WhatsApp’tan Bir Yenilik Daha: Mesaj Alıntılama Özelliği!

Whatsapp mesaj alıntılama ne demek? Dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Yeni özelliğin adı “Mesaj Alıntılama”… Özellikle grup sohbetlerinde kullanışlı olacak yeni özelliğin detayları…

Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve en popüler mesajlaşma programı whatsapp kullanıcıları sevindiren yeni bir özelliğe daha imza attı.

 

Facebook’un sahibi olduğu sohbet uygulaması, son zamanlarda uçtan uca şifreleme, açılır pencere üzerinden hızlı cevap, doküman yükleme aracı, Google Drive üzerinden sohbet yedekleme ve masaüstü uygulaması gibi özelliklere kavuşmuştu. Söz konusu listeye yakın zamanda video görüşme özelliğinin eklenmesi bekleniyordu. Ama öncesinde başka bir yenilik karşımıza çıktı.

 

WhatsApp Android uygulaması için yayınlanan en son beta sürümünde mesaj alıntılama özelliği devreye girdi.

Mesaj Alıntılama nasıl oluyor?

 

Hali hazırda bir WhatsApp mesajının üstüne uzun süre basıldığında mesajı yıldızlamak, silmek, iletmek veya kopyalamak mümkün oluyordu. Yeni özellikle birlikte bu menüye eklenen yanıt ikonuna benzeyen ok ise kullanıcıların söz konusu mesajı alıntılamasını ve doğrudan bu mesaja yanıt verilmesini sağlıyor. Bu yeni araç Twitter’ın alıntılama özelliğine de fazlasıyla benziyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği grup sohbetler için kullanışlı olacak

WhatsApp’ın yeni özelliği özellikle kalabalık grup sohbetlerinde çok işe yarayacağa benziyor. Çok sayıda mesajın biriktiği bir sohbeti geriden gelerek okuyan ve geride kalmış bir mesaja yanıt vermek isteyenler adına oldukça işe yarayacağı düşünülen alıntılama özelliğinin sohbetlerin konusunu tekrar eskiye döndürmeyi de kolaylaştırması bekleniyor.

 

Alıntılanan mesaja dokunulduğunda ise kullanıcılar söz konusu mesajın bulunduğu bölüme yönlendiriliyor. Böylelikle mesajın hangi bağlam çerçevesinde anlamak da kolaylaşıyor.

 

Ancak bu yöntem, arka arkaya seri halinde atılan mesajları alıntılama konusunda henüz işe yaramıyor. Alıntılama işlevi ilk etapta sadece tek mesaj için geçerli olacak olsa da, ilerleyen dönemde özelliğin geliştirilmesi ihtimali de seçenekler arasında yer alıyor.

 

WhatsApp Android uygulamasının yeni beta sürümünde boy gösteren alıntılama özelliğinin yakında uygulamanın tam sürümüne gelmesi ve tüm Android cihaz sahiplerinin kullanımına sunulması bekleniyor.

  • Ama öncesinde başka bir yenilik karşımıza çıktı. WhatsApp Android uygulaması için yayınlanan en son beta sürümünde mesaj alıntılama özelliği devreye girdi.
  • WhatsApp bir yenilik daha yaptı. WhatsApp alıntı yapma özelliği dönemi başlıyor.
  • Geçtiğimiz gün GIF özelliği ile gündeme gelen WhatsApp bir başka yenilik daha   Yeni özellik konuşmalarda bir mesajı alıntılayarak cevap verme imkanı sunuyor.
  • WhatsApp 2.16.118 Beta sürümü gelldi. Popüler mesajlaşma uygulaması, başka kişilerin mesajlarını direkt olarak iletebileceğiniz özelliği kullanıma sunacak.
  • WhatsApp ' tan bir yenilik daha geliyor.  konuşmalarda herhangi bir mesajı alıntılayarak cevap verme imkanı sunuyor.
  • WhatsApp ' tan bir yenilik daha geliyor.  uygulaması bu sefer de alıntılı mesaj gönderme özelliği çıkardı.  herhangi bir mesajı alıntılayarak cevap verme imkanı sunuyor.
  • WhatsApp 'a bir yenilik daha geliyor.  uygulaması bu sefer de alıntılı mesaj gönderme özelliği çıkardı.  herhangi bir mesajı alıntılayarak cevap verme imkanı sunuyor.
  • Kullanıcılarını oldukça fazla sevindirecek bir yeniliği daha getirmek üzere olan WhatsApp , yanlışlıkla gönderilen mesajların düzenlenerek tekrar gönderilmesine olanak sağlayacak.
  • 20 107 WhatsApp ' tan bir yenilik daha geliyor.  herhangi bir mesajı alıntılayarak cevap verme imkanı sunuyor.  kullanıcılar yavaş yavaş bu yeni özelliği kullanmaya başlayacak.
  • WhatsApp ' tan bir yenilik daha .  uygulaması bu sefer de alıntılı mesaj gönderme özelliği çıkardı.  herhangi bir mesajı alıntılayarak cevap verme imkanı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir