Vatandaşın Kendi Televizyonu Periscope 1 Yaşında!

Twitter’ın büyük ses getiren canlı yayın uygulaması Periscope 1 yaşında. Son yılların en çok konuşulan uygulamaları arasında olan Periscope, ilk yılında rekorları da alt üst etti. İşte detaylar…

Twitter, İranlı bir girişimci tarafından bulunan ve geliştirilen canlı yayın uygulamasını 2015 yılında 100 milyon dolar karşılığında satın aldı. 26 Mart 2015’te yayınlara başlayan canlı yayın uygulaması Periscope 1. yaşını kutluyor.

Periscope ekibi de 1. yıl kutlaması yaptı.

Son zamanların en popüler canlı yayın uygulaması olan Periscope, bir seneyi geride bırakırken, istatistikleri ile de bir çok canlı yayın uygulamasının önüne geçti.  Uygulama kısa sürede dünya çapında kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Türkiye’de de oldukça hızlı benimsenen canlı yayın uygulaması 1 yıl boyunca kendini hep geliştirdi.

Periscope, geride kalan ilk yıla dair bazı istatistikler açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bugüne kadar Periscope üzerinden tam 200 milyon canlı yayın yapıldı. Ve kullanıcıların Android ve iOS’ta her gün toplamda 110 yıla denk gelen bir süre kadar canlı yayın izliyor.

Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope için açıklanan veriler, uygulamanın kendi türünde lider olduğunu da kanıtlıyor. Bu başarısını devam ettirip ettirmeyeceği, ilerleyen dönemlerde belli olacak. Yakında YouTube’un canlı yayın uygulaması olan YouTube Connect’in yayınlanmasıyla Periscope’un kullanıcı sayısında değişiklik olup olmayacağı da merak ediliyor.

Periscope, iOS ve Android platformları için geliştirilen görüntülü canlı yayın uygulamasıdır.Uygulama, Kayvon Beykpour ve Joe Bernstein tarafından geliştirildi.Yayın hayatına başlamadan 2015 yılında Twitter tarafından satın alındı.

  • Vatandaşın Kendi Televizyonu Periscope 1 Yaşında !  Twitter’ın büyük ses getiren canlı yayın uygulaması Periscope 1 yaşında .
  • Periscope 1 . Yaşına Girdi. İlk yılını tamamlayan Periscope uygulaması, 1 yıllık süre içerisinde yaşananları infografikler ile özetledi.
  • Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope 1 yaşına girdi. Son zamanların en çok konuşulan uygulamalar arasında olan Periscope ilk yılına dair bazı bilgiler paylaştı.
  • Periscope 1 yaşında çığır açtı. Persicope teknoloji dünyasında tam tamına 1 yılını doldururken milyonlarca kullanıcıya ulaştı.  Periscope 1 yaşında çığır açtı.
  • Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope 1 yaşına girdi. Son zamanların en çok konuşulan uygulamalar |.  Periscope 1 Yaşında ! Bir Cevap Yazın.
  • Periscope , 1 . yaşında yeni verilerini açıkladı. Canlı yayın uygulaması Periscope’ta 1 yıl içerisinde 200 milyondan fazla yayın yapıldı.
  • İntikam değil adalet diye ilk gün söyledik. Kurunun yanında yaş da yanıyor olabilir. Genelge yayınladık, imzasız ihbar mektupları işleme konulmasın diye.
  • Twitter tarafından faaliyete geçirilen Periscope bir yaşına girdi.  yayın hayatına başlayan ve çok kısa bir süre sonra büyük ilgi gören Periscope ’un 1 yaşına girdiği açıklandı.
  • İnsanları oku. 4. Televizyon . Televizyonu izlemeyi bırak. Derhal. Sana hiçbir yararı yok.  ister 1 yaşında ol ister 100.. yaşını sev.. kendinle barışık ol.. gerisi hikaye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir