YGS’de Hatalı Sorular Olabilir!

YGS 2016 kimisi için mutlu kimisi için de zor sona erdi. ÖSYM’nin 2016 YGS soruları ve cevaplarını açıklamanın devamında ‘YGS’de iptal edilen sorular var mı?’ ve ‘2016 YGS’de hangi sorular iptal edildi?’ gibi sorular hemen yerini almayı başardı. Sanal alemde dolaşan iddialara göre 2016 YGS sınavında sorulan Türkçe, Fizik ve Felsefe testindeki soruların hatalı olduğu söyleniyor.

Üniversiteye gitmek için yapılan sınavlar arasından ilki sonlandırıldı. Sorulan bazı testlerdeki soruların iptal olduğu iddiaları sanal ortamda dolaşmaya başlayınca bu iddiaların gerçekliği merak konusu oldu.

Her yıl olduğu gibi bu iddialar sosyal medya sitelerinde hızla yayılmaya başladı. O zaman şu an için YGS sınavında sorular iptal oldu mu? Eğer iddialar gerçek niteliği taşıyor ise YGS’de hangi sorular iptal oldu? Şimdi milyonlarca YGS adayı bu soruların yanıtlarını bekliyor. ÖSYM’nin ise bu konuda herhangi bir açıklama yaptığı görülmedi.

Sanal alemde yayın yapan bir haber sitesinde rastladığımız iddiaya göre; YGS sorularını değerlendiren uzmanlar YGS Türkçe testindeki 28’nci sorunun 2 cevap şıkkı olduğunu belirtti. Başka bir platformda ise Fizik testindeki bir soru kökünde ve cevap anahtarında problem olmasından ötürü söz konusu soruların iptal edilebileceği öngörülüyor.
Bir başka taraftan aynı iddialar arasında Felsefe testindeki 32’nci sorunun doğru olarak verilen E şıkkının yanlış olduğunu ısrarla vurguluyorlar. Bu soruda doğru yanıtın B olduğu belirtiliyor.

Bu konuda yalnız ÖSYM’nin resmi açıklamasından sonra kesinlik kazanacak. Şimdilik yukarıda okuduklarınız sadece iddia ve söylentilerden ibaret olduğunu belirtmekte fayda var.

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir