Yüksekova’da Operasyon Vakti!

Ankara’da patlatılan bombanın ardından Hakkari Yüksekova’da hareketlilik yaşandı. Geçtiğimiz günlerde operasyon hazırlığı yaptığı tahmin edilen güvenlik güçlerinin hareketliliği artınca operasyonlara başlandığı haberi geldi. İşte operasyonlar..

Dün geceden itibaren Hakkari Yüksekova ve Mardin’nin Nusaybin ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın ardından da Yüksekova ve Nusaybin’de güvenlik güçlerimiz tarafından operasyonlar başlatıldı. Askerler belirli noktalara sevk edilerek bölge kontrolleri için hareketlilik başladı.

Operasyonlara 20 bin polis ve askerin katıldığı harekat öncesi kazalara sevk edilen birlikler belirlenen adreslere yönlendirilerek plan yapıldı. Yüksekova’da İHA’lar havadan görüntü alarak teröristlerin karargah olarak kullandığı evleri tespit ettiği belirtildi. İlçede yaklaşık olarak 2 bin teröristin mevzilendiği öngörülüyor. Güvenlik güçlerimizin hazırlandığı bu operasyon Irak ve İran sınırına kadar devam edecek.

Kanlı terör örgütü pkklıların mühimmat ve silah depoladığı Nusaybin ve Yüksekova’ya harekat yapılması dünya basınında da geniş yer buldu. Dün akşam saat 10:00’dan itibaren Yüksekova’da sokağa çıkma yasağı ilan edilirken Nusaybin ilçesinde ise 14 Mart 00:00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Hakkari Valiliği’nden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “İlçede artan terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan kamu düzeni, huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, Yüksekova ilçe merkezinin tamamında 13 Mart 2016 günü saat 22.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup ilçe merkezine giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır” denildi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir