Vücudumuzla İlgili Hiç Bilmediğimiz Şeyler

İnsan vücudu gerçekten ilginç olaylar topluluğu bana göre. Gizemini çözemediğimiz daha neleri vardır kimbilir. Şimdilik bulabildiğimiz gizemlerini yazalım. İşte kendi vücudumuzun hiç bilmediğimiz özellikleri

Kalbimiz öyle eşsiz birşeydir ki, bizden ayrılsa bile atmaya devam eder. Bunun sebebi ise, kendi elektriksel dürtüsü olmasıdır.

 

Kalbimizin bir kamyonla yarışabileceğini biliyor musunuz? Bir kamyonun 32 km yolda harcadığı enerjisi kalbimiz her gün üretiyor.

Çenemiz, kaslarımızın en güçlüsüdür. Hele kadınlarınki, değil mi?

Belli bir yaşa gelsek bile, burnumuzun ve kulaklarımızın büyümelerinin sürdüğünü biliyor muydunuz?

Arada sadece kollarımızda gördüğümüz damarlarımızın uzunluğunun 100.000 mil oluşturduğunu hiç durdunuz mu?

Yatağımızın altında nerden geldiğini bilmediğimiz toz, aslında bizim ölü derilerimizin bir topluluğudur.

7,000,000,000,000,000,000,000,000,000 atomdan oluşuyor insan vücudu.

Parmak izinin herkeste farklı olduğunu biliyorduk, ama dilimizin de eşsiz olduğunu duyan var mı? Bu bir gerçek.

Gözümüz öyle eşsiz bir varlıktır ki, etrafımızdaki 10 milyon rengi ayırt edebilir.

 

40 yaşına gelen bir insan yaşlı olduğunu düşünür, ama beynimiz o yaşa kadar gelişmeye devam eder.


 

Vücudumuzla İlgili Hiç Bilmediğimiz Şeyler

İnsan vücudu, fiziksel ve kimyasal yapılardan oluşan bir sistemler bütünüdür. Vücut, insan sağlığının maddesel parçasıdır; insan varlığının korunması ve soyun sürekliliği için birbiriyle uyumlu bir biçimde çalışan öğelerden oluşmuştur.

Kadın ve erkek vücut örnekleri. Vücut tüyleri ve erkekteki yüz tüyleri kesilmiştir.

İnsan vücudunun ana birimi hücredir . Hücreler ve hücreler arası maddeler birleşerek dokuları oluşturur. Dokular, biçimsel ve işlevsel birimler olan organları oluştururlar. Fizyolojik olarak aynı işlevi gören yapısal organ birlikleri de vücudun sistemlerini meydana getirir. İnsan vücudundaki temel sistemler; hareket , sinir , solunum , dolaşım ve sindirim sistemleri olarak sıralanabilir. Bu sistemler duygu, hareket ve beslenme gereksinimlerini yerine getirirler. İnsan vücudunun olağan büyüme ve gelişmesi sistemlerin ve sistemleri oluşturan her organın görevini yerine getirmesine bağlıdır.

bilmediğimiz ilginç bilgiler, bilmediğimiz tuhaf bilgiler, bilmediğimiz dini bilgiler, çoğu insanın bilmediği şeyler, bilmediğimiz 10 şey, bilmediğimiz şeyler youtube, insan vücudu hakkında ilginç bilgiler, dikkat çekici bilgiler

Vücudumuzla İlgili Hiç Bilmediğimiz Şeyler Özet Bilgiler

  • Bilmediğimiz çok şey var, ama bildiğimiz ilginç gerçeklerden bazıları aşağıda.  Saç ve tırnaklarla ilgili bu gerçekleri bir sonraki kuaför randevunuzda aklınızda tutun.
  • Rüyaların değişmesi de bunlardan biri. En çok görülen şeyler bu yukarıdakiler ama birçok kadın da su, doğum yapma, vahşet ya da seks ile ilgili rüyalar da görüyor.
  • İnsan Vücuduyla İlgili Hiç Bilmediğiniz 17 Şaşırtıcı Gerçek.  Neyse ki, aynı anda birçok şey yapabilirsiniz! 16.Beynimizde her saniyede 100.000 kimyasal reaksiyon oluşur.
  • İlgili haberler yazarın diğer haberleri.  Vücudumuzla İlgili Hiç Bilmediğimiz Şeyler .
  • Vücudumuzla ilgili bilmediklerimiz . Evet, işte insanoğlunun merak etmesi gereken konulardan bazıları  16. Uyku ihtiyacı: Haftalarca bir şey yemezsek ölmezmişiz, fakat
  • Vücudumuzla İlgili Hiç Bilmediğimiz Şeyler İnsan vücudu gerçekten ilginç olaylar topluluğu bana göre. Gizemini çözemediğimiz daha neleri vardır kimbilir.
  • ilgili bilinmeyen 12 gerçek, Gülümsemenin somurtmaktan daha kolay olduğunu biliyor muydunuz?  Her yerini keşfetseniz de hala sizi şaşırtacak bir şeyler bulmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir