Ünlü Sanatçı Kenan Işık’ın Sağlık Durumu Nasıl?

Beşiktaş Belediye Başkanı’nın hesabından atılan tweet ortalığı karıştırdı. Murat Hazinedar’ın hesabından oyuncu ve sunucu Kenan Işık’ın hayatını kaybettiği paylaşıldı. Bu tweet üstüne sosyal medya ve haber sitelerinde ünlü sanatının öldüğüne dair paylaşımlar yapıldı. Ancak bir kaç saat sonra ailesi Işık’ın sağlık durumu ile ilgili yeni açıklama yaptı.

 

Ünlü tiyatro sanatçısı Kenan Işık’ın öldüğüne dair iddiaları yardımcısı Fuat Torlak, yalanladı. Sanatçının sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmadığını söyleyen Torlak, Işık’ın tedavisine evinde devam edildiğini söyledi.


Ünlü tiyatrocu ve sunucu Kenan Işık, yaklaşık 2 yıldır komadaydı. Işık, 21 Mart 2014’te saunadan çıktıktan sonra düşerek beyin kanaması geçirmişti. O tarihten bu yana komada olan sanatçı, Türkiye’deki tedavisinden sonra Almanya’da özel bir kliniğe sevk edilmişti.

Almanya’daki tedaviye de olumlu cevap veremeyen Işık, yakın zamanda Türkiye’ye geri getirilmişti. Kendisine söylenenleri duyan ancak tepki veremeyen Kenan Işık’a o günden beri evinde eşi Beril Işık tarafından bakılıyor.

Beşiktaş belediye başkanının hesabından atılan bu tweet ortalığı karıştırdı.

 

https://twitter.com/MHazinedar/status/703730694007230465

Hazinedar, daha sonra yaptığı açıklamada kendisinin yurt dışında olduğunu ve o tweeti danışmanının attığını söyledi. Hazinedar, “üzücü durumu öğrenir öğrenmez Kenan Işık’ın eşi Beril hanımı da arayarak üzüntülerimi belirttiğini” de sözlerine ekledi.

KENAN IŞIK NEDEN RAHATSIZLANMIŞTI?

Kenan Işık, 2 yıl önce saunadan çıkarken, ayağı kaymış ve yere düşerek başını yere çarpmıştı. Yaşanan bu talihsiz kazanın ardından Işık, hemen Hastaneye kaldırılmıştı. Yaklaşık 4 saatlik ameliyatın ardından ise yoğun bakım servisinde tedaviye alınmıştı.

KENAN IŞIK KİMDİR?

 

1947 yılında Malatya Yeşilyurt’ta doğan ünlü tiyatrocunun tam adı Yusuf Kenan Işık’tır. Oyunculuk, sunuculuk, gazetecilik ve ana haber bülteni sunuculuğu yapan Işık, Devlet Demiryolları’ndan emekli bir memur çocuğuydu. Ortaokul sıralarındayken Malatya Halk evleri’nde amatör tiyatro yapmaya başladı. Lise öğrenimini Ankara’da tamamladığı dönemde Meydan Sahnesi’ne gitmiştir.

Kenan Işık, Gazі Ünivеrsitеsi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönеtimi Bölümü’nden mezun oldu. Sonra 1972 yılında Devlet Tiyatrosu Sanatçısı oldu. Ve Şehir Tiyаtrolаrı’nda da Genel Sanat Yönetmenliği yаptı.

Kariyeri süresince çok sayıda tiyatro oyunu yazan Kenan Işık, Reѕmî Gazеtе (1973-1995), Yеni Yüzyıl (1995-1998), tekrar Resmî Gazete (1998-2000), Yеni Binyıl (2000) ve Akşаm (2000-2002) gazetelerіnde çalışmıştır.

Televizyona Gülben Ergen ve Haldun Dormen’in başrollerini paylaştıkları ”Dadı” dizisiyle giriş yapan Işık, 2005 yılındа Erdoğаn Aktaş yönetiminde 4 Nisan – 12 Haziran 2015 tarihleri arasında Star Haber’і sunmuştu.

 

Kenan Işık en son televizyon ekranlarının efsane yarışma programları arasına giren ”Kіm 500 Bіn İster” yani yeni adıyla ”Kim Milyonеr Olmak İѕter” yarışmasının sunuculuğu yapmıştır.

Yusuf Kenan Işık , Türk oyuncu , sunucu , eski gazeteci ve eski ana haber sunucusu. Özellikle Kim Milyoner Olmak İster adlı televizyon programı ile tanınmaktadır.

  • Ancak bir kaç saat sonra ailesi Işık ’ ın sağlık durumu ile ilgili yeni açıklama yaptı. Ünlü tiyatro sanatçısı Kenan Işık ’ ın öldüğüne dair iddiaları yardımcısı Fuat Torlak, yalanladı.
  • kazanan ünlü tiyatrocu Kenan Işık ' ın öldü haberi sosyal medyada yeniden dillendirildi.
  • nedeniyle hastaneye kaldırılan ve halen hastanede olan ünlü isim Kenan Işık ’ ın sağlık durumu nasıl ?  sonra Kenan Işık , 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.
  • sonu uzun süredir tedavi altında tutulan ünlü sanatçı Kenan Işık ' ın sağlık durumu ile ilgili olumlu gelişmeler meydana geldi.
  • Almanya'da tedavi gören Kenan Işık , Türkiye'ye getirildi.  Kenan Işık ' ın son sağlık durumu nasıl ?  Sanatçının tedavisine evinde devam edileceği öğrenildi.
  • Ünlü sanatçı Kenan Işık ' ın öldüğüne dair çıkan iddialar ailesini üzdü.  Mart yaklaşırken sosyal medyada sanatçınının sağlık durumuyla ilgili yayılan asılsız iddialar aileyi üzüyor.
  • Ünlü oyuncu Kenan Işık ' ın sağlık durumu sevenleri tarafından merak ediliyor.  bitirdikten sonra Kenan Işık , 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.
  • Yaklaşık 1.5 aydır hastanede tedavi gören Kenan Işık ' ın sağlık durumu nasıl ? Tüm Türkiye nefesini tuttu Kenan Işık 'tan gelecek iyi haberleri bekliyor.

Ünlü Sanatçı Kenan Işık’ın Sağlık Durumu Nasıl?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir