WordPress chrome bildirim eklentisini 5 dakikada kurun!

WordPress altyapısına sahip web siteler için Google Chrome bildirim eklentisini kurmak oldukça basit. Web sitelerin ziyaretçi akışı sağlaması ve web sitenin hatırlanabilirliğini güçlendirmesi amacıyla kullanılan Google Chrome tarayıcı bildirimlerinden siz de faydalanabilirsiniz. Çok basit işlemler ile kuracağınız bu eklenti sayesinde, kullanıcıların web sitenizi tekrar tekrar ziyaret etmesini sağlayabileceksiniz.

Google Chrome Tarayıcı Bildirimleri Eklentisi

Web sitelerin büyük bir bölümü WordPress altyapısını kullanmaktadır. WordPress altyapısına sahip bir web siteniz varsa, güncel yeniliklerden daha kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. WordPress siteler için geliştirilmiş olan bu eklenti yazılımını çok kısa sürede kuracak ve ziyaretçilerinizin sitenizle ilgili bildirimleri almasını sağlayacaksınız.

Eklentinin Kurulumu

OneSignal – Free Web Push Notifications isimli eklentiyi, WordPress admin panelinde Eklenti Yükle bölümünü kullanarak bulabilirsiniz. Eğer isterseniz FTP programı aracılığıyla .zip formatında Plugin dizininize de yükleyebilirsiniz.

one-signal1

Eklentiyi yüklediğinizde admin panelinden aktif edilmesini sağlayın. Eklentiyi aktif ettikten sonra ayarlarına dikkatli bir şekilde yapmaya çalışın.

one-signal2

Ayarlar bölümünden eklentinin hangi tarayıcılarda kullanılabileceğini seçebilirsiniz. Güncel sürümünde Chrome, Safari ve Mozilla kullanımı için uygun hale getirilmiş durumdadır.

one-signal3

Daha sonra, eklenti bildirimlerinin ziyaretçilerinize nasıl gösterileceğini ayarlamanız gerekmektedir. Bu ayarlamaları yaparken, ziyaretçilerin ilgisini çekecek cümlelere yer vermenizi öneriyoruz.

one-signal4

Eklenti ile ziyaretçilere gönderilecek bildirimde web sitenizin logosunu ve ismini kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece, bildirimi alan kullanıcıların sitenizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz.

one-signal6

Eklentiyi kurduktan sonra bildirimleri kabul eden kullanıcıların istatistik bilgilerini de görüntüleyebileceksiniz. Bu özelliğiyle de oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

one-signal7

Tarayıcı Bildirim Eklentisi Hangi Siteler için Uygundur?

Tarayıcı bildirimlerinin son zamanlarda sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Siz de web siteniz için bu tür bildirim ayarlaması yapabilirsiniz. Bildirimlerin en çok tercih edildiği web siteler; alışveriş siteleri, haber siteleri, blog siteleri, oyun siteleri, dizi film siteleri gibi sürekli olarak güncellenen siteler olmaktadır. Sizin de bu türde bir web platformunuz varsa, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için tarayıcı bildirimlerini kullanabilirsiniz. İçerik yönetimi olan web sitelerin büyük bir bölümü WordPress alt yapısına sahiptir. Bu yüzden de WordPress alt yapısına uygun olarak geliştirilen bu eklentiyi kullanmanızı öneriyoruz.

one-signal8

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir