Yeni Şeyler Öğrenmek İçin En Elverişli 10 Online Kaynak

Yeni şeyler öğrenmek için kullanabileceğiniz en güzel ve en elverişli 10 online kaynağı sizlerle paylaşıyoruz. Yabancı dil öğrenmek için hangi uygulamayı indirmeliyim ya da video izleyerek bilgi ve kültür düzeyinizi artırmak istiyorsanız yazımızın detayında anlatacağımız uygulamalar ve siteler tam size göre. İşte yeni şeyler öğrenmek için kullanabileceğiniz en iyi online kaynaklar….

Duolingo


İngilizce öğrenmek için kullanılabilecek en iyi uygulamaların başında gelen Duolingo; hem masaüstü hem de mobil uygulamaları mevcut. Ücretsiz olan bu programda İngilizce, İspanyolca gibi popüler dilleri her seviyede öğrenme imkanı bulunuyor.

BBC Languages


Ücretsiz İngilizce öğrenmeimkanı sunan bir diğer uygulama da BBC Languages. BBC internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak sunulan eğitimlerle İngilizcenizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

Voscreen


İngilizcenizi ilerletmek için bir başka güzel uygulama da Voscreen. Hem cümle yapılarını hem de dinleme yaptırarak pek çok alanda dil gelişiminize yardımcı oluyor. Filmlerden alınmış kesitleri de izleyerek dil kulağınızı geliştirebilirsiniz.

engVid


Engvid ingilizce eğitim sitesi de oldukça faydalı olan uygulamalardan biri. Youtube temelli bir sistem olan Engvid; bir çok farklı ingilizce öğretmeni ile beraber yüzlerce farklı eğitim videosu oluşturuyor. engvid in kendi sitesindeki testlerle kendinizi deneyebilir ya da Youtube daki videolarla kendinizi geliştirebilirsiniz.

LinguaLeo

LinguaLeo eğlenerek dil öğrenebileceğiniz güzel bir internet sitesi. Lingualeo kendinize özel çalışma programı hazırlayabilme imkanıyla sizlere yabancı dil öğrenme konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Khan Academy


“Herkes için, sonsuza kadar ücretsiz.” sloganı ile yola çıkan Khan Academy; Türkçe dil seçeneğiyle bizlere hizmet veren nadir programlardan biri. Temel matematikten programlamaya, tarihten sanata her konuda bilgiyi barındıran Khan Academy her alanda sizlere yardımcı olabilecek bir site.

Code Academy


İnteraktif şekilde HTML, CSS ve Javascript öğrenme imkanı sunan Code Academy; dünya çapında popülerliğe ulaşmış durumda.

Digital Photography School


Fotoğrafçılığa ve fotoğraf çekmeye merakınız varsa fotoğrafçılık anlamındaki birikimlerinizi geliştirebileceğiniz muhteşem bir site. Ayrıca site aktif forumlarla daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlıyor.

edX


Dünyanın en popüler üniversitelerin standartlarında ve ilginç başlıklarda eğitim almak istiyorsanız edX sizin için ideal bir online kaynak.

Udemy


Udemy; ücretli ve ücretsiz videolarla aklınıza gelebilecek her konuda size hizmet verebilecek kapasitesi olan muhteşem bir online kaynak. En popüler eğitim sitelerinden biri olan Udemy’de; sizde kendi videolarınızı paylaşarak para kazanabilirsiniz.

 

Yeni Şeyler Öğrenmek İçin En Elverişli 10 Online Kaynak

Herkesin katkıda bulunabildiği özgür ansiklopedi Vikipedi’ye hoş geldiniz.


Vikipedi projesinin, 2003’te hayata geçen Türkçe koludur. Kurulduğu günden itibaren , internetin en geniş kaynak sitesi olma yönünde ilerlemektedir. Vikipedi, içeriği dünyanın her köşesinden gönüllü insanlar tarafından ortaklaşa hazırlanan açık kodlu, özgür, kâr amacı gütmeyen ücretsiz bir ansiklopedidir. Bu site viki teknolojisini kullanır, yani dünya üzerinde internete bağlı bilgisayarı olan herhangi bir kişi, -çok az sayıdaki korumalı sayfa dışındaki- tüm sayfalarda ekleme, çıkartma, düzenleme yapabilir. Yapılması gereken tek şey sayfanın üstünde bulunan “Değiştir” veya “Kaynağı değiştir” düğmelerinden birine basmaktır. Bu düğmeler, sayfayı değiştirmenizi ya da sayfaya ekleme yapmanızı sağlar.

Türkçe Vikipedi, diğer tüm dillerdeki Vikipedilerle birlikte, kâr amacı gütmeyen Wikimedia Vakfı ‘nın tescilli markasıdır. Vakfa ait Vikipedi’ye kardeş projeler de mevcuttur. Vikipedi’de ve kardeş projelerde, cesur olup sayfalara katkıda bulunmanız teşvik edilmekte ve istenmektedir. Siz de bilginizi bu ortaklaşa çalışma ortamında paylaşın.

Her maddede bulunan bağlantılar sizi diğer ilgili maddelere ve ek bilgilere yönlendirecektir. Vikipedi’nin yazı düzenleme kurallarına uygun olmak ve kabul edilebilir bir standartta olmak kaydıyla, bilgi eklemeniz, referans vermeniz, alıntılar eklemeniz memnuniyetle karşılanacaktır. Bilgi eklerken ya da sayfayı geliştirirken yanlışlıkla Vikipedi’yi bozacağınızdan korkmanıza gerek yoktur, çünkü diğer Vikipedistler hemen size tavsiyede bulunacaklar veya gerekiyorsa bariz hataları düzelteceklerdir. Ayrıca, Vikipedi Ansiklopedi Yazılımı “MediaWiki”, editör kaynaklı hataların kolayca geri alınabilmesini sağlayacak şekilde özenle tasarlanmıştır.

Vikipedi, esas olarak herkesin katkıda bulunabileceği sürekli genişleyen bir site olduğu için, nitelik olarak basılı başvuru kaynaklarından önemli şekilde ayrılır. Özellikle eski maddelerin daha anlaşılır ve dengeli olmasına karşın yenileri eksik, hatalı, ansiklopedik olmayan bilgilerle veya katkıda bulunmuş olan kişinin öznel yargılarıyla oluşturulmuş olabilir. Kullanıcılar, doğru bilgiye ulaşmak ve hatalı bilgilerin farkına varmak için bunu göz önünde bulundurmalıdırlar. Öte yandan, Vikipedi dinamiktir ve sürekli günceldir. İçeriğinin hazırlanması ve güncellenmesi sadece dakikalar veya saatler alır. Bütün bu hazırlama ve güncelleme işlemleri basılı ansiklopedilerde olduğu gibi aylar, hatta yıllar sürmez.

Eğer henüz yapmadıysanız, sizin birkaç dakikanızı ayırarak Vikipedi nedir, ne değildir sayfasını okumaya davet ediyoruz. Böylece Vikipedi’yi nasıl kullanacağınızı veya katkıda bulunacağınızı öğrenebilirsiniz. Ana konularla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar!

Ayrıca bakınız: Vikipedi:Hoş geldiniz

Vikipedi ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinebileceğiniz Vikipedi maddesi.
Yardım ile ilgili sayfaların ve iletişim yollarının bulunduğu içindekiler sayfası.
Site hakkında duyurular için duyurular sayfası.

Yeni Şeyler Öğrenmek İçin En Elverişli 10 Online Kaynak Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Egitim Yeni Şeyler Öğrenmek İçin En Elverişli 10 Online Kaynak .  İşte yeni şeyler öğrenmek için kullanabileceğiniz en iyi online kaynaklar …. 1Duolingo.
  • İngilizcemizi geliştirdik, şimdi yeni bir şeyler öğrenme zamanı. Bu yeni şey bir programlama dili olabilir, finans olabilir, matematik olabilir, fotoğrafçılık olabilir.
  • Bookmarks | 09 Aralık 2014, 16: 10 . Yeni şeyler öğrenmek için yardımcı olabilecek online kaynaklar .
  • Öğrenmenin aslında çok güzel bir şey . Ama yeni şeyler öğrenmenin zorluğu işin eğlencesini kaçırıyor. Zor konuları öğrenmek aslında çok ağır bir halteri kaldırmak gibidir.
  • Fransızca Öğrenmeniz İçin 10 Kanalı. tarafından : abproje.  Belki de telaffuzunuzu geliştirip aksanı öğrenmek için ek kaynaklara ihtiyacınız var.
  • Ana. Seyahat Önerileri. Yabancı Dil Öğrenmek İçin 10 Öneri.
  • Başarılı bir insan olmak istiyorsanız daima yeni şeyler öğrenmek için uğraşmalısınız. Bunun için ise farklı dünyalara ve düşüncelere açık olmalısınız. Basit bir soruyla başlayalım.
  • İkinci anadilin de yetmediği günümüzde, yabancı dil öğrenmek veya bilinen dilleri geliştirmek isteyenlere Sözlük yazarı " ustinsanin ustu" den dev hizmet.
  • Piyano Çalmayı Öğrenmemiz İçin 10 Neden Piyano çalmak büyük bir zevktir!  5. Piyano müzik eğitimine yeni başlayanlar için en elverişli (iyi) enstrümandır.
  • 17 Aralık 2014 Çarşamba. Yeni şeyler öğrenmek için yardımcı olabilecek 13 online kaynak . İnternet, bir bakıma yaşadığımız yüzyılın en büyük ve en önemli icadı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir