınızda Kronik Iltihaplanmanın Önemli Bir Rol Oynayabileceğini Biliyor Muydunuz? Özet Bilgiler

  • Peki bütün meyvelerin neye faydalı olduğunu biliyor muyuz ?  Zihinsel sağlığınızda kronik iltihaplanmanın önemli bir rol oynayabileceğini biliyor muydunuz ?
  • Bunları biliyormuydunuz ? Garip Ama Gerçek? Cola Severmisiniz?  Çalışmalar seks kromozomlarının bu konuda pek de belirleyici rol oynamadıklarını ortaya çıkarmış.
  • ZİHİNSEL SAĞLIK. Hayatımızı zihnimizle yönetiyoruz.  Bir olay ya da durum karşısında yaşadığımız stres, işin üstesinden gelmede önemli bir motivasyon sağlayabilir.
  • Zihinsel dinginlik sağlar.  Kronik yorgunluk sendromuna ve halsizliğe karşı olumlu etkileri vardır.  Evinizde kefir yapabileceğinizi biliyor musunuz ?
  • iltihaplanmanın görüldüğü bir solunum hastalığıdır.  sonrasında daha kronik bir hastalık halini alır.  bir rol oynar .  Banyo Lifinizde Neler Olduğunu Biliyor musunuz ?
  • İltihaplanmanın yiyeceklerle de bağlantısı vardır.  Böylece kronik Stres Obeziteye götürür.  stres hormonlarını ve İnflamasyonu düzenlemekte aktif rol oynuyor .
  • AH gelişmesinde temel bir rol oynamaktadır.  Alzheimer hastalığı olarak da geçer) bir rol oynamazlar .  da bilinir ).  demansa benzeyebilen zihinsel bozukluğa yol açabilir.
  • Yorgunluğunuz birkaç haftadan fazla sürüyorsa mutlaka hekiminize danışın. Terapi ya da ilaçlar hastalığınızın tedavisinde önemli bir rol
  • Kırmızı mercimek iyi bir demir, magnezyum, fosfor, potasyum, bakır ve merkezi sinir sistemi sağlığını korumakta önemli bir rol oynayan thiamin (B1 vitamini) kaynağı.
  • Terapi ya da ilaçlar hastalığınızın tedavisinde önemli bir rol oynar .  Kronik Yorgunluk Sendromu ve Fibromiyalji.  Gizli kilo alma nedenlerinizi biliyor musunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir