WhatsApp’ta Bu Tuzağa Sakın Düşmeyin!

Whatsapp Gold tuzağına dikkat! Dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta büyük tuzak! Dolandırıcılar şimdi de Whatsapp üzerinden kullanıcılara mesajlar atarak yüksek miktarlarda paralarını çalıyorlar.

whatsapp-gold

Dolandırıcıların yeni taktiği deşifre oldu!

Son zamanlarda WhatsApp’tan Gold versiyonuna geçiş yapın ve daha avantajlı bir şekilde uygulamayı kullanın mesajları gelebilir…  Sakın o tarz mesajlara tıklamayın. ve tuzağa düşmeyin!

 

Bilin ki telefonunuza gelen o mesajlara tıkladığınızda bütün kişisel bilgileriniz dolandırıcıların eline geçebilir!

 

Online alışverişlerde kredi kartı bilgilerinin alınması mümkün olurken bu tür durumlar da kişilerin mağdur duruma düşmesine neden oluyor.

 

Son dönemlerde sıkça görülmeye başlanan WhatsApp mesajları ile ilgili açıklamalar yapılırken kişilerin bu tür mesajlara inanmaması gerektiği ve hiçbir şekilde bu mesajlardaki linklerin açılmaması gerektiğini belirtildi.

 

Uzmanlar, kısa süre içerisinde çok hızlı bir şekilde yayılan bu mesajlara karşı kişilerin mesajı göndereni engellemesi ve bu kişiler ile görüşmemesi gerektiğini hatırlatıldı.

 

Arkadaş listenizden böyle bir mesaj geldiğinde kesinlikle herhangi bir uygulama yüklemesi yapmayarak kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 2G , 3G , 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video,ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.

  • Whatsapp Gold tuzağına dikkat! Dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ’ ta büyük tuzak !  Sakın o tarz mesajlara tıklamayın.
  • Whatsapp ’ın bu tuzağına sakın düşmeyin .
  • Whatsapp ' ta bu tuzağa sakın düşmeyin ! 05 Ocak 2016 Salı 10:26. Bağlantıya dokunmadan mesajı silin.
  • Dolandırıcılar popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden yeni bir yöntem geliştirdi.
  • Whatsapp 'ın bu tuzağına sakın düşmeyin .
  • WhatsApp ' ta bu mesajı alırsanız, ona inanıp içerisindeki bağlantıya sakın dokunmayın!  Medya Radar » Gündem » Whatsapp 'ın bu tuzağına sakın düşmeyin .
  • WhatsApp ' ta , bu tuzağa sakın düşmeyin GALERİ. WhatsApp yada buna benzeyen diğer uygulamalarda, çeşitli  Sizde bu tuzağa kesinlikle dikkat edin ve sakın düşmeyin .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir