Yeniyılda Ek İş İmkanları Nelerdir?

Yeni yılla birlikte yeni sıkıntıların da ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Hızla gelişen dünyamızda ihtiyaçların karşılanmasının ne kadar güç olduğunu toplum olarak görüyoruz ve yeni iş imkanları araştırıyoruz. Özellikle ikinci bir iş yani ek iş arayan çalışanlara şahit oluyoruz.

Yeni nesil çalışma şekillerinden olan ek iş ile siz de 2017 içinde güzel bir iş sahibi olabilirsiniz. 2017 ek iş olanakları içinde bu tarz işleri nasıl bulabileceğinizi, yapabileceğiniz iş türlerini, ek iş yaparak ayda ne kadar para kazanabileceğinizi ve çeşitli detaylar hakkında sizi bilgi vereceğiz. 2017’de eve ek işveren firmaları nasıl bulurum? Belki de bir çok kişinin ortak sorularından bir tanesi de ilanları görüyoruz fakat bu ek işleri nasıl eve alacağız şeklinde oluyor. Öncelikle bu tarz ek işveren kişi ve firmaları kendi içinde kategorize etmek daha doğru olacaktır.

Küçük dükkanların verdiği işler

Hemen hemen her mahallede bu tarz küçük butik dükkanlar bulunur. Bu tarz küçük dükkanlar özellikle kadın elbisesi yapan firmalardır. Bu tarz yerlerde genelde eve elbise süsleme işi, paketleme işi, boncuk dizme, giysilere boncuk işleme gibi çeşitli ek işler verilir. Bu tarz işlerde genelde parça başı uzlaşılır ve sizden malzeme için herhangi bir ücret istenmez. Teslimatınızın arkasından hemen paranızı alabilirsiniz.

Büyük firmalardan gelen ek işler

Büyük firmalar ise ilanlarını genelde iş yoğunluğunun olduğu dönemlerde veriyor. Büyük sipariş aldıklarında yeni elemanları işe almak yerine bu tarz evde yapılabilecek işleri dağıtarak hem siparişi zamanında teslim etmeyi maksatlıyorlar hem de fazla işgücünün doğurduğu maliyetlerden kaçınmak istiyorlar. Bu tarz firmalar ilanlarını açtıkça bizler de bunları internet sitemiz üstünden sizlere duyuruyor, uygun kişilerle firmalar iletişime geçerek ek işin gönderimi tamamlanıyor. Fakat bu tarz durumlarda iletişim tamamiyle firmayla kişi arasında olduğundan herhangi bir dolandırılma vs. durumlarında internet sitemiz hiç bir şekilde sorumluluk üstlenmez. Bu yüzden sizler de ek iş olanağı veren firmalara dikkat edin, sizlerden malzeme vs. için ücret isteyenlere katiyetle para göndermeyin.

Ne tür ek işler yapabilirim? Bu soru da en fazla sorulan sorular arasında yer alıyor. Şu anda boncuk işlemeden selobant paketlemeye, kutu katlamadan yastık doldurma işine kadar geniş bir yelpazede ek işler yapılıyor. Sizler de ihtiyaca ve kabiliyetlerinize göre bu tarz ek iş olanaklarından yararlanabilirsiniz. 2017’de ek iş yaparak ne kadar kazanabilirim? Oldukça geniş bir soru olsa dahi şu anda paketleme işi yaparak ayda 500 – 1500 TL arasında kazanılırken, çok daha yetenek isteyen gelinlik süsleme gibi işlerdeyse 1000 – 3000 TL arası gelir elde edilebiliyor. Kendi ek işinizi siz de yaratabilirsiniz! Yeni yılla beraber artık ev hanımları ayrıca çalışan kadınlar yalnızca firmalara bağlı kalmak istemiyor. Bu yüzden çeşitli girişimlerde bulunarak hem kendi işinin patronu olmak hem de çalışırken eğlenmek istiyor. Sizler de kabiliyetinizin olduğunu düşündüğünüz bir konunun üstüne giderek bunu gelir haline dönüştürebilirsiniz. Hemen bu konu ile ilgili bir örnek verelim. Bir kadın oyma konusunda kendini kabiliyetli görüyor ve sabunlara oyma ile şekil vererek ve aynı vakitde kokulu sabunlara çok güzel paketler oluşturarak bunu hediyelik eşya haline getiriyor. Şu anda sosyal medya üstünden satışlarını gerçekleştiren kadının aylık geliriyse ortalama 5.000 TL. Bu gibi örnekleri kendinize rol model alarak 2017 ek iş olanaklarıyla birlikte kendinize yeni bir yaşam yaratabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir