Veresiye Vermemek için 40 Dereden Su Getiren Esnaflar!

Kredi kartı yokken veresiye vardı… Günümüzün çocukları bilmez belki çünkü eskilerden günümüze kadar uzanan bu gelenek artık çok azaldı. Özellikle bazılarının suistimal etmesi sebebi ile esnaf amcalarımız artık veresiye ile satış yapmıyorlar. Bakkalların defterleri veresiye listeleri ile doldu. Paralar geri ödenmeyince de esnaflar veresiyeden canı yandı.

Durum böyle olunca da esnaflar veresiye önlemi almaya başladılar. Veresiye vermemek için tabiri caizse 40 dereden su getirmeye başladılar. İşte komik ama gerçek fotoğraflar…

Özellikle Sana Yok 🙂

Bakkal amca şair olmuş 🙂

Gıcıklık olsun diye bu belgeleri toplayan var mıdır ? 🙂

Adam veresiye yüzünden batmış 🙁

Bu veresiye adamı şair eder 🙂

Mevlana style 🙂

Berber Hüsnü’yü kızdırmışlar 🙂

Sana da yok 🙂

Farklı bir taktik 🙂

Çok iyi ya :))

Belgeleri topla da gel

Anlaşılan iş ciddi!

Belki de esnafın bu konudaki haklılığını anlatan en güzel fotoğraf…


NOT: Bu tarz yazılar asan esnaflar görünce sakın onlara kızmayın. Unutmayın onlar da ekmek parası için çalışıyorlar. Veresiye olayını suistimal edenler yüzünden böyle bir önlem almaları konusunda onlara hak vermek gerekiyor.

Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi . MediaWiki yazılımı kullanılarak hazırlanmaktadır. Sürekli eklemeler ve değişiklikler yapıldığı için hiçbir zaman tamamlanmayacağı varsayılmaktadır.

Kurucularından, Jimmy Wales Vikipedi’yi, “Dünya üzerindeki her insana kendi dilinde, en üst kalitede, bedava bir ansiklopedi oluşturma ve dağıtma uğraşısı” olarak tanımlamaktadır.

Vikipedi sözcüğü, viki ve pedi kelimelerinin birleşiminden oluşur. “Viki”, Hawaii dili ‘ndeki “wiki wiki” sözcüğünden türetilmiştir. “Pedi” ise, Antik Yunan Medeniyeti’nde “kapsamlı kültürel eğitim sistemi” anlamına gelen paideia kelimesinden gelmektedir.

  • Durum böyle olunca da esnaflar veresiye önlemi almaya başladılar. Veresiye vermemek için tabiri caizse 40 dereden su getirmeye başladılar.
  • Hakkında: Esnaf . Veresiye Vermemek için 40 Dereden Su Getiren Esnaflar ! Eğlence.
  • Ordu'daki bir esnaf veresiye isteyen müşterilerden kurtulmak için ilginç bir yola başvurdu. Hazırladığı tabelaya veresiye isteyenlerin getirmesini istediği evrakları sıraladı.
  • Ordu'daki bir esnaf veresiye isteyen müşterilerden kurtulmak için ilginç bir yola başvurdu. Hazırladığı tabelaya veresiye isteyenlerin getirmesini istediği evrakları sıraladı.
  • timsah gözyaşları dökenler nedense en ufak bir destek söz konusu olduğunda ise ‘Sizlere verirsek diğerleri var’ gibi mantık dışı sözlerle kırk dereden su getirmişlerdir.
  • Veresiye döneminin bitmesine rağmen halen bu teklifle gelen olduğunu dile getiren Ergünen, "Çok zorda kalınca bazen veresiye iş yapıyoruz. Bu da bizi zor duruma sokuyor.
  • Anasayfa. Yaşam Haberleri. Veresiye vermek istemeyen esnafın astığı tabela fenomen oldu.  Hazırladığı tabelaya veresiye isteyenlerin getirmesini istediği evrakları sıraladı.
  • Az da olsa çok zorda kalınca bazen veresiye iş yapıyoruz. Bu biz esnafı çok zor duruma sokuyor. Çünkü bize de veresiye iş ya da imkân sağlayan bir üstümüz yok.
  • Bu yazımızda Kırk dereden su getirmek deyiminin anlamını açıklıyoruz.  ikna edebilmek için çok uğraşmak.”Ne inatçı adammış, bir evet demek için kırk dereden su getirtti bana.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir