Yine Rus Uçağı, Yine Düştü!

Dünyada soğuk savaş rüzgarları esmeye devam ediyor. Rusya’da Primorski adı verilen bölgede Su-25 tipinde bir savaş uçağı düştüğü haberi geldi. Şu an itibariyle kaza olarak belirtilen olayda ölen ya da yaralanın olmadığı söylendi.

Rusya basınında yer verilen habere göre Primorski Bölgesi’nde eğitim uçuşu amacıyla havalanan Su-25 tipi savaş uçağı yerleşim yerine yakın bir noktaya düştüğü belirtildi. Kazanın motorda oluşan bir arıza sebebiyle meydana geldiği tahmin edilirken uçağın pilotunun fırlatma koltuğunu kullanarak kurtulduğu açıklandı.

TASS haber ajansına açıklama yapan bir yetkili, uçağın evlerin çok yakınında olan bir alana düştüğünü ve maddi zarara yol açtığını söylendiği gelen bilgiler arasında. Olayın görgü tanıklarının ise uçağın düştüğü alandan siyah bir dumanın fazlasıyla yükseldiği aktarıldı.

Rusya Devlet Başkanı Putin geçtiğimiz günlerde silah ihracatının geçen yıla göre beklenen seviyenin üzerine çıktığını ve bu rakamın 14,5 milyar dolara ulaştığını belirtti. 1992 senesinden bu yana toplamda 56 milyar dolarlık ihracatın yapıldığını dile getiren Putin, Irak, Mısır, Vietnam, Hindistan, Çin ve Cezayir’in en fazla askeri ekipman alan ülkeler olduğunu açıkladı.

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir