Vodafone Arena’dan Müjde!

Beşiktaş’ın yeni yapılan stadı Vodafone Arena’da sona yaklaşılıyor. Vodafone Arena’da şu an zemin düzenlemesi yapılıyor. Zemin düzenlemesinde sona yaklaşılırken çimleri döşemek için çok az bir zamanın kaldığı yetkililerce belirtildi.

Beşiktaş Futbol Kulübü’nün yaklaşık olarak 2.5 senedir inşaatı devam eden yeni stadı Vodafone Arena’da zemin düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Çok yakında da çimleri döşemek için başlanacağının sinyalleri verildi. Çimlerin serilmesi için ön çalışmaların yapıldığını ve başlama tarihi olarak da gelecek hafta işaret edildi.

Beşiktaş Dolmabahçe’de bulunan stat inşaatında modern bir görünüm verilecek olan statta çatı kaplaması da bitmek üzere. Çelikten yapılan çatı inşaatının tamamlanmasının hemen akabinde çatı kaplama işleminin büyük bir kısmı da tamamlandı. Sadece deniz tarafındaki tribünlerin bir kısmında işlemlerin sürdüğü görülürken, bir kaç hafta içinde buraların da tamamen bitirilmesi hedefleniyor. Bir başka taraftan stadyum inşaatında ışıklandırma için kablolama işlemlerinin devam ettiği, yürüyen merdiven ve asansör montaj işlemlerinin bitirildiği haberi geldi. Loca kısmındaki koltuk montajı işlemlerinin de devam ettiği gelen haberler arasında.

Futbol sahasının yapım işleri de son hızla devam ediyor. Çelikten yapılan çatı iskeletinin yerleştirilmesinin ardından stadyumun içinde bulunan 3 adet büyük vincin de montajı sökülerek dışarı alınması dikkatlerden kaçmadı. Projede belirtilen kriterlere göre 50 cm aşağıda bulunması gereken çimlerde de son safhaya gelindiği belirtildi. İnşaat atıklarının bulunduğu yerler ise traktörler yardımıyla düzleştirildiği öğrenildi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir