Uçakta Bir Türk’ün Başına Öyle Bir Olay geldi ki! Böylesi Görülmedi!

Dünyada böylesi görülmedi! Hong Kong’a giden uçakta Türk iş adamının tam 830 bin lirası ve 2 lüks saati çalındı. 1 milyon lira çalan hırsızlar, uçuş tarihinde ‘kabindeki en büyük soygunu’ yaptı.

Uçuş tarihinde kabinde yaşanan en büyük hırsızlığı gerçekleşti.

NTV’de yer alan haberi göre, Dubai’den Hong Kong’a giden Mustafa Saci isimli Türkiye vatandaşının çantasında bulunan yüksek meblağda döviz ve 2 adet lüks saat çalındı.

Uçak hırsızları Türkiyeli iş adamının çantasındaki 830 bin liralık dövizle, Rolex ve Patek Philippe marka lüks saatleri çaldılar.

Saatlerin 230 bin lira değerinde olduğunu belirten Saci, uçakta toplamda 1 milyon 71 bin lira zarara uğradığının altını çizdi.

Uçağın iniş yaptığı sırada hırsızlığı fark eden Mustafa Saci havaalanı polisine durumu bildirdi.

Olayla ilgili soruşturma açan polis çalınan parayı ve saatleri bulamadı.

KABİN HIRSIZLARI ARTIYOR

Hong Kong Uluslararası Havaalanı polisi 2015 yılının ilk 10 ayında toplamda 68 kabin hırsızlığı vakası yaşandığını ve toplamda 1 milyon 778 bin lira değerinde (4 milyon 830 bin Hong Kong doları) para ve değerli eşyanın çalındığını açıkladı.

Kabin hırsızlarının her yıl daha da arttığını belirten polis yolcuları daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Polis, hırsızların genellikle koridor tarafında oturduğunu ve yolcuların uyudukları ya da tuvalete gittikleri zamanlarda çantalardaki değerli eşyaları aldıklarını belirtti.

FIRST CLASS’TA UÇAN HIRSIZ

Geçen yıl Kasım ayında, Hong Kong merkezli Dragon AIR havayolu şirketiyle uçan bir Çin vatandaşı kabin hırsızlığı yaptığı gerekçesiyle tutuklanmıştı. Yapılan incelemede hırsızın First Class bilete sahip olduğu ve 3 bin lira değerinde nakit çaldığı anlaşılmıştı.

Vecihi Hürkuş , Türk pilot , mühendis ve müteşebbis . Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biridir, Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisidir, Türkiye’nin ilk yerli uçağını üretmiştir.

  • Ana Sayfa Dünya Uçakta Bir Türk ’ ün Başına Öyle Bir Olay geldi ki !  Hong Kong’a giden uçakta Türk iş adamının tam 830 bin lirası ve 2 lüks saati çalındı.
  • Türk Hava Yolları'ndan kabin amiri olarak emekli olan Sevinç Aydoğan, "onun başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi " dedirtecek bir olay yaşadı.
  • Dünyanın en başarılı yatırımcılarından Warren Buffett'in başına 10 yaşında öyle bir olay geldi ki Milyarder oldu.
  • Olay yerine gelen polis ekipleri, mazgal demirlerinin kesilmesi için itfaiye çağırdı.  Video Galeri. Gündem.
  • Ölümden Sonra Başınıza Gelecekler Ölüm her canlının yaşamının sonunda karşılaşacağı bir olaydır .
  • Buluşma noktasına giden iki üniformalı polis, sahte polis sanılarak gözaltına alınmak istendi.
  • Kendin şablon oluştur. 0. ****1993 yılında olmuş gerçek bir olay ****.  Islanmayın, gelin ben sizi uygun bir yere kadar bırakayım" demiş.
  • Suya atlarken başına öyle bir şey geldi ki … Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Kumlu Çayı’na atlamak isterken yüksek gerilim tellerine çarpan bir çocuk ağır yaralandı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir