Vizesiz Gidilebilecek 5 Sonbahar Güzeli Ülke

Sonbahara uygun vizesiz gidilebilecek ülkeler arıyorsanız işte sizler için vizesiz gidilebilecek 5 sonbahar güzeli ülke ve hakkında bilgiler. Sonbahar tatili iççin mekan arıyorsanız yazımızın detayı tam size göre. İşte bahar ziyaretine uygun vizesiz gidebileceğiniz 5 muhteşem ülke…

Ukrayna


Lviv, Yelta ve Odessa gibi şehirleri vizesiz gezme imkanı sunan Ukrayna; vize gerektirmeye ülkelerin başında geliyor. Başkent Kiev, pek çok tarihi ve turistik mekanlarıyla ünlü. Toplu taşıma ve yeme içme çok pahalı olmadığından harika bir sonbahar tatil seçeneği olabilir. Ayrıca Karadeniz kıyısındaki liman şehirleri de ayrı bir güzellik katıyor.

Karadağ


Adriyatrik denizinin yeşille muhteşem uyumu sizleri Karadağ’a davet ediyor. Kotor ve Budva’nın Ortaçağ’dan kalma dar sokaklarında yürüyüş yapmak ve harika görünen tertemiz denizi izlemek yapabileceğiniz sadece bir kaç basit alternatif. Karadağ sonbaharda mutlaka görmeniz gereken ülkelerden biri.

Sırbistan


Uzun yıllar Osmanlı hakimiyetinde kalmış Sırbistan; tarihi ve pek çok turistik yapıyı bünyesinde barındırıyor. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği Belgrad’ta Türk Kalesi, Parlamento Binası ve Posta Merkezi gibi yapılar sizlere tarihi dokuyu  iliklerinize kadar hissttirecek nitelikte. Ayrıca buradan Bosna Hersek ve Makedonya gibi başka Balkan ülkelerine de vizesiz geçiş yapabiliyorsunuz.

Lübnan


Bir Akdeniz ülkesi olan Lübnan; Beyrut’un vizesiz oluşu nedeniyle Türklerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri. Beyrut Ulusal Müzesi, Mohammed El Amin Camisi, Burj Hammud Katolik Kilisesi, Roma Hamamı, Güvercin Kayalıkları, Babylos gibi yerler ülkedeki tarihi ve görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Deniz ve kış turizmi imkanını br arada sunan ülke Lübnan; sonbaharda bir ayrı güzel oluyor. Beyrutta müslüman turistler genelde Hamra bölgesi gibi yerleri gezmeyi tercih ediyor.

Katar


Başka bir arap ülkesi olan Katar; neredeyse kışın bile deniz imkanı sunan ülkelerden biri. Geniş sahilleri ve devasa alışveriş merkezleriyle büyüleyici bir ülke olan Katar; kolayca vize alınabiliyor yani neredeyse vizesiz gidilebilecek ülkeleden biri. Al Corniche, İslam Eserleri Müzesi, Citycenter ve insan eliyle yapılan suni bir ada olan İnci Adası yani The Pearl Qatar ükledeki dikkat çekici ve turistik mekanlardan sadece birkaçı.

 

Vizesiz Gidilebilecek 5 Sonbahar Güzeli Ülke

Bu sayfada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları listelenmiştir. Listede ülkeler kıtalarına göre ayrılmıştır ve kendi içlerinde alfabetik sıraya göre dizilmiştir. Bu liste en son 17 Mart 2015 tarihinde güncellenmiştir. Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türk vatandaşları, 63 ülkeye herhangi bir vize uygulamasına tabi olmadan, 30 ülkeye kapıda vize alarak ve 8 ülkeye internetten vize alarak girilebilmektedir. Böylelikle Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, toplam 101 ülkeye vizesiz ya da kapıda vize alarak seyahat edebilmektedirler. 146 ülke ise hususi pasaport ve Hizmet Pasaportu sahiplerine vize uygulamazken 9 ülke kapıda vize vermektedir. Bu sebeple Hususi pasaport ve Hizmet Pasaportu sahipleri toplamda 156 ülkeye seyahat edebilmektedirler. Diplomatik Pasaporta ise 164 ülke vize uygulamamakta, 9 ülke kapıda vize vermektedir.

Böylelikle Diplomatik Pasaport sahipleri toplamda 173 ülkeye seyahat edebilmektedirler. Kuzey Kıbrıs ve Gürcistan ‘a ise nüfus cüzdanı ile giriş mümkündür. .

Umuma Mahsus Pasaportun , diğer resmi pasaportlar karşısında ayrıcalıklı olduğu tek ülke Ermenistan ‘ dır. Bordo pasaport sahipleri, ülkeye varışta 120 günlük vize alabilirken, resmi pasaport sahipleri, Ermenistan’ın dış temsilciliklerinden vize almalıdır.

Türk pasaportu sahiplerinin vize gereksinimlerini gösteren harita
   Türkiye Cumhuriyeti
   Vizesiz
   Varışta vize alınabilir
   Vize gerekli
   ETA veya E-vize

Vizesiz Gidilebilecek 5 Sonbahar Güzeli Ülke Özet Bilgiler

 • Sonbahara uygun vizesiz gidilebilecek ülkeler arıyorsanız işte sizler için vizesiz gidilebilecek 5 sonbahar güzeli ülke ve hakkında bilgiler.
 • Sonbaharda gidilecek en güzel ülkeler burada! Vizesiz tur seçenekleri ya da uygun fiyatlı turlar için tıklayın.  Sonbahar için en güzel zamanlama tabi ki Paris’tedir.
 • Vizesiz ve Ucuz 10 Ülke .  Sonbahar ’da nereye gitmek istersiniz ? Sonbahar ’da hangi ülkeler güzel olur ki ?” diyenler için yazdığım 10 ülkeyi aşağıda kendimce özetledim.
 • Çölde adeta modern bir ülke yaratılmış. Büyük ve görkemli alışveriş merkezleri var.  Sonbaharda Vizesiz Gidilebilecek Şehirler. Moğolistan'a Vize Kaldırıldı.
 • Vizesiz Gidilebilecek 5 Güzel Ülke RUSYA MOSKOVA Komünizm'in beşiği, ama günümüzde modernize olmuş tarihi kent Moskova.
 • Birbirinden güzel 5 farklı ülke gezilip görülmesi için sizi bekliyor.  Malezya Tam bir doğa harikası olan Malezya, tarihi yapıları ve çok çeşitli kültürü ile oldukça renkli bir ülke .
 • Vizesiz gidilen 102 tane ülke var. Peki, tatilde hangisine gitmeli? Tercih edecek 35 vizesiz ülke ve oralarda neler yapılır.
 • Türkiye’den vize istemeyen ülkeler son yıllarda dış politikada önemli adımların atılması ile birlikte sayıca artıyor, ancak yine de vizesiz gidilebilen ülkeler sayısı hala yeterli değil.
 • Sonbaharda Ankara’dan Gidilecek 10 Yer. Bursa.  için, uçağa atlayıp gidebileceğiniz , bize göre, en keyifli 10 ülkeyi Vizesiz Gidilebilecek 10 Ülke yazımızda listeledik.
 • Gezi önerisi Vizesiz gidilen 5 ülke . Yaz geldi tatil önerisi isteyenler için vizesiz gidilen 5 ülkeyi sizler için yazdım.
 • Göre fırsatlarından yararlanın! Karşılaştırıp öyle karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir