Youtube’da Kullanıcı Adı (user) ve Kanal URL Değiştirme

Youtube’da kullanıcı adı ve kanal URL’si nasıl değiştirilir?


Kanalınızda geleneksel bir YouTube kullanıcı adınız varsa maalesef özel URL ekleyemez ya da URL’nizi değiştiremezsiniz. Kanalınızın aşağıdaki gibi eski kullanıcı adınızla ilişkilendirilmiş bir URL’si zaten vardır:

http://www.youtube.com/user/KULLANICIADI

Google kimliğinizi kullanarak yeni bir YouTube kanalı oluşturduğunuzda aşağıdaki gibi varsayılan benzersiz bir URL’niz olur:

http://www.youtube.com/channel/UCNimhyukHP5tdka3a9zi9Nw

Bunun çok karmaşık ve hatırlaması zor bir URL olduğunu görebilirsiniz. Daha basit bir URL isterseniz Kanalınıza özel URL ekleyebilirsiniz. Özel URL eklemek için aşağıdaki adımları kullanın:

YouTube’da oturum açtığınızdan emin olun ve gelişmiş hesap ayarlarınıza gidin. Kanal Ayarları altında, Özel URL oluştur’u tıklayın. Ardından istediğiniz URL’yi seçebilirsiniz. Başka bir kullanıcının seçtiği bir URL’yi seçemezsiniz. Özel URL’nizi seçtikten sonra URL’niz şöyle görünür:

http://www.youtube.com/user/OZELURL

Son bir hatırlatma; Sosyal medyayı bilinçli kullanarak ve Youtube gelir ortaklığı ve partnerlik sistemi ile para kazanabilirsiniz. Bu nasıl olacak derseniz, youtube’da para kazanmanın 6 yolu başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Emin olun gelirinizi artırma ve çok izlenme teknikleri işinize yarayacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir