Üniversite Eğitiminde Özel Dersin Önemi

Eğitim hayatınızda özel dersin önemli oldukça fazladır. Uzmanlar özellikle üniversite eğitiminde özel dersin alınması gerektiğini belirtiyor. Çünkü uzun ve zorlu bir lys-ygs maratonundan sonra üniversiteyi kazanan pek çok öğrenci, bu sınavların yorgunluğunun üzerine ağır üniversite derslerine odaklanmakta zorluklar yaşamaktadırlar.

Lisedeki eğitim sistemi sonrasında zorlu üniversite derslerine ve sınavlarına odaklanmak çoğu yeni lise mezununu sıkıntıya sokmaktadır.

 

Edebiyat, Dil ve Anlatım, Matematik, Tarih gibi genel derslerden sonra calculus, mikroekonomi ilkeleri, Türk Vergi Sistemi, uluslararası ekonomi, Osmanlı Türkçesi, metin analizi, araştırma yöntemleri gibi mesleğe yönelik ve daha spesifik derslerde pek çok öğrenci bocalamaktadır. Bu noktada pek çok öğrenci bölümlerinin ya da seçtikleri mesleklerin kendilerine uygun olmadığı daha da kötüsü kendilerinin bu meslek ya da bölüm için yetersiz oldukları gibi bir kanıya kapılabilirler. Oysaki akranlarının da yaşadığı bu sorunun üstesinden gelmek çok kolay.

Farklı eğitim sistemine hazır olun


Öncelikli olarak üniversite eğitiminin lisedekinden çok daha farklı biçimde mesleğe yönelik olduğu ve üniversitede öğrendiğiniz dersleri iş hayatınızın pek çok alanında kullanacağınızı aklınızda bulundurmalı ve derslere bu düşünceyle yaklaşmalısınız. İlköğretim ve lisede belirli bir genel kültür bilgisi alan öğrenci üniversite eğitimi sırasında bunlara yenilerini ekleyerek mesleğe uygulamayı öğrenir. Bu sebeple kendinizi okuduğunuz bölüme çok daha fazla odaklamalı ve gerek ödevler gerekse sınavlarda elinizden gelenin en iyisini yapmayı hedeflemelisiniz.

Sınavları önemseyin


Özellikle lise dönemindeki gibi sınavlara son günde hazırlanmak gibi bir alışkanlık üniversite hayatında başarı sağlamayacağı gibi mesleki yeterliliğinizi olumsuz etkileyecektir. Okul ortalamanızın yüksek olması mezuniyet sonrasında size kurumsal şirketlerin ve akademik hayatın kapılarını çok daha kolay açacaktır. Bu sebeple dersleri birer yük, sadece geçer not alınması gereken gereksiz bilgi yığını olarak görmekten ziyade bu derslere hayattaki misyonunuzu etkileyecek, mesleğinizi icra ederken sizi bir adım ileriye taşıyacak eğitim süreci gözüyle bakmak sizi üniversite hayatınızda motive edecektir.

Kendinize Yatırım Yapın


Yüksek bir okul ortalaması hedeflemek, çok çalışmayı da beraberinde getirir. Özellikle mühendislik bölümleri, iktisat, işletme, hukuk gibi görece zor bölümlerde eğer belirli bir eğitim temeli yoksa maalesef çok çalışmak da yeterli gelmeyebilir. Böyle noktalarda ise eksik olduğunuz alanları bilmek ve bu alanlarda uzman birinin yardımını almak hem not ortalamasının yükselmesini sağlayacak hem de size mesleki anlamda yetkinlik kazandıracaktır. Rekabetin yüksek olduğu iş dünyasında kendinizi sağlama almak ve geleceği garantilemenin yolu üniversite yıllarında kendinize yaptığınız yatırımlardan geçmektedir. Bu sebeple, sadece not ortalamanızı yükseltmek için değil, aynı zamanda mesleki anlamda yeterlilik kazanmak için de bölümünüzdeki derslerinize hakim olmak zorundasınız.

Özel Ders Pek Çok Konuda Çözüm Getirebilir


Tıptan mühendislik bölümlerine, filoloji bölümlerinden iktisat, ekonomi ve uluslararası ilişkiler gibi ekonomi temelli disiplinlere kadar her bölümde öğrencilerin zorlandığı bir ders muhakkak bulunmaktadır. Öğrencinin kendisini bu açıdan tek görmesi, yetersiz hissetmesine ve okuduğu mesleğe uygun olmadığını düşünmesine yol açabilir. Ancak bu hatalı düşüncelerden birebir ders alarak eksikliklerinizi gidermek aracılığıyla kurtulmanız mümkündür. Bu alanda hizmet veren pek çok kurum bulunmaktadır. Boğaziçi Ders ise alanının önde gelen kurumlarından biri olarak pek çok üniversite öğrencisine bu konuda yardımcı olmaktadır.

Boğaziçi Ders size birçok derste yardımcı olabilir


Boğaziçi Ders üniversite özel dersleri için ayrı bir departmana sahiptir ve bu departmanda alanının önde gelen isimleriyle çalışmaktadır. Yetkin akademisyenlerden birebir ders alan öğrenciler, hem okul ortalamalarını yükselterek akademik kariyerin önünü açarken hem de mesleki anlamda edindikleri bilgilerle rakiplerinin önüne geçmektedirler. Boğaziçi Ders’in üniversite öğrencilerine sunduğu derslerden bazıları pek çok bölümün ortak derslerini kapsarken alan içi dersler de aynı şekilde uzman akademisyenler tarafından verilmektedir. Bu derslerden bazıları, uluslararası ekonomi, siyaset bilimine giriş, parasal iktisat, muhasebe, genel işletme, calculus 1, calculus 2, Osmanlı Türkçesi, mikro ekonomi, makro ekonomi, ekonometri, ileri mikroekonomi, ileri makroekonomi, istatistik, Türk Vergi sistemi gibi öğrencilerimizin zorlandığı, çoğunlukla matematik temeli gerektiren derslerdir. Bununla birlikte, artık iş dünyasında olmazsa olmaz gözüyle bakılan yabancı dil için de akademisyenlerden oluşan bir kadroyla hizmet vermektedir. Aynı zamanda, öğrencilerin zorluk çektiği diğer derslerde de alanında uzman kadrosuyla öğrencilere bire bir yardımcı olunmaktadır. Bogaziçi Ders’le iletişime geçmek için bogaziciders.com sitesinde özel ders talep formu doldurmanız yeterli. Tüm öğrencilere başarılı bir akademik hayat temennisiyle…

Oxford Üniversitesi , İngiltere , Birleşik Krallık ‘ın Oxford kentinde bulunan bir üniversitedir. Kurulduğu tarih bilinmemesine rağmen, 1096 tarihinde bu kentte eğitim olduğuna dair belgeler üniversiteyi İngilizce konuşulan dünyanın en eski üniversitesi, kuruluşundan itibaren var olmaya devam eden en eski ikinci üniversite yapmaktadır. Üniversite, 1167 yılında II. Henry ‘nin İngiliz öğrencilerin Paris Üniversitesi ‘nde okumasını yasaklamasıyla hızla büyümüştür. 1209 yılında Oxford halkıyla yaşanan anlaşmazlıklar sonucu bazı akademisyenler kuzeydoğudaki Cambridge kasabasına gitmiş ve burada Cambridge Üniversitesi ‘ni kurmuşlardır. Bugün bu iki eski üniversite Oxbridge adıyla anılır.

Oxford, toplam 38 kolejden ve kendi içinde dörde ayrılan akademik bölümlerden oluşmaktadır. Tüm kolejler üniversite içinde özerktir; kendi öğrencilerini seçer, yapısı ve faaliyetlerini kendileri belirler. Bir kent üniversitesi olan Oxford’un ana yerleşkesi yoktur; tüm binaları ve tesisleri şehir merkezi içinde yer almaktadır. Oxford’da lisans öğrenimi kolejlerde “tutorial” adı verilen haftalık dersler ile üniversite fakülteleri ve bölümlerinin sağladığı dersler ve laboratuvar çalışmalarıyla yapılır.

Oxford, dünyanın en eski ve en prestijli burslarından olan, bir yüzyılı aşkın zamandır yüksek lisans öğrencilerini üniversiteyle buluşturan Rhodes Bursu ‘nun merkezidir. Üniversite, dünyanın eski üniversite müzesi olan Ashmolean Müzesi ‘ne, dünyanın en büyük üniversite yayıncısı olan Oxford University Press ‘e ve Birleşik Krallık ‘ın en büyük kütüphane sistemine en sahipliği yapmaktadır. Oxford’un önemli mezunları arasında pek çok Nobel Ödülü sahibi , 27 Birleşik Krallık başbakanı ve pek çok yabancı devlet başkanı bulunmaktadır.

  • Ana Sayfa Egitim Üniversite Eğitiminde Özel Dersin Önemi .  Uzmanlar özellikle üniversite eğitiminde özel dersin alınması gerektiğini belirtiyor.
  • Üniversite eğitiminin önemi . Hayatın içinde ilerledikçe, bir bireyin gelişmesinde üniversite eğitiminin ne denli  çok geniş bir ders yelpazesinin içinde bulduk kendimizi.
  • YDI 101: Yabancı Dil I. (3 0 3).
  • Şu sayfadan göstermeyi başlat: Download ” ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNDE MATEMATİK DÜŞÜNCENİN ÖNEMİ “.  Üstün Zekalılar ve Özel Yetenekliler ÖZEL EĞİTİM .
  • Özel dersin önemi . Özel ders her zaman en iyi kalitede eğitim ve başarı demektir.
  • eğitim açısından görsel sanatlar eğitiminin önemi ve özel eğitim öğretmenlerinin görsel sanatlar dersinin uygulayışı  İki kişi ise üniversite döneminde kurs aldıklarını belirtmiştir.
  • 1 Kayıtlı olduğu üniversite yönetim kurulunun özel öğrenci kabulüne ilişkin olumlu kararı bulunmalıdır.  5 Öğrenci, özel öğrenci olarak ders aldığı üniversiteden diploma alamaz.
  • Flaş Haber. Alan Değişikliği ile özel eğitim öğretmeni olmak istiyorlar. Kapat.  Beden Eğitimi dersinin önemi , bir KPSS sorusunda karşımıza çıkıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir