Yeni Google algoritmasında neler var? Trafikler neden düşüyor?

Google SEO konusunda zaman zaman kalite makaleleri ile sitenizin Google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması için duyurular yapar. En son ve en güncel Google seo makalesinin çevirisini sizler ile paylaşıyoruz. Bu haberde sitenizi nasıl daha iyileştirebilir ve trafik çekebilirsiniz sorularına ipuçları bulacaksınız.

Bu bilgiler kalite algoritmaları ile düşük kaliteli içerikli sitelerin sıralamasını düşürüp “yüksek kaliteli” siteleri bulmaya yardımcı olmaya yöneliktir.

İşte Google Penguen ve Panda algoritmalarında da yerini almış bu değişiklik listesi

1- Yazdığınız haber ve makalelerdeki bilgilerin doğruluğa güveniyor musunuz?

2- Haber veya makale iyi bilen bir uzman tarafından mı yazılmış? Yoksa başka sitelerden alıntı mı?

3- Site ile örtüşen, biraz daha farklı bir anahtar kelime varyasyonları ile aynı veya benzer konularda gereksiz makaleler var mı?

4- Eğer gerekseydi bu siteye kredi kartı bilgilerinizi rahatça verir miydiniz?

5- Bu makalede, üslup ya da olgusal yazım hataları var mı?

6- Sitedeki konu veya haberler sitenin okuyucularının gerçek çıkarları için mi yazılmış, ya da arama motorlarında iyi bir sıralama için mi yapılıyor?

7- Madde orijinal içerik veya bilgi, özgün raporlama, özgün araştırma, ya da orijinal analiz sağlıyor mu?
Arama sonuçlarında diğer sayfalara göre sayfa önemli değer sağlıyor mu?

8- Ne kadar kaliteli bir içerik var?

9- Makalenin bir hikayesi veya amacı var mı?

10 Site kendi alanında tanınmış bir otorite mi?

11- İçerikler orjinal mi, yoksa büyük bir ağ üzerinden yayılan, dış kaynaklı kopyalar mı?

12- Makale de düzenlenebilir bir yapı var mı, yarım yamalak ya da alelacele üretilmiş gibi mi görünüyor?

13- Örneğin sağlıkla ilgili sorgu için, sitedeki bilgilere güvenilebilir mi?

14- Adıyla belirtilen bir kaynak olarak bu siteyi kabul eder misiniz?

15- Haber veya makaleler konunun tam ya da kapsamlı bir açıklama özelliği sağlıyor mu?

16- Yazı anlayışlı analiz veya ötesinde açık ve ilginç bilgiler içeriyor mu?

17- Bu bir arkadaşınızla bu içerik veya haber paylaşmak içinizden geliyor mu?

18- Makaleden dikkatini dağıtacak veya Ana içeriğe müdahale edecek kadar aşırı reklam var mı?

19- Bir basılı dergi, ansiklopedi veya kitap bu makalede görmeyi ister misiniz?

20- Makaleler, kısa, önemsiz, ya da yararlı özelliklerinde eksik var mı?

21- Kullanıcılar sitenin diğer sayfalarından şikayet edecek şekilde mi yapılandırılmış?

Seo kalitesini yükseltmek için ne yapabilirsiniz?

Size Panda güncelleştirme tarafından etkilenmiş sitelerin neden etkilendiğini özetleyen Google önerilerini paylaşmış olduk. Google’da sıralamalarını iyileştirmek için neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla rehberlik istediğiniz bir çok konuyu ileride sizlerle paylaşacağız.

Bir Not: Google Weebmaster Tools alanındaki uyarıları dikkate alın.

Yeni Google algoritmasında neler var? Trafikler neden düşüyor?

Google , İnternet araması , çevrim içi bilgi dağıtımı , reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir. İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir, ek olarak bunlara ev sahipliği yapar. Kârının büyük kısmını AdWords programı aracılığıyla reklamlardan elde etmektedir. Şirket, Larry Page ve Sergey Brin tarafından, Stanford Üniversitesi ‘nde doktora öğrencisi oldukları sırada kurulmuştur. İkili, sık sık “Google Guys” olarak anılmaktadır.

Google, ilk olarak, 4 Eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edildi. Halka arzın gerçekleştiği dönemde, Larry Page, Sergey Brin ve Eric Schmidt , takip eden yirmi yıl boyunca, yani 2024 yılına kadar Google’da birlikte çalışmak üzere anlaştılar. Kuruluşundan bu yana misyonu “dünyadaki bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmektir. Gayri resmi sloganı ise, Google mühendisi Amit Patel tarafından bulunan ve Paul Buchheit tarafından desteklenen ” Don’t be evil ” dır. 2006 yılında, halen şirket merkezi konumunda olan Mountain View , California ‘ya taşınmıştır.

Google’ın dünya çapında veri merkezlerinde bir milyondan fazla sunucuda çalıştığı, bir milyardan fazla arama isteğini işlediği ve kullanıcıları tarafından oluşturulan verinin gün başına yirmi dört petabayt olduğu tahmin edilmektedir. Kuruluşundan bugüne dek gerçekleşen büyüme hızı, şirketin temel web arama motorunun ötesinde ürünler, satın almalar ve ortaklıklar zincirinin meydana gelmesini sağladı. Şirket, Orkut , Google Buzz ve Google+ gibi sosyal ağ araçları ile elektronik posta hizmeti Gmail servisi gibi çevirmiçi verimlilik yazılımları sunmakta, ek olarak, web tarayıcısı Google Chrome , fotoğraf görüntüleme ve düzenleme yazılımı Picasa ve anlık mesajlaşma Google Talk gibi uygulamalarla masaüstüne kadar uzanmaktadır. Bunlar dışında, Android mobil işletim sistemi gelişimine öncülük yapmıştır. Cr-48 ana işletim sistemi olarak da bilinen yeni Google Chrome OS ,15 Haziran 2011 tarihinden beri, Samsung 5 Serisi ve Acer AC700 gibi ticari Chromebook ‘larda kullanılmaktadır.

Alexa , internette en çok ziyaret edilen web sitesi olarak ABD odaklı “google.com”‘u listelemektedir, YouTube , Blogger , Orkut gibi Google’a ait diğer siteler ve çok sayıda uluslararası Google sitesi ise en çok ziyaret edilen siteler arasında ilk yüz içinde yer almaktadır. Ek olarak şirket, BrandZ marka değeri veritabanı listesinde ikinci sırada yer almaktadır. Buna karşın Google, gizlilik, telif hakkı ve sansür gibi konularda eleştiriler almaktadır.

Yeni Google Algoritmasında Neler Var? Trafikler Neden Düşüyor? Özet Bilgiler

  • Buradasınız: Anasayfa / Genel / Google Algoritması Nedir ?  Zaten Google onlarca devasa veri merkezi kurmasına karşın durmaksızın bu merkezlere yenilerini ekliyor.
  • boylesiyok / yeni google algoritmasinda neler var trafikler dusuyor /.
  • Google mobil arama algoritmasında yaptığı önemli güncellemden sonra gizli olarak ana arama algoritmasında da ciddi değişikliği yaptığı gün yüzüne çıktı.
  • Google , Panda algoritmasını Google ’ın çekirdek arama algoritmasına (ana sıralama algoritması ) dahil ettiğini ismini vermek istemeyen yetkilileri aracılığıyla duyurdu.
  • Yeni Google algoritmasında nelerin değiştiğini site analizlerini yaparak daha net anlamak mümkün.  Site trafikleriniz çok fazla etkilendi ise 10 aydan fazla bekleyebilirsiniz.
  • Ülkemizde arama motorları arasında en yaygın olarak kullanı Google ve Google ’dan gelen organik trafiğin değeri çok büyük.  Google her zaman yeni içeriğe büyük önem veriyor.
  • Kısa bir süre önce Google arama algoritmasında önemli bir değişikliğe gittiğini duyurdu. Fakat yeni algoritma çok da yeni değil, hatta kullanılmakta.
  • Acaba bunun sebebi bu mesaj olabilir mi? . Google Panda Algoritması ile   Google için sadece tek bir konuda büyük trafikler almak bir sorundur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir