Windows 8 Yenileme, Sıfırlama ve Geri Yükleme

Bilgisayarınızda sorun yaşıyorsanız yenilemeyi, sıfırlamayı veya geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Peki Windows 8 yenileme, sıfırlama ve geri yükleme nasıl yapılır?

Bilgisayarınızı yenilemek Windows’u yeniden yüklerken kişisel dosyalarınızı ve ayarlarınızı korur. Bilgisayarınızla birlikte gelen ve Windows Mağazası’ndan yüklediğiniz uygulamalar da saklanır. Bilgisayarınızı sıfırlamak Windows’u yeniden yükler, ancak dosyalarınızı, ayarlarınızı ve bilgisayarınızla birlikte gelenler dışındaki uygulamalarınızı siler. Yaptığınız sistem değişikliklerini geri almanın bir yolu da bilgisayarınızı geri yüklemektir.

Bilgisayarınızı yeniden başlatmak istiyorsanız bkz. Bilgisayarınızı kapatma, uyku moduna geçirme veya hazırda bekletme. Bilgisayarınızı başlatma (önyükleme) konusunda sorun yaşıyorsanız bkz. Windows Başlangıç Ayarları (güvenli mod dahil). Windows Kurtarma Ortamı’ndan bilgisayarınızı yenileyebilir, sıfırlayabilir veya geri yükleyebilirsiniz..
Dosya Geçmişi’ni kullanarak kişisel dosyalarınızı yedeklemek ve geri yüklemek istiyorsanız bkz. Dosya Geçmişi için sürücü ayarlama.
Bilgisayarınızı yenileme veya sıfırlama işlemine başlamadan önce
Çoğu durumda, bilgisayarınızı yenileme veya sıfırlama işlemine başladığınızda işlem kendi kendine tamamlanır. Ne var ki, Windows için eksik dosyalar gerekli olursa, genellikle bir DVD’de veya flash bellekte bulunan kurtarma medyasını takmanız istenir. Bu durumda neye ihtiyacınız olacağı bilgisayarınıza bağlıdır.

Bilgisayarınız Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 yüklü olarak geldiyse bilgisayarınızla birlikte verilen disklere veya flash belleğe ihtiyacınız olacaktır. Bilgisayar üreticinizin bu diskleri veya medyayı verip vermediğini görmek için bilgisayarınızla birlikte gelen bilgilere bakın. Bazı durumlarda, bilgisayarınızı ilk kez ayarlarken bunları oluşturmuş olabilirsiniz.
Bilgisayarınızı Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 sürümüne bir DVD ile yükselttiyseniz onu kullanın. Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 medyanız yoksa, Microsoft Destek birimiyle iletişim kurun.

  • Ana Sayfa Teknoloji Windows 8 Yenileme , Sıfırlama ve Geri Yükleme .  Yaptığınız sistem değişikliklerini geri almanın bir yolu da bilgisayarınızı geri yüklemektir.
  •  E posta.  Yazdır. Ürün Sürümünü Seçin. Tüm Ürünler Windows 8 .1.  Windows Kurtarma Ortamı'ndan bilgisayarınızı yenileyebilir , sıfırlayabilir veya geri yükleyebilirsiniz.
  • ve sorun çözümleri, Windows 8 TEMEL KONU, Yenileme ve Sıfırlama Modülü. Aşama: Temiz Windows kopyası kurulur. Aşama: WinRE, 2. Aşama'da yedeklediği verileri geri yükler.
  • Bilgisayarınızı yenileme , sıfırlama veya geri yükleme . Windows 8 .1, Windows RT 8 .1 için geçerlidir.
  • *Sistem Geri Yükleme özelliği, Windows 8 /10 RT'de kullanılamaz.
  • sorun yaşıyorsanız, geri yüklemeyi, yenilemeyi veya sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
  • Yedekleme ve Geri Yükleme özelliğine ne oldu? Windows 8 .1, Windows RT 8 .1 için geçerlidir.  Bilgisayarınızı geri yükleme , yenileme veya sıfırlama hakkında.
  • Refresh ve Reset Windows 8 ’in iki yeni özelliği ve işletim sistemini bir kaç tıkla sıfırlıyorlar .  Burada “Güncelleştirme ve geri yükleme ” seçeneğinden Kurtarma’yı seçin.
  • Windows 8 'de Yenileme ve Sıfırlama çal.  Windows 8 'de Yenileme ve Sıfırlama işlemleri Windows kurulum medyasına ya da kurtarma bölümüne ihtiyaç duyar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir