Uzun Boylu Görünmenin 10 kuralı!

Daha uzun görünmek için nasıl giyinmeli? Boyunuz kısa mı? Üzülmenize gerek yok. Kıyafet ve aksesuar seçimindeki ufak detaylar uzun görünmenizi sağlayabilir. “Peki ama nasıl” dediğinizi duyar gibiyim. İşte uzun görünmenin ipuçları…

YÜKSEK TOPUKLAR


Mümkün olduğunca yüksek topuklu ayakkabılar giymeyi tercih edin. Topuklu ayakkabılar bir kadının her zaman kurtarıcısıdır. Topuklu ayakkabılarla kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Topuklu ayakkabılar sırf boy uzasın diye değil feminen bir görüntü için de olmazsa olmaz.

DİKEY ÇİZGİLİ ELBİSE


Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de boyuna çizgili giysiler seçmeniz. Boyuna dikey çizgiler algıda yanılma oluşturacağından size daha uzun bir görüntü verecektir.

HER ŞEYE UYGUN RENK SİYAH


Siyah renk sizi olduğunuzdan uzun göstereceği gibi zayıf da görünmenize yardımcı olacaktır.

UZUN KIYAFETLERDEN KORKMAYIN


Toplumdaki kısa boylular uzun elbise giyemez düşüncesi bence tamamen yanlış tek renk ya da küçük desenli uçuş uçuş elbiseleri giymememiz için hiç bir sebep yok.

BÜYÜK VE KALIN KEMER TAKMAYIN

Kısa kadınların en çok dikkat etmesi gereken yerlerden biri de belleridir. Uzun görünmeniz için belin biraz üzerinde takacağınız ince kemerler işinizi görecektir. Belinize büyük bir kemer takmanız boyunuzu kesmeniz anlamına da gelir. Bu yüzden mümkün olduğunca ince zarif kemerler seçmelisiniz.
115756652891750211_spUVCRAG_c

BİLEKTEN BANTLI AYAKKABILAR VE KISA BOTLARDAN KAÇIN

Bilekten bağlı ayakkabılar boyunuzu daha kısa göstereceği için bu modeldeki ayakkabıları tercih etmeyin. En önemli sırlardan biri de ten rengi ayakkabı giymektir. Ayakkabının nerede başladığı, nerede bittiği belli olmadığından dolayı bacaklarınız uzun gözükecektir.

KISA PAÇALI PANTOLONLARDAN UZAK DURUN


Dikkat etmeniz ve uzak durmanız gereken bir diğer nokta ise kısa paçalı pantolonlar. Bunun yerine belinize tam oturan ve bedeninizi saran ispanyol paça pantolonları yüksek topuklu ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

Geniş bacaklı ya da aşırı bol pantolonlardan kaçının.

TEK RENK GİYMEK


Kıyafetlerinizi seçerken rengarenk giyinmemeye özen gösterin. Üzerinizin tek renk olmasına dikkat edin. Baştan aşağı aynı renk giyinmek size daha uzun bir görüntü verir.

YÜKSEK BEL


Kısa boylulara bir diğer önerim de yüksek belli kıyafetler tercih etmeleri. Yüksek bel şort, pantolon ya da etek göz yanılması oluşturur. Daha uzun ve narin bir görünüm sağlar.

 

ÇANTA BOYU

Kısa boylu kadınların büyük çantalar yerine küçük çantalar kullanması daha doğrudur.

 

Bu arada dik durmayı ve her zaman kendinizden emin ve kendinizi seven kişiler olmayı unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir