WhatsApp bilgileriniz Facebook ile paylaşılmasın diyorsanız 2 adımda kapatın!

WhatsApp’ı bildiğiniz gibi Facebook satın aldı. 2014 yılından bu yana kullanıcı gizliliği sözleşmesinde değişiklik yapmamıştı. Yeni sözleşmeye göre WhatsApp bilgilerinizi Facebook ile paylaşacak.

Peki bilgilerinizin Facebook’ta paylaşılmamasını istiyorsanız nasıl yapacaksınız? Bu haberimizde bu sorunun basit çözümünü göstereceğiz.

WhatsApp da, kullanıcıların telefon numaralarının Facebook’la paylaşılmasıyla ‘spam’ ve taciz mesajlarının önüne geçilebileceğini ve kullanıcılara ‘daha iyi arkadaş tavsiyeleri yapılabileceğini, kendilerine daha uygun reklamlar gönderilebileceğini’ belirtiyor.

Facebook kişisel verilerle, daha önce birbirleriyle cep telefonu numaralarını paylaşan ancak arkadaş listelerine eklemeyenleri eşleştirebilecek.

WhatsApp ayrıca kişilerin uygulamayı en son ne zaman kullandıklarına dair bilgiyi de paylaşacak fakat şirket, şifrelenen mesajların içeriklerinin paylaşılmayacağını söyledi.

Şirket internet sayfalarından paylaştıkları blog yazısında “Şifrelenen mesajlarını özel kalacak ve hiç kimse onları okuyamayacak. Ne WhatsApp, ne Facebook, ne bir başkası” dedi.

WhatsApp’ın Facebook ile bilgilerinizi paylaşmasını istemiyorsanız,

1- WhatsApp programını açın.

2- Ayarlar > Hesap bölümünü açın

3- “Hesap bilgilerimi paylaş” seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz.

WhatsApp bilgileriniz Facebook ile paylaşılmasın diyorsanız 2 adımda kapatın!

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 2G , 3G , 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video,ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.

Whatsapp Bilgileriniz Facebook Ile Paylaşılmasın Diyorsanız 2 Adımda Kapatın! Özet Bilgiler

  • Kapat . HABER.  WhatsApp bilgileriniz Facebook ile paylaşılmasın diyorsanız 2 adımda kapatın !  Ne WhatsApp , ne Facebook , ne bir başkası” dedi .
  • WhatsApp , Bilgilerinizi Facebook ile Paylaşacak : Peki Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır ?  Ne WhatsApp , ne Facebook , ne bir başkası" dedi .
  • Whatsapp paylaşım ayarlarını kapatma .  Paylaşma butonuna dokunduğunuzda artık bilgileriniz Facebook ile paylaşılmayacaktır.
  • Peki bunu istemeyenler ne yapacak? Eğer WhatsApp 'ın bilgilerinizi Facebook ile paylaşmasını istemiyorsanız bunu engellemek için iki yola başvurabilirsiniz.
  • WhatsApp , Bilgilerinizi Facebook ile Paylaşacak : Peki Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır ?  Ne WhatsApp , ne Facebook , ne bir başkası" dedi .
  • Bildiğiniz gibi Facebook Whatsapp 'ı satın alalı bayağı oldu.  Whatsapp 'ta bilgileri Facebook şirketleriyle paylaşma seçeneğini kapatın Tavsiye.
  • Fakat, kutucuktaki işareti kaldırarak onayla demeniz takdirde, WhatsApp bilgilerinizi Facebook ile paylaşamayacaktır.  (En azından kendileri öyle diyor ).
  • #Android WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Kapatma #iphone kullanıcıları içinde videomuzda bu işlemin nasıl yapıldığını bverdik.
  • WhatsApp , Bilgilerinizi Facebook ile Paylaşacak : Peki Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır ?  Ne WhatsApp , ne Facebook , ne bir başkası” dedi .
  • WhatsApp hesap bilgilerini Facebook ile paylaşmaya başlıyor.  Bununla birlikte şirketlere de potansiyel müşterilere ulaşmak için yeni bir yol da açılıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir