Yanılgı Gücü, İllüzyon Gücü

Son makalelerimde mevcut iktidar paradigmasının ölümcül kusurlarını belirttim; Materyalizmin paradigması ikili düşünceye dayanıyordu. Materyalizm, yalnızca gerçekliğimizin birçok önemli yönünü açıklamayı başarmakla kalmaz, mantıksal yapısı da başarısız olur.

Materyalizm geçmiş hayatın geri çağrılmasını, reenkarnasyonu, ölüm deneyiminin yakınında, telepati ve telekinezi açıklamakta başarısız olur … tüm bu fenomenlere ilişkin kanıtlar iyi belgelenmiş ve istatistiksel olarak açıklanamamıştır. Materyalizm, dünyadaki canlılığın kökenini, türleşmeyi ve bilinçliliğini açıklamayı başaramamaktadır … Fakat bilim, bu sahte inanç sistemini, bu yanılsamaya, her ne pahasına olursa olsun devam etmektedir.

Materyalizm de dahili mantıkla başarısız olur; Materyalizm tarafından temel kabul edilen madde, enerjiye dönüştürülebilir. Eğer madde gerçekten bütün varlığın nihai temeli olsaydı, bu dönüşüm gerçekleşemezdi.

Yanıltıcı inancın gücü muazzam Materyalist bilim dogmaları, yanılsamayla köklenir; Hakim olan paradigmanın veya illüzyonun başarısızlığını gösteren herhangi bir kanıt bulunmadığı gibi incelenir ve hatta kabul edilir. Bu soruşturmaya karşı verilen tabu, ana akım dogma olmasına rağmen gerçekleri araştıran birkaç maverick hariç hepsi için çok güçlüdür.

Yerküre’nin düz olduğu yanılsaması hakimdi, gezginler denize doğru dışarı çıkmaktan korkuyorlardı, çünkü ‘uç noktalarda düşeceklerdi’. Galileo, Dünya’nın evrenin merkezinde olmadığını gösterdiğinde, Katolik Kilisesi’ndeki muhafazakarlarında olan güçler teleskobuna bakmayı reddetti. Kanıta bakmak tabu tarafından yasaklanmıştı. Bakmak ve görmek, inançlarının, aka yanılsamaların yanlış olduğuna dair bir itiraf olurdu.

Sonunda tüm yanılsamalar paramparça oldu; Düz bir dünyanın yanılsaması ortadan kaybolduktan sonra, denizciler, ‘düşme’ korkusu olmadan denizleri geçtiler. Dünya’nın evrenin merkezinde olduğu yanılsaması kaybolduktan sonra, bilim ve kozmoloji ilerlemeden netleşti.

ABD ordusu tartışmasız dünyanın en güçlüsüdür. Sayısız silah, kurşun, roket ve bomba ile bu ordunun komuta doğasında yıkıcı güce sahip olduğuna şüphe yoktur. Yanılgı, tek bir adamın, Başkomutan’ın bu korkunç gücü kontrol etmesinden kaynaklanıyor. Yanılsama yüz binlerce insanın bir kişinin huzurunda hareket etmesi; ‘Komuta zinciri’ gerçek gücü temsil eder.

Yakın tarihli bir röportajda, Amerikalı bir doktor illüzyonu yüreğini işaret ederek verdi. Diğer birçok doktorlar yanılsamaya bakarak gerçeği görüyor.

Yanılgı Gücü, İllüzyon Gücü

Herkesin katkıda bulunabildiği özgür ansiklopedi Vikipedi’ye hoş geldiniz.


Vikipedi projesinin, 2003’te hayata geçen Türkçe koludur. Kurulduğu günden itibaren , internetin en geniş kaynak sitesi olma yönünde ilerlemektedir. Vikipedi, içeriği dünyanın her köşesinden gönüllü insanlar tarafından ortaklaşa hazırlanan açık kodlu, özgür, kâr amacı gütmeyen ücretsiz bir ansiklopedidir. Bu site viki teknolojisini kullanır, yani dünya üzerinde internete bağlı bilgisayarı olan herhangi bir kişi, -çok az sayıdaki korumalı sayfa dışındaki- tüm sayfalarda ekleme, çıkartma, düzenleme yapabilir. Yapılması gereken tek şey sayfanın üstünde bulunan “Değiştir” veya “Kaynağı değiştir” düğmelerinden birine basmaktır. Bu düğmeler, sayfayı değiştirmenizi ya da sayfaya ekleme yapmanızı sağlar.

Türkçe Vikipedi, diğer tüm dillerdeki Vikipedilerle birlikte, kâr amacı gütmeyen Wikimedia Vakfı ‘nın tescilli markasıdır. Vakfa ait Vikipedi’ye kardeş projeler de mevcuttur. Vikipedi’de ve kardeş projelerde, cesur olup sayfalara katkıda bulunmanız teşvik edilmekte ve istenmektedir. Siz de bilginizi bu ortaklaşa çalışma ortamında paylaşın.

Her maddede bulunan bağlantılar sizi diğer ilgili maddelere ve ek bilgilere yönlendirecektir. Vikipedi’nin yazı düzenleme kurallarına uygun olmak ve kabul edilebilir bir standartta olmak kaydıyla, bilgi eklemeniz, referans vermeniz, alıntılar eklemeniz memnuniyetle karşılanacaktır. Bilgi eklerken ya da sayfayı geliştirirken yanlışlıkla Vikipedi’yi bozacağınızdan korkmanıza gerek yoktur, çünkü diğer Vikipedistler hemen size tavsiyede bulunacaklar veya gerekiyorsa bariz hataları düzelteceklerdir. Ayrıca, Vikipedi Ansiklopedi Yazılımı “MediaWiki”, editör kaynaklı hataların kolayca geri alınabilmesini sağlayacak şekilde özenle tasarlanmıştır.

Vikipedi, esas olarak herkesin katkıda bulunabileceği sürekli genişleyen bir site olduğu için, nitelik olarak basılı başvuru kaynaklarından önemli şekilde ayrılır. Özellikle eski maddelerin daha anlaşılır ve dengeli olmasına karşın yenileri eksik, hatalı, ansiklopedik olmayan bilgilerle veya katkıda bulunmuş olan kişinin öznel yargılarıyla oluşturulmuş olabilir. Kullanıcılar, doğru bilgiye ulaşmak ve hatalı bilgilerin farkına varmak için bunu göz önünde bulundurmalıdırlar. Öte yandan, Vikipedi dinamiktir ve sürekli günceldir. İçeriğinin hazırlanması ve güncellenmesi sadece dakikalar veya saatler alır. Bütün bu hazırlama ve güncelleme işlemleri basılı ansiklopedilerde olduğu gibi aylar, hatta yıllar sürmez.

Eğer henüz yapmadıysanız, sizin birkaç dakikanızı ayırarak Vikipedi nedir, ne değildir sayfasını okumaya davet ediyoruz. Böylece Vikipedi’yi nasıl kullanacağınızı veya katkıda bulunacağınızı öğrenebilirsiniz. Ana konularla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar!

Ayrıca bakınız: Vikipedi:Hoş geldiniz

Vikipedi ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinebileceğiniz Vikipedi maddesi.
Yardım ile ilgili sayfaların ve iletişim yollarının bulunduğu içindekiler sayfası.
Site hakkında duyurular için duyurular sayfası.

illüzyon nedir, kedi mi tavşan mı, illüzyon örnekleri, at mı kurbağa mı, yanılsama anlamı, tavşan ve ördek hikayesi, ördek ve tavşan testi, ördek mi tavşan mı psikoloji

Yanılgı Gücü, İllüzyon Gücü Özet Bilgiler

  • Yanılgı Gücü , İllüzyon Gücü Son makalelerimde mevcut iktidar paradigmasının ölümcül kusurlarını belirttim; Materyalizmin paradigması ikili düşünceye dayanıyordu.
  • Yanılgı Gücü , İllüzyon Gücü Son makalelerimde mevcut iktidar paradigmasının ölümcül kusurlarını belirttim; Materyalizmin paradigması ikili düşünceye dayanıyordu.
  • Optik illüzyon (görsel illüzyon ) ya da göz yanılsaması, görsel olarak algılanan görüntüler ile nesnel gerçekliğin farklı olduğu durumlar için kullanılan terimdir.
  • B. ALGI YANILMALARI 1. İllüzyon Yanılgıda rol oynayan bir uyarıcı durum vardır.  Zeka ve Mantık Soruları. Hayal Gücü . Yararlı ve Eğlenceli Linkler.
  • Aralarında nasıl bir fark var? İllüzyon ; özel üretilmiş aletlerle yapılan bir yanıltma ve oyun sanatı.  Düşünce gücü , 6. his, telekinezi (nesnelerin hareket ettirilmesi), telepati, hipnoz
  • Yanılgı nedir, Yanılgı ne demek, tdk sözlük anlamı ve cümle içinde kullanımı, yanılma durumu, yanlış davranış; yanlış, hata. bir sanatla, bir bilimle ilgili kuralların gereği gi..
  • Stratejileri / 89 Şimdi’nin Yitirilmesi: Esas Yanılgı / 89 Sıradan Bilinçsizlik ve Derin  Şimdi’nin Gücü gibi bir kitap gelir.  daha iyi olacağı inancı her zaman bir illüzyon değildir.
  • yanılgı değişkesi, yanılgı kuşağı, yanılgı küçültme gücü , yanılgı payı, yanılgı sınırları, tarih yanılgısı , özdeksel yanılgı , tüzel yanılgı , denel yanılgı , bağıl yanılgı .
  • 05 Şubat 2017 Pazar, 01:22:09 Güncelleme:09:07:34. Ne gücü ne gönlü yetti!  Galatasaray’ın ne gücü ne de gönlü maçı çevirecek seviyede değildi.
  • ForumBu Bölümde Ara. Herkesin yapabileceği ilginç sihirbazlıklar, göz yanılgıları Videolu (açıklamalı).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir