WordPress resimler çok yavaş yükleniyor? [Çözüldü]

WordPress sitenizde resim yüklerken hata alıyorsanız ve yükleme çok yavaş oluyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. (Too slow Image upload in WordPress Media Library)

1- Resimleri Uploads klasörü yerine aylık ve yıllık bazda tutabilirsiniz

2- Windows sunucuda iseniz sunucudaki genel temp dizinindeki tüm dosyaları silin.

Hala resim yüklemede sorun yaşıyorsanız;

1- Sunucunuz çok yavaş ve size ayrılan bant genişliği yetersiz olabilir.

2- İnternet bağlantınız düşük olabilir.

3- Siteniz virüs ve malware gibi şeylerden etkilenmiş ve sunucudaki işlemciyi yorduğu için genel bir yavaşlık sözkonusu olabilir.

WordPress kullanıcısı iseniz blog’unuza resim eklerken şu yazı gözünüze çarpmıştır max resim boyutu 2MB ya da Http Hatası. Host firmaları tarafından çok yetersiz bir özellik sunulması kullanıcıları zor durumda bırakıyor, günümüzde akıllı telefonların çektiği fotoğrafların boyutu bile 3 mb iken böyle düşük bir dosya upload sınırı getirmek pek hoş değil. Eğer hostingdeki php.ini dosyanız izin veriyorsa şu ayarlamayı yapmak yeterli olacaktır.

WordPress Resim Yükleme Sorunu aşmak için 3 yol var

Host firmanız ile iletişime geçmek ve dosya yükleme sınırınızın arttırılmasını sağlamak
Ftp izinlerini değiştirmek. Host firması ile iletişime geçmeden önce denenebilir bir yöntem. Aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Wp content>Uploads klasörüne gelerek 777 izni verebilirsiniz. Ftp bağlanmak için ben genellikle FileZilla programını tercih ediyorum

  • .htaccess dosyasını düzenlemek son yöntem olarak deneyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce mutlaka .htaccess dosyanızın yedeğini alın  ve  FTP anadizininize girin ve  (www) veya (public_html) eğer  .htaccess  dosyanız yoksa notdefteri şeklinde oluşturup sunucuya gönderebilirsiniz  (public_html) dizini içerisine. Daha sonra sonundaki txt uzantısını silmeyi unutmayın ve içerisine aşağıda yer alan kodu ekleyin.

#Change upload limits
php_value memory_limit 10M
php_value post_max_size 10M
php_value upload_max_filesize 10M
php_value max_execution_time 900
#Change upload limits end

WordPress resimler çok yavaş yükleniyor? [Çözüldü]

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. B2/cafelog projesinin resmi devamı kabul edilir. WordPress bir CMS ‘dir. Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir. Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001’e kadar uzanır.

Kullanım, hız, geniş kullanıcı tecrübesi ve rahatlığına odaklanmış bir yayım yazılımı olup açık kaynak yazılımına katılan aktif bir toplulukla geliştirilmektedir.

Yapılan son güncelleme sonrasında WordPress üzerine yeni ortam düzenlemelerinden ses ve video çalma listelerine, canlı bileşen önizlemelerinden galeri önizlemesine kadar birçok yeni özellik eklenmiştir.

WordPress Resimler Çok Yavaş Yükleniyor? [Çözüldü] Özet Bilgiler

  • [ Çözüldü ]. Haber Böylesi Yok . 31/08/2016.  WordPress sitenizde resim yüklerken hata alıyorsanız ve yükleme çok yavaş oluyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.
  • boylesiyok / wordpress resimler cok yavas yukleniyor cozuldu /.  [ Çözüldü ] Böylesi Yok! Meta Description. H1 tag.
  • taşıdığımız için upload klasörü değişmişti bu yüzden orayı tekrar düzenledikten sonra resimler yüklenmeye başladı.  resim yükleme sorunu upload wordpress 2013 12 23.
  • Sonra bu temayı aldım ; themeforest / wordpress theme/7068682. Fakat site aşırı yavaş açılıyor kafayı yicem. Eklenti yüklemeyi bile kurcalaya kurcalaya öğrendim.
  • WordPress kurulumunu yaptıktan sonra yavaş yavaş içerik ve resimlerinizi yüklemeye başlıyorsunuz,fakat resim yüklerken hata alıyorsunuz.
  • > wordpress sitem yavaş açılıyor. Sosyal Ağlarda Paylaş  Hosttan kaynaklanıyor olabilir yada temanı değiştirip daha sade resimlerin çok az olduğu bir tema kullanmanı öneririm.
  • Eğer hostingdeki php.ini dosyanız izin veriyorsa şu ayarlamayı yapmak yeterli olacaktır. WordPress Resim Yükleme Sorunu aşmak için 3 yol var.
  • WordPress Sitenizi Hızlandırmak ve Optimizasyon. Site Hızını Etkileyen Faktörler.
  • SSD Disk ve PHP7 ile çok daha hızlı. Ücretsiz Domain ve site taşıma dahil.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir