Windows 8 ve 10 da Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Windows kullanıcılarının ‘Windows 8 ve 10 da kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?’ sorusu için yazımızı okuyabilirsiniz. Sizler için Windows 8 ve 10 üzerinden nasıl kullanıcı adı değiştirilebileceğini anlatacağız. Oldukça basit olan bu işlem sadece bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşşağıda madde madde tüm adımları resimlerlede görebileceksiniz.

Windows 8 ve 10 işletim sistemlerinde ‘Ayarlar’ kısmında bulunan ‘Hesaplar’ bölümü içerisinde ‘Hesap Resmi Değiştirme – Hesap şifresi Değiştirme’ seçenekleri göreceksiniz. Malesef bu bölümde asıl amacımız olan kullanıcı adı değiştirme özelliğini görememekteyiz. Bu sorun Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 için geçerli malesef. Size aşağıda anlatacağımız yöntem ile Windows 8 ve 10’da kullanıcı adlarınızı rahatlıkla değiştirebileceksiniz. İşte adım adım kullanıcı adı değiştirme..

Gelişmiş Kullanıcı Hesap Kontrol Paneli İle Kullanıcı Hesabı Yönetimi

Adım 1

Öncelikle Windows tuşuna basarak ‘ netplwiz ‘ yazıp arama yapıyoruz, önümüze çıkan ‘komut dosyasını çalıştır’ bölümüne tıklıyoruz.

 

Adım 2

Önümüze çıkan Gelişmiş Kullanıcı Hesapları penceresinden değiştirmek istediğimiz kullanıcı adını tıklayıp, alt kısımdaki özellikler tuşuna basınız.

 

Adım 3

Özelikler butonunu bastıktan sonra önümüze çıkan kısımdaki değiştirmek istediğimiz kullanıcı adı yazacaktır. Değiştirmek istediğimiz kullanıcı adınının yerine; yeni kullanıcı adını yazıp ‘tamam’ ve ardından ‘uygula’ butonuna basınız.

 

Adım 4

Değişikliklerin geçerli olabilmesi için lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

 

Windows Update
Windows Store
WSUS

Windows 10 , Microsoft tarafından geliştirilen, Windows NT ailesinden bir işletim sistemi dir. Windows 10’un en son Windows NT sürümü 10.0’dır.

Yeni özelliklerin yanı sıra Windows’un yeni sürümünde Windows 8’de bulunan ve önemli sayıda kullanıcının şikayette bulunduğu uygulamalar, başlat menüsü ve ön seçimli gelen masaüstü tercihleri üzerinde değişiklikler yapılmıştır. Windows 10’un ilk yapıları, 6.4 sürüm numarası ile geldi ancak 21 Ocak tanıtımı ile sürüm 10’a çıktı. 29 Temmuz 2015 de Piyasaya çıkmıştır.
İlk büyük güncelleme 10 Kasım’da yayınlandı. İkinci büyük güncelleme 2 Ağustos’ta yayınlandı. Üçüncü büyük güncelleme 2017’nin ilkbaharında yayınlanacak.

  • Haydi hesabına giriş yap . kullanıcı adınız . şifreniz.  Sizler için Windows 8 ve 10 üzerinden nasıl kullanıcı adı değiştirilebileceğini anlatacağız.
  • Size aşağıda anlatacağımız yöntem ile Windows 8 ve 10 ’ da kullanıcı adlarınızı rahatlıkla değiştirebileceksiniz. İşte adım adım kullanıcı adı değiştirme ..
  • format attırdıktan sonra atan kişi sizin isminizi bilmiyorsa kullanıcı adını user yapıyor peki bu nasıl değiştirilir buyrun izleyin .  Benzer Konular Windows Kullanıcı Adı .
  • Wındows 10 ' da bilgisayar adı nasıl değiştirilir ? İlk etapta beş adımdan oluşan bilgisayar adı değiştirme işlemlerini aşağıdaki gibi uygulamanız gerekir.
  • Windows 8 ve 10 ' da kullanıcı hesabınızın ismini nasıl değiştirebilirsiniz?  Ancak bu yazıda anlatılan yollar C: Kullanıcılar ( Kullanıcı adı ) klasörünün ismini değiştirmez .
  • Bu videoda Windows ’da 10 Kullanıcı Adı Değiştirme nasıl yapılır konusunda bilgi verilmeye çalışıldı.  Birden fazla bilgisayar adı olmaz.  Yorum Yap .
  • Windows kullanıcı adını değiştirme nasıl yapılır ? Windows kurulumu esnasında belirlenen kullanıcı adlarında genelde isim ve ya iş yeri adı tercih ediliyor.
  • Haydi hesabına giriş yap . kullanıcı adınız . şifreniz. Forgot your password?  Bu yazımızda Windows 10 PC adı değiştirme nasıl yapılır ? konusunda bilgi paylaşımı yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir