Yılbaşı Tatili Nerede Yapılır?

 

Yılbaşı yaklaşırken pek çok insan da işyerlerinden yahut kurumlarından izin alıp bir yılbaşı tatili fırsatı yakalamak istiyor. Bu düzeyde elbette pek çok insanın düşüncesi, yılbaşı tatili için mekan bulmaktan geçiyor. Siz de, yılbaşında bir tatil planlıyor ancak gidecek herhangi bir yer bilmiyorsanız; bu yazımızda sizler için beş mekana değinecek ve olabildiğince objektif bir biçimde bu mekanları tanıtmaya gayret edeceğiz.

  • Deniz, Kum ve Güneş İçin Yurtdışı

Yılbaşına, karda ve kışta girmek istemeyen pek çok insan olabilir ve bu durum oldukça hoş karşılanabilir de. Zira, hemen herkes kar ve kış sevmezken aynı zamanda yazın tatil yapamamış, ek mesailere kalmış insanlar da bu tatili hak ediyor olabilirler. Sizin de planınız bu yönde bir deniz, kum ve güneş içerikli tatilse; elbette dünyanın şu sıralar güneş gören taraflarına yoğunlaşmanız gerekiyor. Maldivler, Bali & Lombok, Hindistan’da Goa, Tayland’da Phi Phi Adası; önerilerden sadece birkaçı…

  • Kayak Yapmak İsteyenler İçin Mekanlar

Yılbaşında kayak yapmak isteyen pek çok insan da bulunabilir elbette. Kar ve kışı seven, aynı zamanda yurtiçinde kısa bir tatil planlayan insanların da olduğu kesin. Gündemi göz önüne alırsak mantıklı olan da şu düzeyde yurtiçinde tatil yapmak ve kış mekanları olarak Türkiye’de çok güzel şehirler, tatil beldeleri olduğu aşikâr. Uludağ, bunlardan bir tanesi ve en bilineni olarak göze çarparken Davraz, Palandöken, Ilgaz Dağı gibi mekanlara da göz atabilir; kar tatilinizi yılbaşı ile birleştirip aynı zamanda karlı bir yılbaşı tatili de gerçekleştirebilirsiniz.

  • Doğayla Başbaşa Kalmak İsteyenler

Yılbaşı tatilini geçirmek için doğa içerisinde bir yerler isteyen insanlar için de elbette birkaç önerimiz olacak. Bu mekanlar; yeşilin ve suyun bolca olduğu doğal, hiç şüphesiz insanın içini açan ve kısa sürede Türkiye içerisinde gidebileceğiniz yerler olarak biliniyor. Örneğin Abant, bunlardan bir tanesi ve hemen her yere kısa bir mesafede. En güzel doğayı Abant’ta bulabileceğiniz gibi, Sapanca da yine önerilerimizden bir tanesi olabilir.

  • Avrupa’ya Gitmek İsteyenler için Şehirler

Yılbaşı için uzun bir tatil planınız varsa ve yeni yılı bambaşka bir ülkede geçirmek istiyorsanız; hareketli, eğlenceli bir şehir tercihiniz olabilir. Örneğin, Paris bunlardan bir tanesi olarak göze çarpıyor ve oldukça da uygun bir yılbaşı tatili seçeneği. Bunun yanında, Almanya’da Berlin ve benzeri büyük şehirler de yine vize kolaylığı sağlayarak yılbaşı tatili yapabileceğiniz yerler.

Yılbaşı Tatili Nerede Yapılır?

Noel, her yıl 25 Aralık tarihinde İsa ‘nın doğumunun kutlandığı Hristiyan bayramı . Ayrıca Doğuş Bayramı, Kutsal Doğuş veya Milât Yortusu olarak da bilinir. 20. yüzyılın başlarından itibaren Noel, Hristiyan olmayanlar tarafından da kutlanan, dinî motiflerinden arınmış , hediye alışverişi etrafında yoğunlaşan bir bayram olarak da kutlanmaya başlamıştır. Bu seküler Noel versiyonunda mitolojik figür Noel Baba temel bir rol oynar.

Noel, her yıl dünyadaki Hristiyanların çoğunluğu tarafından 25 Aralık ‘ta kutlanır. Kutlamalar 24 Aralık ‘ta Noel arifesiyle başlar ve bazı ülkelerde 26 Aralık akşamına kadar devam eder. Ermeni Kilisesi gibi bazı Doğu Ortodoks Kiliseleri, Jülyen takviminde 25 Aralık ‘a denk gelen 6 Ocak ‘ı Noel olarak kutlarlar. Hristiyanların çoğunlukta olduğu ülkelerde pratik olarak Noel tatili yılbaşı tatiliyle birleştirilir.

Bazı Ortodoks kiliselerinin Noel’i Jülyen takvimine göre kutlamasının nedeni, miladi takvimin Katolik Papa XIII. Gregory tarafından düzenlettirilmiş olmasıdır. Bununla birlikte bazı Ortodoks kiliseleri miladi takvime dönüşüm yapmış ve 25 Aralık’ta kutlamaya başlamıştır.

yılbaşında türkiye’de nereye gidilir, yılbaşında gidilecek yerler türkiye, yılbaşında gidilecek şehirler, yılbaşında gidilecek yerler istanbul, yılbaşında yurtdışında nereye gidilir, yılbaşında nereye gidilir 2017, yılbaşında gidilecek en güzel ülkeler, yılbaşını en güzel kutlayan ülke

Yılbaşı Tatili Nerede Yapılır? Özet Bilgiler

 • En ucuz 2017 yılbaşı nerede yapılır ? Yılbaşı tatilinde nereye gidilir? Yılbaşı tatili kaç gün ve ne zaman? İşte yılbaşı için ucuz uçak biletleri ve ülkeler.
 • Yılbaşı Tatili Nerede Yapılır ? Ayşenur KIVILCIM 08 Aralık 2014 Cookplus.  Perşembe ve cumayı birleştirip harika bir tatil ile 2015’e giriş yapabilirsiniz.
 • Malum yılbaşı yaklaştı , yılbaşına güzel ve nezih bir yerde girmek herkesin hayalidir bunun için tatil yapılacak yeri de dikkatli,özene bezene ve de ekonomik olarak seçmek
 • Malum, yılbaşı yaklaşıyor Kış sesini iyice gürleştirmeden bir kısa mola vermenin  iş başı yapmak ve böylece 4 günlük yeni terimiyle long weekend bir tatil geçirmek mümkün.
 • Gidilecek Yerler Yılbaşı önerileri Yılbaşı turları Yılbaşı tavsiyeleri Yeniyıla nerede girilir.  Tatilde Paramı Nasıl Taşımalıyım ? Seyahatlerde Yapılan Hatalar ?
 • Yerler Yılbaşı önerileri Yılbaşı turları Yılbaşı tavsiyeleri Yeniyıla nerede girilir.   Yılbaşı tatili , yeni yıla girilmesiyle 1 ocak tarihinde yapılan resmi bir tatildir .9 Ara 2016
 • Genellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte akıllarda en güzel tatil nerede yapılır sorusu yerini alır.  En güzel tatil nerede yapılır . Fethiye tatil başkadır.
 • Keyifli ve güzel bir yılbaşı akşamı geçirmek için neler yapılabilir ?  Yılbaşı Tatilinizi nerede kutlamak istiyorsanız, daha önceden rezervasyon mutlaka yapın !
 • " Yılbaşı Eğlence" ile Etiketlenen Konular.  Yeni yıl hepimiz için yeni umutlar, yeni heyecan, yeni güzellikler, bereket ve sağlık getirmesi dileğiyle kutlanır.
 • Yılbaşı gecesini 5 yıldızlı otellerde geçirip keyifli ve konforlu bir tatil yaparak geçirmeyi düşünenler…  Sizin için yılbaşı gecesi hangi ünlünün nerede sahne aldığını araştırdık.
 • Göre fırsatlarından yararlanın! Karşılaştırıp öyle karar verin.
 • Yurtiçi ve yurtdışı tüm tatil , otel ve tur ihtiyaçlarınız için buradayız İletişim bilgileri +90 (850) 3333333 24 saat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir