Whatsapp’ın Hiç Bilmediğiniz 8 Gizli Özelliği!

Mesajlaşmak için elinizden düşürmediğiniz Whatsapp’ın gizli özellikleri olduğunu biliyor muydunuz? Cevabınız muhtemelen hayır. Eee o zaman bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Çünkü her gün kullandığınız Whatsapp’ın hiç bilmediğiniz birçok gizli özelliği var.

WhatsApp, dünya genelinde bir milyardan fazla kişi tarafından kullanılıyor. WhatsApp’ı mesajlaşmak ya da sesli arama özelliği için herhalde çoğumuz, günde en az bir defa kullanıyoruz. Peki ama elinizden düşürmediğiniz WhatsApp’ın her yönünü biliyor musunuz?

Cevabınız evet olabilir. Ama şunu söyleyelim muhtemelen yanılıyorsunuz. Çünkü Teknolojiyle ilgili her şeyde olduğu gibi WhatsApp’ta da bilmediğiniz ama faydalanabileceğiniz ipuçları, gizli özellikler var.

İşte çok az kişinin bildiği o müthiş özellikler…

Sohbet kısayolları oluşturun

Eşinizle sıkça WhatsApp üzerinden mi görüşüyorsunuz? Cihazınızın giriş ekranına sohbet ekranını açmanızı sağlayacak bir kısayol ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Sohbet kısayolları oluşturun

Sohbeti açıp, menü düğmesine basmanız, ardından “Sohbet kısayolu ekle” seçeneğine dokunmanız yeterli.

Resim kitaplığı

WhatsApp üzerinden paylaşımda bulunmak harika olabilir, ancak paylaşımlar bazen canınızı sıkabiliyor. Özellikle her hafta yüzlerce şaka içerikli resim paylaşan gruplara üye iseniz. Bu resimler, cihazınızdaki alanı tüketebildiği gibi yanlış kişilerin eline geçtiğinde utanç verici olabilir.

Resim kitaplığı


Otomatik medya indirme altında Mobil veriyi kullanırken, Wi-Fi’ye bağlıyken ve Dolaşımdayken seçeneklerini devre dışı bırakın.

Mesajları zamanlayın

 

Kardeşinizin doğum gününü unutmaktan endişe ediyorsanız, Android’de Seebye Scheduler ROOT gibi bir uygulamadan faydalanabilir, iOS’ta Message Scheduler for WhatsApp’ı indirebilirsiniz. Root’lu bir Android’e veya jailbreak’li bir iPhone’a ihtiyacınız olacak.

Blind Carbon Copy


Blind Carbon Copy (BCC), epostalarda alıcıların birbirinden haberdar olmasını engelleyen, sıkça kullanılan bir işlev.

Blind Carbon Copy

WhatsApp’ta benzer bir işlevi Seçenekler > Yeni yayın altından etkinleştirebilir ve mesajınızı göndermek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz. Mesajlarınızı kimin aldığını görebilecek, herkese özel olarak cevap gönderebileceksiniz.

WhatsApp’ı kilitleyin

Telefonunuzu başkaları da mı kullanıyor? Cihazınızı belki çocuklarınıza oyun oynaması için, belki sekreterinize görüşmelerinizi gerçekleştirmesi için teslim ediyorsunuz.

WhatsApp’ı kilitleyin

WhatsApp’ı kilitlemenin ve meraklı gözleri uzak tutmanın ise bir yolu var. Bu iş için Android’de AppLock, iOS’ta iApp Lock uygulamalarından faydalanmanız gerekiyor. Uygulamanın Android sürümü root’a ihtiyaç duymazken iOS sürümü, jailbreak’li cihaz gerektiriyor.

Sohbetleri susturun

Aile üyelerinizle veya iş arkadaşlarınızla dolu bir gruba mı üyesiniz? Bu grupların zaman zaman işe yaradığından şüphe yok, ancak muhtemelen çoğu zaman ilginizi çekmeyecek şeyler hakkında uyarılar alıyorsunuz. Sorun ise grubu terk etmeniz halinde diğer üyeleri kırmaktan çekinmeniz. Ama kuzeninizin yeni bebeğinin yaptığı “şirin” şeyler hakkında her defasında neden uyarı almak isteyesiniz ki?

Sohbetleri susturun

Kendinizi kurtarmak için sessize almak istediğiniz sohbeti açın ardından Seçenekler > Sessize al seçeneklerine dokunun. Burada sohbeti sekiz saat, bir hafta veya bir yıl susturma gibi seçenekler bulacaksınız. Dilerseniz gruptan gelen uyarıları da kapatabilirsiniz.

Arama

Önemli bir telefon numarasını veya eposta adresini aramanız gerektiğinde, WhatsApp’ın dahili arama işlevini kullanabilirsiniz. Seçenekler > Arama yolunu izleyin ve aradığınız cümleyi girin.

Yıldızlı mesajlar

Eski mesajlar arasında ümitsizce gezinmek yerine, önemli mesajlar size ulaştığında onları işaretleyerek saklamak, daha etkili olmaz mıydı? Bunun için saklamak istediğiniz mesaja uzun dokunun ve ekranın üst tarafında beliren star simgesine dokunun. Yıldız eklediğiniz mesajlara Seçenekler > Yıldızlı mesajlar yolundan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 2G , 3G , 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video,ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.

Whatsapp’ın Hiç Bilmediğiniz 8 Gizli Özelliği! Özet Bilgiler

  • Çünkü her gün kullandığınız Whatsapp ’ ın hiç bilmediğiniz birçok gizli özelliği var.
  • Whatsapp ' ın Hiç Bilmediğiniz 8 Gizli Özelliği ! Mesajlaşmak için elinizden düşürmediğiniz Whatsapp ' ın gizli özellikleri olduğunu biliyor muydunuz? Cevabınız muhtemelen hayır.
  • WhatsApp ’ta Bilinmeyen 8 Gizli Özellik . Akıllı telefonların yaşamımıza katılmasından sonra  biri olan WhatsApp hakkında hiç bilmediğimiz 8 özelliği sizler için derledik.
  • Whatsapp ' ın 8 gizli özelliği . 30.06.2016 13:15 TEKNOLOJİ.  Teknolojiyle ilgili her şeyde olduğu gibi, konu WhatsApp olduğunda da faydalanabileceğiniz ipuçları, gizli işlevler var.
  • Whatsapp ’ ın hiç bilmediğiniz 8 özelliği . Tweet. Whatsapp ’ı her gün yoğun olarak kullanıyoruz; ancak uygulamanın öyle gizli özellikleri var ki mutlaka denemeniz gerekiyor.
  • Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp ' ın , günlük hayatta pek kullanmadığınız yetenekleri mevcut. Bunlardan en önemlilerini sizin için derledik.
  • Aslında çok sayıda WhatsApp özelliği mevcut.  Bazıları da ihtiyacınız olan ama nasıl yapıldığını bilmediğiniz için bugüne kadar yapmadığınız özelliklerden oluşuyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir