Zayıflamanızı ve Formda Kalmanızı Sağlayacak 7 Spor Aleti

Genellikle bayanlar düzgün bir fiziğe sahip olmak için çok fazla çaba sarf ederler. Çünkü bir bayan düzgün bir fiziğe sahip ise diğer rakiplerinden her zaman öndedir. Zayıflamak için diyetler, spor aletleri yardımı gerekir. Diyelim ki zayıfladınız ve istediğiniz forma geldiniz. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Formunuzu korumak için belli aralıklar ile spor yapmaya devam etmelisiniz. Peki zayıflamanızı ve formda kalmanızı sağlayacak spor aletleri hangileri diye merak ediyor iseniz sizler için piyasada bulunan en iyi 7 markanın ürünlerini inceledik. Aralarında sporcular arasında sıkça tercih edilen Voyager, Cosfer, Delta gibi markaların ürünleri yer alıyor. İşte zayıflamanızı ve formda kalmanızı sağlayacak 7 spor aleti ve detayları…

Step Aleti


Eğer bir alet ile tüm vücudunuzu çalıştırmak istiyor iseniz step aleti kullanmanız gereken en iyi spor aletidir. Piyasada en çok beğenilen step aleti markası ise AirClimber’ dir. AirClimber özellikle hafif olması ve isteğiniz yere kolayca götürebilmeniz açısından tasarlanmıştır. Kullananların çoğu üründen memnun kaldıklarını belirtiyor. AirClimber dışında alabileceğiniz step aletleri markaları ise; Cosfer, Delta, Dunlop markalarıdır.

Mekik Aleti


Mekik aletleri genellikle bölgesel yağlanmaları eritmeniz için kullanılacak aletler arasında yer almaktır. Mekik çekme aletleri ile yağlanmaların fazla olduğu karın, basen bölgesi ve kalça bölgesinde ki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Mekik çekme aletleri için tercih edebileceğiniz en iyi markalar Delta, Cosfer, Busso ve Sportica markalarının ürünleridir.

Masaj Aleti


Özellikle son zamanlarda sıkça tercih edilen masaj aletleri ile zayıflama yönteminin oldukça işe yaradığı gözlendi. Masaj sayesinde vücut sadece rahatlamak ile kalmıyor fazla kiloların bir kısmını da atmanıza yardımcı oluyor. Masaj aletleri ile bölgesel yağlanmanızın olduğu yere masaj yaptığınızda hücreler aktifleşiyor ve yağ yakımı hızlanıyor. Tercih edebileceğiniz iyi zayıflamak için masaj aletleri markaları arasında Vibro, Relax, Acura gibi isimler yer alıyor.

Zayıflama Kemeri


Zayıflama kemeri de bölgesel yağlanmalardan kurtulmak için tasarlanmış aletler arasında yer alıyor. Zayıflama kemerleri genelde doğum sonrası kalan kilolardan kurtulmak isteyen bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Türkiye’de satışta olan ve tercih edilen markalar arasında Vibro Shape, Miss Belt, Acura markaları yer alıyor.

Kondisyon Bisikleti


Kondsiyon bisikleti özellikle her gün kullanıldığı zaman en etkin çözüm sağlayan aletler arasında yer almaktadır. tüm vücudunuzu çalıştırmasının yanı sıra bölgesel zayıflama sorunu olanlar için de fayda sağlıyor. Bacak, kalça kaslarını etkin olarak çalıştırdığı için yağlarınızı kasa çevirmede tercih edilmesi gereken en iyi spor aletleri arasında bulunuyor.

Plates Aletleri


Plates eğlenerek kilo vermenizi sağlayan hareketlerden oluşmaktadır. Bu hareketleri yaparken ise plates aletlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Plates aletleri arasında plates topu, plates lastiği, plates minderi gibi ürünler vardır. Tercih edebileceğiniz iyi plates aletleri markaları arasında Reebok, Altis, Ebruli gibi markalar yer almaktadır.

Koşu Bandı


Sağlıklı bir yaşamın şartlarından olan düzenli yürüyüş yada koşu yapmak için dışarıya çıkmanıza gerek olmaması için geliştirilen koşu bantları vücudun her yerini çalıştıran bir üründür. Koşu bantları kondisyon bisikletleri gibi her gün düzenli kullanıldığı zaman fit bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Özellikle Voyager, Dunlop, Fox Fitness markalarının koşu bantları kalite olarak ön plana çıkıyor.