WhatsApp’tan İki Yeni Özellik!

Dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması WhatsApp yenilik yapmaya devam ediyor. Kullanıcı deneyimini artırmak isteyen WhatApp, Android beta uygulaması güncellendi. Çok yakında uygulamaya iki yeni özellik daha eklenecek.

Facebook, Şubat 2014’te 19 milyar dolar karşılığında WhatsApp’ı satın almıştı. Whatsapp, kullanım deneyimi ve kullanıcı güvenliğini artırmaya yönelik yeniliklerine devam ediyor.

Geçen yıldan bu yana mesajlaşma hizmetinin yanında sesli arama özelliğini de sunan WhatsApp, yakın zamanda yine Office ve ZIP dosyaların uygulama üzerinden gönderimini sağladı.

Güvenlik noktasında uçtan uca şifreleme özelliğini devreye sokan WhatApp önümüzdeki günlerde ise iki aşamalı kimlik doğrulama sistemini platforma getirecek.

Android WhatsApp Beta uygulaması bugün itibariyle yeni bir sürüme yükseltildi. 2.16.189 numaralı sürüme kavuşan uygulamaya iki yeni özellik dahil edildi. Eğer test kullanıcıysanız WhatsApp uygulamanızı güncelleyerek en yeni özellikleri test etmeye başlayabilirsiniz.

WhatsApp’a eklenen son iki yenilik sesli arama özelliğini geliştirmeye yönelik. Artık WhatsApp aramalarında yanıt alınmadığında ya da arama reddedildiğinde ekranda “Geri ara” uyarısı belirecek.
Bir diğer özellik ise yine aynı ekranda “Sesli mesaj kaydet” uyarısı olacak. Kullanıcılar yanıt alamadıkları aramalara anında sesli mesaj gönderebilecek.

WhatsApp’tan İki Yeni Özellik!

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 2G , 3G , 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video,ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.

Whatsapp’tan İki Yeni Özellik! Özet Bilgiler

  • WhatsApp kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik yeniliklerini sürdürüyor. WhatApp Android beta uygulaması güncellendi. Çok yakında uygulamaya iki yeni özellik daha eklenecek.
  • WhatsApp 'a uzun bir süredir beklenen iki yeni özellik Beta sürümü ile kullanıma sunuldu.  WhatsApp ' ın sunduğu bir diğer özellik ise Canlı Konum izleme özelliği .
  • WhatsApp 'a iki özellik birden geldi. Uygulama üzerinde GIF dosyası aranıp gönderilecek. Ayrıcı tek seferdeki medya sınırı ortadan kalktı.
  • Uzun zamandır beklenen iki özellik bugün resmen telefonlara geldi.  Bu yeni özellikleri kullanabilmek için Whatsapp ' in 2 .17.6 beta sürümünü kullanmanız gerekiyor.
  • WhatsApp 'ı Android işletim sistemi akıllı telefonlarda kullananlara müjdeli haber geldi.  Internet Haber Merkezi 14:12 Ocak 11, 2017 Yeni Şafak.
  • Abonelik oluştur ( yeni abonelik). Karar’a hemen abone olarak abonelerimize özel avantajlardan yararlanın.  Whatsapp 'ta iki özellik bugün resmen telefonlara geldi.
  • WhatsApp 'a uzun bir süredir beklenen iki yeni özellik Beta sürümü ile kullanıma sunuldu.
  • Whatsapp 'ta iki özellik bugün resmen telefonlara geldi. GİRİŞ12.01.2017 12:26.  mümkün değilken, Whatsapp yeni sürümle bu sayıyı 30'a çıkarmış durumda.
  • Anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp ' ın iki yeni özelliği açıklandı. Buna göre artık dileyenler güvenlik için iki ayrı adımda doğrulama yapabilecek.
  • WhatsApp 'ı Android işletim sistemi akıllı telefonlarda kullananlara iyi haber geldi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir