Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 kolay yol

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? Bu soru, seyahat düşkünlerinin ve gezmeyi sevenlerin sıklıkla sorduğu ve cevabını aradığı sorudur. Aslında ekonomik uçak bileti bulma, promosyon ve kampanyalarını kaçırmama yeteneği, gezginlerin uzmanlık alanlarından birisi. Çünkü seyahat etmeyi seviyoruz ve bunun için bir servet ödemeyi istemiyoruz. Peki ya ucuz bilet bulmanın ipuçlarını bilmeyenler… İşte onların bu listeye göz atmalarında fayda var…

Seyahat etmeyi çok seviyorum ancak uygun uçak bileti bulmakta çok zorlanıyorum diyorsanız işte size birkaç ipucu: İyi uçuşlar!

Uçak bileti fiyatları seyahatimizin önemli bir bölümünü kapsıyor. Uygun uçak bileti bulma yeteneğimizi geliştirirsek eğer, seyahat bütçesini hafifletip, tatil, eğlence ve aktiviteye daha çok bütçe ayırabiliriz. Ucuz uçak bileti bulma şans ya da çok da olağanüstü bir yetenek gerektirmiyor. Bu doğru zamanda doğru yerlerde aramayı bilme meselesi. Bunun için birkaç temel kuralı akılda tutmak yeterli.

İşte size ucuz uçak bileti bulma yolları konusunda 10 ipucu

Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun

Uçak bileti fiyatları, haftanın günlerine ve gidilecek döneme bağlı olarak değişiyor. Birçok kişi tatile Yılbaşı, Noel, Kurban ve Ramazan Bayramı gibi dönemlerde çıkmayı tercih ediyor. Bu dönemlerde uçak biletlerinin daha yüksek olduğunu unutmayalım.

Eğer uçuş tarihlerinizi esnetemiyorsanız, bu büyük ihtimalle daha pahalı uçacaksınız anlamına geliyor. Bu yüzden sadece belli tarihlere odaklanıp, o tarihler için bilet aramayın.

Sabah oldukça erken veya gece geç saatlerdeki uçuşların daha ekonomik olacağını da unutmayalım. Eğer havalimanından otel bul veya eve ulaşımın pratik ve sorunsuz olacağını düşünüyorsanız bu saatleri tercih edin.

Biletinizi Fiyatların En Uygun Olduğu Zamanlarda Alın

Hafta ortası uçmak, hafta sonu uçmaya göre daha ucuzdur, çünkü bir çoğumuz hafta sonu bir yerlere gitmeyi tercih ediyoruz. Uzmanlar hafta ortası uçmanın % 10 kadar tasarruf sağlayacağını söylüyor. En uygun bilet bulmak için bakacağımız gün Çarşamba ve Perşembe öğleden sonrası; bunu Salı ve Cumartesi günleri izliyor.

Ülke içi uçuşlarda en uygun fiyatları yakalama dönemi 21 gün öncesi. Bu dönemdeki fiyatlar ortalama fiyat %8 daha ucuz. Son 2 haftada bilet fiyatları ortalama fiyatlara göre %5 artıyor, son hafta ise bu oran %30’a çıkıyor.

Uluslararası bilet fiyatlarında, yerel uçuşlar kadar dalgalanma olmuyor. Seyahat tarihinden 34 gün öncesindeki fiyatlar, 6 ay öncesindeki fiyatlara göre %4 daha düşük

Seyahatin 28 gün öncesine kadar bilet fiyatları hemen hemen aynı. Seyahatten 18-28 gün önceki fiyatlar en uygun fiyatlardır.

Biletinizi Erken Alın

Özellikle yoğun seyahat dönemlerde, rezervasyonunuzu geç yaparsanız bu size pahalıya mal olabilir.

En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için, tüm destinasyonlar göz önünde bulundurulduğunda, ortalama 27 hafta önceden aramaya başlamak gerekiyor. Erken rezervasyon yapmayı ne yazık ki hala öğrenemedik. Geç rezervasyon sebebi ile Türklerin %57’si en uygun fiyatları kaçırıyor.

Uçak bileti fiyatları genellikle son 2 haftada roket gibi yukarı fırlıyor. Bu tarihten önce ve 3 ila 6 ay öncesinden bilet aramaya başlayın. Uygun fiyatı yakaladığınızda kaçırmayın.

Biletinizi Geç Alın

Havayolları firmaları uçaklarını doldurmak isterler elbet. Öngörülen zamanda hedeflenen bilet satış ve doluluk oranlarına ulaşamazlarsa hemen daha düşük fiyatlı bilet kampanyaları başlatırlar.

Havayolları firmaları son dakika fırsatları düzenleyip, eposta listelerindeki üyelerine duyurur. Eğer güzergâh ve tarihlerde esnek iseniz, son dakika fırsatlarından faydalanmak için biletinizi geç alabilirsiniz.

Alternatif Havayolu Firmaları ile Uçun

Bugün hemen hemen her büyük şehirde neredeyse ikinci bir havalimanı var. Düşük bütçeli firmaların tercih ettiği bu havalimanlarından uçmak genellikle daha ucuz. Gidilecek destinasyonda böylesi havalimanları varsa tercih edilebilir. Sabiha Gökçen buna bir örnektir. Örneğin AirAsia, Asya’daki budget havalimanlarını kullandığından bazen 30 TL’ye bile bilet bulabilmek mümkün.

Alternatif Rotalar Deneyin

Görmek istediğiniz pahalı bir şehire, pahalı bir uçak bileti alarak uçacağınıza, nereye kampanya ve ucuz bilet varsa oraya uçun. Ordan da en ucuz fiyat veren destinasyonları bulun ve oraya uçun.

Ünlü turistik destinasyonlar sadece uçak biletleri açısından değil, diğer seyahat giderleri bakımından da pahalıdır. Rotalarınızı farklı yerlere yönlendirin.

Havayollarının Mail Listelerine Kaydolun

En ucuz kampanyalı uçak bilet fiyatları için hep tetikte olun. Promosyon uygulanan koltuk sayısı genellikle çok az olduğundan acele etmek gerekiyor. Kampanyalardan erken haberdar olmak için havayolu ve bilet satışı yapan web sitelerinin e-posta listelerine kaydolun. İlginizi çeken bir destinasyona dair promosyonlu uçuşlar duyurulduğunda gecikmeden biletlerinizi alın.

Aynı şekilde havayolu firmalarının sosyal medya hesaplarını takip edin. Bazen kampanyalar ilk önce/sadece Facebook veya Twitter hesaplarından duyurulur.

Farklı Havayollarından Tek Yön Bilet Bakın

Genellikle gidiş-dönüş bileti almak ucuza gelir. Diğer yandan farklı havayolu firmalarından tek yön gidiş ve dönüş almak bazen daha ucuzdur. Bir çok uçak bileti arama uygulaması bunu bizler için yapabiliyor, deneyin. Rekabetin çok yüksek olduğu destinasyonlarda bunu özellikle aklınızda tutun.

Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları, uzun süren resmi tatillerin başlaması ile birlikte tatil için Türkiye’ye gelir. Bu ülkelerden gelen ve çoğunlukla Türk yolcuları taşıyan charter uçaklar, dönüşte yeterli sayıda yolcu bulamazlar ve bu nedenle bu dönemlerde ucuz uçak bileti bulmak çok daha kolaylaşır. Yaz döneminde Dalaman veya Antalya’dan Avrupa’ya bilet baktığınızda ne demek istediğimi anlarsınız.

Uçak Bileti Arama Motorlarını Deneyin

Havayolu firmalarının sayfalarına girip tek tek fiyatları karşılaştıracağınıza, tüm uçak biletleri için en hesaplı karşılaştırmaları sunan uçak bileti arama motorlarını deneyin. Özellikle çok başarılı mobil uygulamalar ile her an her yerde bilet aramak mümkün.

Mil Programlarına Dahil Olun

Hemen herkesin cebinde kredi kartı var. Harcadığınız her kuruşu mil biriktiren kartlarıyla yapın. Bazen mil programı uygulayan Bankalar, dönemsel olarak bazı destinasyonlar için yarı sayıda mille uçmanız için kampanyalar yaparlar; kaçırmayın.

Özetle; uçak bileti fiyatları hep takibinizde olsun; ucuz uçak bileti kampanyaları ile promosyonlu bilet yakaladığınızda hızlı karar verin; en uygun uçak bileti bulmak için teknolojiyi kullanın. Mobil uygulamalarla artık kolayca bilet alabiliyoruz…

 • Havayolu Firmalarını Karşılaştır.
 • Ucuz uçak biletleri .
 • Ucuz uçak bileti bulma şans ya da çok da olağanüstü bir yetenek gerektirmiyor.  İşte size ucuz uçak bileti bulma yolları konusunda 10 ipucu.
 • Ama yüksek fiyatlı uçak biletlerine mahkum değilsiniz. Elbette ucuz uçak bileti bulma yolları mevcut.  Maceraperestlerin İlgisini Çekecek 10 Gezi Tavsiyesi.
 • Ucuz uçak bileti bulmak sanılanın aksine oldukça kolay .
 • Seyahat maliyetlerini düşürmenin en kolay yollarından biri ucuz uçak bileti bulmak .  Ucuza Uçmak İçin 10 İpucu. 1. Gün konusunda esnek olun.
 • Ekonomik Gezmenin Yolları . Ucuza Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu.
 • kg bagaj hakkına sahip olabilmek için Atlas Global’den biletinizi 10 Şubat’a kadar satın alabilirsiniz.  Ucuz Uçak Bileti Bulmanın En Kolay Yolları . En Sessiz Tatil Mekanları.
 • Uçak bilet fiyatları karşılaştırması yapın, ucuz uçak bileti bulun , rezerve edin, satın alın. Yurtiçi ve yurtdışı ucuz uçak bileti bulmanın en kolay yolu .
 • Özellikle sıklıkla seyahat etmeyi sevenlerin, tatil planlarını yaparken en çok dikkat ettikleri konulardan biri de ucuz uçak bileti bulmak .
 • Bu yazıda uçak bileti alırken tasarruf yapabileceğiniz en iyi ipuçlarını bir araya getirdik.  Kaynak: cokokuyancokgezen / ucuz ucak bileti bulmanin 10 yolu /.
 • Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları Konusunda 10 İpucu.  Gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışı en ucuz uçak bileti bulma yolları konusunda sizin önerilerinizi de duymak isterim.
 • Tüm Ülkelere Ekonomik Uçak Biletleri . Yolculuğunuzu Şimdi Planlayın.
 • Ucuz uçak bileti fiyatları için tüm havayollarını karşılaştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir