Ücretsiz En İyi VPN Programları Hangileri?

Ücretsiz en iyi VPN programları hangileri? Son günlerde Türkiye’de internete özellikle twitter ve facebook gibi sosyal mecralara girmek neredeyse imkansız. İnternet yavaşlatması sebebi ile bir çok kullanıcı bilgisayarına ve telefonlarına VPN programları indiriyor. Peki en iyi ve ücretsiz VPN programları hangileri?


VPN servisleri temel olarak internet bağlantımızı farklı coğrafi konumdaki sunuculara yönlendiriyorlar. Bu sayede internet siteleri ve kullandığımız internet servisleri bizim IP adresimiz yerine vekil olarak atadığımız sunucuların bilgilerine erişebiliyorlar. Ve böylelikle diğer ülkelerden giriş yapılarak daha internete daha hızlı giriş yapılıyor.

İşte en iyi ve ücretsiz VPN programları;

Cyberghost VPN


Kullanıcı güvenliğine büyük önem veren bir firma olan Cyberghost VPN hem herhangi bir veri trafiği limiti içermiyor hem de 23 farklı sunucu üzerinden internete engelsiz erişmenizi mümkün kılıyor. Cyberghost VPN’i bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz gibi Android ve iOS mobil cihazlarınızda da kullanabiliyorsunuz. Cyberghost VPN’in kullandığı 256 bit AES şifreleme yöntemi sayesinde verileriniz şifreleniyor ve bu verilerin çalınması imkansız hale geliyor. Cyberghost VPN, bankacılık işlemlerinizde ve ödemelerinizde güvenle kullanabileceğiniz bir servis.

Spotflux


Spotflux reklam destekli olarak kullanabileceğiniz bir VPN servisi olsa da reklamlarının rahatsız edici boyutta olmadığını söylemekte fayda var. Ayrıca Spotflux’un herhangi bir veri trafiği limiti koymaması da servisin artı yönleri arasında.

Spotflux’un ücretsiz versiyonu sadece Amerika’da yer alan sunuculara bağlanmanızı mümkün kılıyor. Google Chrome üzerinden çalışan bir tarayıcı eklentisi şeklinde de kullanabileceğiniz Spotflux’un mobil versiyonları da bulunuyor.

TunnelBear


TunnelBear ücretsiz versiyonunda belli bir veri trafiği limitine sahip olsa da kullanıcı güvenliğine verdiği önem ile özellikle sosyal medya servislerinde kullanmanız için tavsiye edebileceğimiz bir VPN servisi. Eğer çok sık VPN servislerine ihtiyaç duymuyorsanız; fakat güvenlik sizin için ön plandaysa TunnelBear ideal bir seçenek olacaktır.

TunnelBear programını bilgisayarınızda kullanabileceğiniz gibi tarayıcı eklentisini Google Chrome üzerinde, Android ve iOS versiyonlarını mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

VPN Gate


Akademik bir proje olarak ortaya çıkan VPN Gate kullanıcılara 10.000’in üzerinde farklı sunucuya bağlanma imkanı veriyor. VPN Gate’in sahip olduğu sistemde bütün kullanıcılar tarafından ortak olarak oluşturulan bir VPN ağına dahil oluyorsunuz. Ama şunu söyleyelim. VPN Gate diğer VPN servisleri gibi kolay bir kullanıma sahip değil.

Zenmate


En pratik VPN çözümlerinden biri olan Zenmate ilk olarak sadece bir Google Chrome eklentisi olarak karşımıza çıkmıştı. Sonrasında Zenmate’in Firefox ve Opera versiyonları yayınlandı, bu tarayıcı versiyonlarına Zenmate’in mobil versiyonu da eklendi.

Zenmate veri trafiği limiti koymaması ve kullanıcı dostu olması nedeniyle önerdiğimiz bir VPN servisi. Servisin az sayıda sunucu seçeneğine sahip olması da çok büyük bir eksi puan değil; Zenmate genel olarak problemsiz bağlantı kurabiliyor.

VPN, Virtual Private Network’ün, yani Sanal Özel Ağ‘ın kısaltmasıdır. VPN sayesinde ağlara uzaktan erişim sağlanır. VPN sanal bir ağ uzantısı oluşturduğu için, VPN kullanarak ağa bağlanan bir cihaz, fiziksel olarak bağlıymış gibi o ağ üzerinden veri alışverişinde bulunabilir. Kısacası Virtual Private Network , İnternet ya da başka bir açık ağ üzerinden özel bir ağa bağlanmayı sağlayan bir bağlantı çeşididir. VPN üzerinden bir ağa bağlanan kişi, o ağın fonksiyonel, güvenlik ve yönetim özelliklerini kullanmaya da devam eder. VPN’in en önemli iki uygulaması OpenVPN ve IPsec’dir.

VPN istemcisi, İnternet üzerinden bağlantı kurmak istediği kaynakla sanal bir noktadan-noktaya bağlantı kurar, kaynak ya da uzaktan erişime geçmek istediği sunucu kimlik bilgilerini kontrol eder ve doğrulama sonrasında VPN istemcisiyle uzaktan erişime geçtiği sunucu arasında veri akışı gerçekleşir. Veriler, akış sırasında noktadan-noktaya bağlantı gibi üst bilgi kullanılarak kapsüllenir. Üst bilgi, verilerin bitiş noktasına erişimleri için paylaşılan veya ortak ağ üzerinden yönlendirme bilgileri sağlar. Özel ağ bağlantısını taklit etmek için, gönderilen veriler gizlilik amacıyla şifrelenir. Paylaşılan veya ortak ağda ele geçirilen paketlerin şifreleri, şifreleme anahtarları olmadan çözülemez. Özel ağ verilerinin kapsüllendiği ve şifrelendiği bağlantı VPN bağlantısı olarak bilinir.

İki çeşit VPN bağlantısı vardır. İlki uzaktan erişim VPN, diğeri ise siteden siteye VPN’dir.

  • İnternet yavaşlatması sebebi ile bir çok kullanıcı bilgisayarına ve telefonlarına VPN programları indiriyor.
  • O halde en iyi VPN uygulamalarından birini denemeniz gerekiyor.  En iyi VPN Opera Browser. YANITLA.  Bence bu ucretsiz programlarla ugrasmayin.
  • Tamindir › Blog › Yazılım › 2016'nın En İyi Ücretsiz VPN Programları .  güvenliğiniz ve yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz başarılı VPN çözümlerine yer vereceğiz.
  • Bu karardan sonra kullanıcılar VPN engelini aşma ve VPN engeli kaldırma yöntemlerine başvurarak en iyi ücretsiz VPN programı arayışına başladılar.
  • Google Chrome İçin En İyi VPN Eklentisi Hangisi ?  rahatlıkla girebilmek istiyorsanız sizin için tavsiye edebileceğimiz tek servisin adı; Betternet unlimited free vpn Proxy.
  • Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.
  • Yasaklı sitelere giriş yapmak ve anonim gezinmek için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz VPN programları burada. Sponsorlu Bağlantılar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir