Yaz Saati Uygulaması Ne Zaman Başlayacak?

Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak? Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz saati ve kış saati uygulamalarını kullanıyoruz. Peki yaz saati uygulaması ne anlama geliyor. Saatler ne zaman ileri alınacak? İşte cevabı;

2016 yılında yaz saatine ne zaman geçileceği açıklandı. Açıklamaya göre, 27 Mart itibari ile yaz saati uygulamasına geçilecek. Ve takvim yaprakları 27 Mart’ı saatler de 03.00”ı gösterdiğinde bir saat ileri alınacak ve saat 04.00 olacak.

Amaç güneş ışığından daha fazla faydalanmak. Türkiye ile birlikte dünya genelinde de saatler 1 saat ileri alacak. Geçen seneki kış saat uygulaması 1 Kasım seçimleri sebebi ile 1 hafta ertelenmiş. Ve Saatler gecikmeli olarak bir saat geri alındı. Bu da kargaşa yaşanmasına sebep olmuştu.2016 yılında yaz saati uygulaması ise gecikmeli değil bütün dünya ile aynı günde yani 26 Mart 2016 cumartesiyi 27 Mart pazara bağlayan gece saat 03.00’da bir saat ileri alınacak.

MEMUR MESAİ SAATLERİ DE DEĞİŞECEK

Yaz saati uygulamasının başlaması ile birlikte memurların mesai saati de değişecek. 28 Mart pazartesi sabahı memurların mesai saati 08.30-12.00 ile 13.00-17.00 arasında olacak.

  • Uygulama yok. *1973. 3 Haziran 4 Kasım.  * Yaz saatleri tablosunun hazırlanmasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arşiv bilgilerinden yararlanılmıştır.
  • Yaz saati uygulaması için geri sayım başladı . Türkiye pek çok dünya ülkesiyle beraber yaz saati uygulamasına geçiyor.
  • Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak ? Türkiye gün ışığından daha fazla faydalanmak amacıyla birçok dünya ülkesiyle birlikte yaz saati uygulamasına geçiyor.
  • Yaz saati uygulamasına geçmek için gün sayılıyor. Türkiye pek çok dünya ülkesiyle beraber yaz saati uygulamasına geçiyor.
  • Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak ?  tasarruf yapabilmek amacıyla geçilecek olan yaz saati uygulaması memurların mesai saatlerinde de değişime neden olacak.
  • ve Yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor ? sorularının yanıtları haberimizde.  Dair Kanun kapsamında uygulanan yaz saati uygulaması , 27 Mart 2016 Pazar günü başlıyor .
  • Kış saati uygulaması ne zaman başlayacak ? Peki saatler ayın kaçında geri alınacak?  Başta AB ülkeleri olmak üzere birçok ülke yaz saati ve kış saati uygulamasını kullanıyor.
  • Türkiye kısa zaman sonra yaz saati uygulamasına geçecek.  Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak ? 2016 yaz saati uygulamasının tarihi belli oldu.
  • Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak ? Herkesin sevdiği uygulamalardan biri olan yaz saati uygulaması bu yıl 27 Mart'ta hayata geçirilecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir