Yanlış Güneşlenmenin Acı Sonları

 

Güneş spreyini yanlış kullanan bu adama bakın

Güneşin altında müzik dinlerken çok dikkatlı olmak lazım

Bakarken canınız acıdı değil mi? Kaç saat güneşlendi acaba?

Çanta izi mi o?

Güneşlenirken kolye takmanın mantığı nedir?

Bize yabancı bir görüntü değil. Plajlarda çok görüyoruz.

Ah bu farklı bikiniler. Başımıza bela oluyor değil mi kızlar?

Kızın mutsuzluğunu açıklamaya gerek var mı?

Beyaz tenlilerin içinde bir acı hissedeceği durum

Yeni modaya uygun olarak giyinmiş ama..

Güneş spreyini yanlış kullanan başka bir arkadaşımız

Bazıları da bu durumla dalga geçmiyor değil


Keşke güneş spreyini başka birine sürdürtseymiş. Bu görüntü nasıl geçer ki?

 

Yanlış Güneşlenmenin Acı Sonları

Güneş, Güneş Sistemi ‘nin merkezinde yer alan yıldız . Orta büyüklükte bir yıldız olan Güneş, tek başına Güneş Sistemi kütlesinin  % 99,8’ini oluşturur. Geri kalan kütle- Güneş’in çevresinde dönen gezegenler , asteroitler , gök taşları , kuyruklu yıldızlar ve kozmik tozlardan oluşur. Gün ışığı şeklinde Güneş’ten yayılan enerji , fotosentez yoluyla Dünya üzerindeki hayatın hemen hemen tamamının var olmasını sağlar ve Dünya’nın iklimi ile hava durumunun üzerinde önemli etkilerde bulunur.

Samanyolu Gökadasında bilinen yaklaşık 200 milyar yıldızdan birisi olan Güneş’in kütlesi sıcak gazlardan oluşur ve çevresine ısı ve ışık şeklinde radyasyon yayar. Güneş, yaklaşık olarak, Dünya’nın çapının 109 katına , hacminin 1,3 milyon katına ve kütlesinin 333 bin katına sahiptir. Yoğunluğu ise Dünya’nın yoğunluğunun ¼’ü kadardır. Güneş kendi ekseni etrafında saatte 70.000 km hızla döner ve bir tam turunu yaklaşık 25 günde tamamlar. Güneşin yüzey sıcaklığı 5500  °C ve çekirdeğinin sıcaklığıysa 15,6 milyon °C’dir. Güneş’ten çıkan enerjinin 2,2 milyarda 1’i yeryüzüne ulaşır. Geriye kalan enerjisi uzayda kaybolur. Güneş’in üç günde yaymış olduğu enerji, Dünya’daki tüm petrol , ağaç , doğal gaz vb. yakıta eşdeğerdir. Güneş ışınları 8,44 dakikada yeryüzüne ulaşır. Güneş, Dünya ‘ya en yakın yıldızdır . Çekim kuvveti Dünya yer çekiminin 28 katıdır.

Güneş yüzeyi kütlesinin % 74’ünü ve hacminin % 92’sini oluşturan hidrojen , kütlesinin  % 24-25’ünü ve hacminin % 7’sini oluşturan helyum ile Fe , Ni , O , Si , S , Mg , C , Ne , Ca , ve Cr gibi diğer elementlerden oluşur. Güneş’in yıldız sınıfı G2V’dir. G2 Güneş’in yüzey sıcaklığının yaklaşık 5.780 K olduğu, dolayısıyla beyaz renge sahip olduğu anlamına gelir. Günışığının atmosferden geçerken kırılması sonucu sarı gibi görünür. Bu mavi fotonların Rayleigh saçılımının sonucunda yeteri kadar mavi ışığın kırılmasıyla geride sarı olarak algılanan kırmızılığın kalmasıdır.

Tayfı içinde iyonize ve nötr metaller olduğu kadar çok zayıf hidrojen çizgileri de bulunur. V eki çoğu yıldız gibi Güneş’in de ana dizi üzerinde olduğunu gösterir. Enerjisini hidrojen çekirdeklerinin füzyonla helyuma dönüşmesinden elde eder ve hidrostatik denge içindedir, yani zaman içinde ne genişler ne de küçülür. Saniyede 600 milyon ton hidrojen , helyuma dönüşür. Bu da, Güneş’in her geçen saniye 4,5 milyon ton hafiflemesine yol açar. Güneş’teki füzyon olayı sonucunda kızıl kırmızımsı bir alev 15-20 bin km yükselir ve Güneş Fırtınası meydana gelir. Galaksimizde 100 milyondan fazla G2 sınıfı yıldız bulunur. Güneş, galaksimiz içinde bulunan yıldızların % 85’inden daha parlaktır, Güneş’ten daha sönük olan bu yıldızların çoğu kırmızı cücelerdir .

Güneş, Samanyolu merkezinin çevresinde yaklaşık 26.000 ışık yılı uzaklıkta döner. Galaktik merkez çevresinde bir dönüşünü yaklaşık 225–250 milyon yılda bir tamamlar. Yaklaşık yörünge hızı saniyede 220 kilometredir . Bu da her 1.400 yılda bir 1 ışık yılıdır. Bu galaktik uzaklık ve hız bilgileri şu anda sahip olduğumuz en doğru bilgilerdir. Ancak bilimde her zaman olduğu gibi bilgi arttıkça bunlar da değişebilir.

Güneş günümüzde Samanyolu ‘nun daha büyük olan Kahraman kolu ve Yay kolu arasında kalan Orion kolu ‘nun iç kısmında, Yerel Yıldızlararası Bulut içinde yüksek sıcaklıkta dağınık gaz bölgesi olan düşük yoğunluklu Yerel kabarcık içinden geçmektedir. Dünya’ya 17 ışık yılı uzaklıkta yer alan en yakın 50 yıldız içinde Güneş, mutlak kadir olarak dördüncü sıradadır.

Yanlış Güneşlenmenin Acı Sonları Özet Bilgiler

  • Yanlış Güneşlenmenin Acı Sonları . 30/12/2016. Bu Matematik Problemini Çözebilir Misiniz?  02/01/2017. Hafta sonu Planınızı Burcunuza Göre Ayarlayın!
  • Aşırı güneşlenmenin neden olabileceği sağlık sorunları.  Yanlışsa yanlış anlayan ya da söyleyen öğrenci grubun içinde bulunur ve sıranın sonuna geçer.
  • D vitamini sağlığımız açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.  Korunmasız güneşlenmenin sonucu olarak ciltte kızarıklar meydana gelir.  Son Yorumlar.
  • Çünkü beynimizde acı reseptörleri bulunmamaktadır.  9. Beynin gelişimi ergenliğin son döneminde tamamlanır. Bu da sıklıkla karşılaşılan bir diğer yanlış .
  • Diyarbakır'da çatışma haberi: 1 şehit, 1 yaralı ( Son Dakika). Yerel Haber: Mersin’de elektrik kesintisi. Konya yerel haber: Otomobil ile kamyon çarpıştı: 2 ölü, 1 yaralı.
  • Soyulan cilt çekici olmadığı gibi aynı zamanda acı da verir.  Son eklenen videolar.  Çocuk hastalıklarında doğru bilinen 10 yanlış .
  • Güneşlenme vakitleri ile ilgili ise 10:00’a kadar güneşlenin sonra 17:00’a kadar güneşten uzak durun diyorlar buda yanlış dedi.  Son Güncelleme: 07.02.2017 16:23.
  • Yürek Yiyip Zenci Çetelere Küfür Adamın Hazin Sonu Duration: 6:18.  Dünyanın Sonu Şakası (Türkçe Altyazı) Duration: 3:38. springfield 535,536 views.
  • öğrenir ve insanları yanlış zamanlarda yanlış sürelerle  D Vitaminim yaz sonunda 254 ng/ml ye ulaşmıştı.  Güneşlenme takvimi. woto / guneslenme takvimi.
  • Hüngür, hüngür ağlamaya başlamadan önce, bu acıyı nasıl unutabileceğinizi bir düşünün   Ancak bunun son derece yanlış bir davranış şekli olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir