Ünlü Markaların Logo Değişimlerine İnanamayacaksınız!

Ünlü markaların logo ve sloganlarını hatırlıyor musunuz? Alışveriş yaparken bir çok kişinin en çok dikkat ettiği konu markadır. Öyle ki bazıları marka ürün dışında hiç bir şey almaz. Peki hatırlıyor musunuz? Şimdilerde hayatımızın vazgeçilmezi olan markaların ilk logoları nasıldı?

İşte Dünyaca en ünlü 14 markanın onca yıldan sonraki ilk ve son halleri…..

Türk kahvesinden sonra Starbuks kahvesi kültürünün her geçen gün daha fazla yayıldığını söyleyebiliriz. İşte dünyaca ünlü cafenin ilk ve son logosu…

Kimileri için sadece arama motoru olabilir. Ama bazıları içinde Google amca o. Her şeyi ona sorarız. “Aman Allah’ım Google olmasaydı ne yapardık” diyenler bile var. Google’ın logosu değişse de renkleri hala aynı.

Zararlı mı değil mi? diye tartışılmaya devam etsin. Hala en çok tüketilen içeceklerin başında geliyor. Coca Cola’nın marka değişimi ise bu şekilde…

Araba markası Ford’un ilk logosu ve son hali

Yeni oyuncağımız ve vakit geçirmekten keyif aldığımız Snap Chat’in ilk ve son hali de bu şekilde…

Ailemizin belgesel kanalı Dıscovery’nin logosu daha sade ve şık bir hale döndü.

Bu da ailemizin müzik kanalı 🙂

En farklı değişim yaşayan logolardan biri de Mozilla…

Kamera deyince akla ilk gelenlerden. Logosu da ilk günlere nazaran bir hayli değişik ve sade.

Pek fark yok ama yeni hali daha iyi bence.

IKEA’da son yıllarda daha sade ve renkli bir logo tercih ediyor.

Microsoft da sade bir değişim geçirenlerden.

İtiraf edeyim ilk hali araba markasından çok “güzel yazı eğitimi verilir” logosu gibi 🙂

Teknoloji devi Apple ilk günlerdeki logoyu hatırlamak istemiyordur herhalde 🙂

Logolar o logoyu taşıyan makalenin logonun ifade ettiği şeyle ilgili olduğunu doğrulamaya yardımcı olmak ve logodan sorumlu kişilerce logonun ne şekilde görünmesini istediklerine işaret etmek adına çok faydalı olmakla birlikte, bazı logolar ile onların ticari marka ve/veya telif hakkı sahibi arasındaki yakın ilişki, logonun kullanımını hassas kılmaktadır, bu nedenle bazı ihtimamların gösterilmesi istenmektedir.

Bir ansiklopedide bir logonun yer alma gerekçesi, misalen ünlü bir aktörün portrelerinin yer alma gerekçesiyle benzeşir. Bir portrenin ifade edebileceği bilgiler bazen kelimelerle ifade edilemez, çoğu kullanıcı için portreler ansiklopediye ayrı bir değer katar. Logolar da portreler gibi düşünülmelidir. Ancak, kişilerden farklı olarak, bir kişinin özgür lisanslı bir fotoğrafını çekmek mümkün iken, logolar karakteristik olarak telif hakkı ve ticari marka ile korunmalıdır. Bu sayfa logo kullanımının Vikipedi’nin adil kullanım yönergelerine uygunluğunu sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Aşağıdaki kural ve yönergeler ticari marka ve telif hakkına riayeti temin etmeye yardımcı olabilir:

  • Dünyanın en değerli 19 markasının onca yıldan sonraki ilk ve son halleri ..  İlk Kez Tren Gören Kız Çocuğunun İnanılmaz Şaşkınlığı. Etiketler: logo logotipe.
  • Dünyanın en büyük markalarının yıllar boyunca logolarındaki önceki ve sonraki halleri  31 May 2016 Galeri omeroslu 402 views.
  • Abone olmayı unutmayın ki daha fazla video gelsin.  Sıradaki. Ünlü Markaların Logolarındaki Subliminal Mesajlar ve Gizli Sırlar Süre: 2:33.
  • Etiketler: Logo logotipe. Benzer İçerikler.
  • Dünyaca ünlü markaların logolarını hergün defalarca kez görüyoruz.
  • Dünyanın en değerli 19 markasının onca yıldan sonraki ilk ve son halleri ..  Etiketler: logo logotipe. ÜYE GİRİŞİ. 69.
  • 8 Ağustos 2014 Cuma. Ünlü Markaların Logo Değişimleri .  Ayakkabı, spor kıyafetleri ve bir çok giyilebilir eşya markası Nike, logo evreleri ile karşınızda. [next].
  • Tanınmış markaların logolarının yıllar içindeki değişimlerine inanamayacaksınız .  İşte 30 Ünlü Logonun Geçmişteki Tasarımları; Adidas. Apple.
  • Logo tasarımlarında büyük değişikliklere giden dünya markalarının birbirinden ilginç değişim hikayeleri Kaynak : Boredpanda.
  • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir