Whatsapp Uçtan Uca Şifrelemek Ne Demek?

Whatsapp uçtan uca şifrelendi. Çok daha güvenli hale geldi. Whatsapp’ta artık mesajlarınız artık şifreli olacak ve sizden başka kimse okuyamayacak. Uçtan uca şifreleme yöntemi olarak açıklanan yeni gizlilik politikası Android telefonlarda uygulanmaya başladı.


Whatsapp, uzun zamandır üzerinde çalıştığı şifreleme sistemini devreye soktu. Sistemin adı “uçtan uca şifreleme yöntemi.” Whatsapp bu yenilikle bundan sonra en güvenli mesajlaşma yazılımı olacak.


Uçtan uca şifreleme yöntemi ne demek?

Bu yöntem ile gönderilen mesajların gönderen ve alan kişi arasında şifreli olması sağlanmış olacak. Ve böylelikle WhatsApp, yazılım güvenliğini en üst seviyeye çıkartmış oldu. Bu yeni güvenlik önlemiyle beraber WhatsApp’ta, mesajlarınız, fotoğraflarınız, videolarınız, sesli mesajlarınız, belgeleriniz veya aramalarınız şifrelenecek. Paylaşımların 3. kişilere geçmesi engellenmiş olacak.

Mesajları Sizden başka kimse okuyamıyor!

WhatsApp, mesajları şifreli olarak saklıyor. Mecbur kalsa bile söz konusu şifreyi kaldıramıyor. Bu şifreyi açıp mesajı okumak için de gerekli özel anahtar sadece mesajı gönderen ile mesaj gönderilenin arasında yer alıyor.

Otomatik olarak yapılan bu şifrelendirme ile beraber WhatsApp, mesajları sunucularında tutmadığını tutmuş olsa bile uçtan uca şifreleme sayesinde herhangi bir kişinin bunu okuyamayacağını belirtiyor.

WhatsApp ile Open Whisper Systems’in 6 aydır üzerinde çalıştığı uçtan uca şifrelemeyi kullanmak içinse uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir.

  • Önemli: Uçtan uca şifreleme , her iki taraf da WhatsApp 'ın en son sürümünü kullanıyorsa, her zaman aktiftir. Uçtan uca şifrelemeyi kapatmak mümkün değildir.
  • whatsapp uçtan uca şifreleme . şükela: tümü | bugün.  whatsapp mesajlarınız güvende demek oluyor. saygılar.
  • Sistemin adı “ uçtan uca şifreleme yöntemi.” Whatsapp bu yenilikle bundan sonra en güvenli mesajlaşma yazılımı olacak.
  • Yeni bir güncelleme ile Whatsapp , artık yazışmaları şifreleme teknolojisi ile kriptonize ederek gönderip, alıyor.
  • WhatsApp uçtan uca şifreleme tüm iletişim türleri için bir standart haline geldi. Bu uçtan uca şifrelemenin hiçbir zaman devre dışı bırakılamayacağı anlamına geliyor.
  • Peki WhatsApp uçtan uca şifreleme nedir , ne amaçla geliştirildi? İşte WhatsApp şifreleme ile ilgili detaylar.. 19 Nisan 2016 11:46. PAYLAŞ.
  • WhatsApp yeni geliştiriği güvenlik sistemi ile kullanıcılar arasındaki görüşmeleri kriptolu bir şekilde şifreleyerek güvenlik altına aldı.
  • Whatsapp 'ın Yeni Özelliği Olan " Şifreleme " Nedir ve Nasıl Kullanacaksınız?  sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçta uca şifrelemeyle korunmaktadır.
  • WhatsApp uçtan uca güvenlik nedir?  telefonlarına gelen” Bu sohbete gönderdiğiniz mesahjlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelenmeyle korunmaktadır.
  • Adını koyduğu Whatsapp uçtan uca şifrelemeyi kullanıcılara sundu. Herkes internete dökülüp Whatsapp 'ta uçtan uca şifreleme ne demek diye arattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir