Uçak Yolculuğunu Cazip Kılan 8 Sebep

Uçak yolculuğunu cazip ve mantıklı kılan 8 sebebi sizler için araştırdık. Uçakla yolculuk yapmanın, ucuz bilet almanın avantajları nelerdir ve uçakla yolculuk yapanların bilmesi gereken şeyleri yazımızın detayında bulacaksınız. İşte uçakla yolculuk yapmanın avantajları…

Dünyanın en hızlı, rahat ve konforlu ulaşım araçlarından biri olan uçaklarla yolculuk yapmak için onlarca neden sayılabilir. Bizde bu nedenlerin başlıcalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bulutların üzerine çıkarır

 

Uçakla yolculuğu ister ilk kez yapın ister defalarca yapmış olun; bulutların üzerine çıkmış olmak herkeste ayrı bir heyecana sebep olur. Uçak yolculuğunu cazip  kılan ilk özelliklerin başında sizlere gökyüzünü keşfediyormuş gibi ve bulutlara dokunacakmışsınız hissi vermesi.

Uzakları yakın eder

 

Avustralya gibi Türkiye’ye uçakla dahi çok uzak olan bir yere gidebilmenizi en hızlı şekilde sağlayacak tek araç uçak. Dolayısıyla uçaklar uzakları yakın etme potansiyeline sahip.

Hava hep güneşlidir

 

Aşağılarda kar ve yağmur gibi doğa olayları olsa da uçağın uçuş seviyesi bu doğa olaylarının olduğu seviyeden çok yüksekte olduğu için uçuş esnasında hep güneşli hava görürsünüz ve yerdeki karlara rağmen içiniz ısınır.

Dünyanın en temiz havası

 

Uçakla yolculuğun bir diğer avantajı ise; uçakla yolculuğunuz esnasında uçak içindeki hava sürekli olarak yenilendiğinden siz de Dünya’nın en temiz havasınnı soluma imkanı elde ediyorsunuz.

Kısa süren yolculuk

 

Uzun süreli yolculuklara dayanamıyor ve belki de araba tutuyor ve mideniz bulanıyorsa uçak yolculuğu tam size göre. Uzak yerlere bile çok kısa sürelerde erişme imkanı sunan uçak yolculuğu büyük bir avantaj. Çünkü uçaklar 960km/sa hızla hareket ediyor ve gitmeniz gereken yere kısa sürede ulaştırıyor.

Lezzetli ikramlar

 

Hava yolu firmalarının uçuş esnasında ikram ettiği lezzetli yiyecekler ve atıştırmalıklar uçak yolculuğunu cazip hale getiren bir başka neden.

Dünyanın en güvenli yolculuğu

 

Uçak yolculuğu yaparak Dünyanın en güvenl yolculuğunu yapmış oluyorsunuz. Kaza yapma ve düşme oranının diğer araçlara göre çok düşük olduğu uçak yolculukları, yükseklik korkunuz yoksa sizler için harika bir seçenek.

Benzersiz manzaralar

 

Yurt içi veya yurt dışı seyahati olsa da uçuş sırasında, kalkış ve iniş esnasında sizlere eşsiz manzaralar sunan uçak yolculuğu bu sebeple de diğer araçların önüne geçmeyi başarıyor.

Uçak Yolculuğunu Cazip Kılan 8 Sebep

Uçak veya tayyare; hava akımının başta kanatlar olmak üzere kanat profilli parçaların alt ve üst yüzeyleri arasında basınç farkı oluşturması sayesinde havada tutunarak yükselebilen, ilerleyebilen motorlu bir hava taşıtıdır . Pervaneli ya da jet motorlu, sabit kanatlı ve havadan ağır pek çok hava taşıtı uçak kategorisine dahildir. Günümüzde en temel uçak tipleri, yolcu uçağı, savaş uçağı, kargo uçağı olarak bilinirken, farklı coğrafi şartlara göre özelleştirmiş uçaklar da mevcuttur.

Uçağın ana parçaları havada tutunabilmeyi sağlayan kanatlar , kanatları dengede tutmaya yarayan kuyruk , uçağın durum ve pozisyonunu değiştiren kumanda yüzeyleri ve gerekli itmeyi sağlayan motor, pervane gibi elemanlardır. Yolcuları ve yükü barındıran gövde ile uçuş ekibi ve uçuş kumandalarını barındıran kokpit uçağın ana bölümlerindendir.

Uçak Yolculuğunu Cazip Kılan 8 Sebep Özet Bilgiler

 • Add to. Want to watch this again. her uçak yolculugu boyle olsa  her uçak yolculugu boyle olsa 🙂 Uçak yolculuğunu cazip ve mantıklı kılan 8 sebebi sizler için araştırdık..
 • Uçak yolculuğunu cazip ve mantıklı kılan 8 sebebi sizler için araştırdık.
 • #IŞİDtinizMİ?’ 25/04/2016. Uçak Yolculuğunu Cazip Kılan 8 Sebep . 22/09/2016.
 • Gerek yolculuğun kısa sürmesi gerekse de konforu, uçaklı yolculuğu cazip kılan sebepler . Aileler genellikle bebekle uçak seyahati yapmaya endişeli yaklaşır.
 • ANA SAYFA / genel/Vizesiz Ülkeleri Aşırı Cazip Kılan 9 Sebep .  Bir sürü kültürü yakından tanıyarak tarihin büyülü yolculuğunda kaybolabilirsiniz.
 • Bu sebepten , sizin için uçak yolculuğunu dar eden durumları ve hiç de makul olmayan ama işe yaradığı test edilip onaylanmış çözümlerini sıraladık.
 • Gerek yolculuğun kısa sürmesi gerekse de konforu, uçaklı yolculuğu cazip kılan sebepler .
 • Uçak bileti satın alma ve bagaj hazırlık.  Bu durumlarda bilet parası iadesi de yapılmaz. Bu sebeple uçak yolculuklarında bu sürelere dikkat edilmesi önemlidir.
 • Ana Sayfa Genel Uçak Yolculuğu Rehberi.İlk kez uçak yolculuğu yapacaklar için.  gitme mecburiyetinden dolayı, kafamda hep soru işareti vardı..
 • Uçak ile Yolculuk Rehberi. Yurtiçi Uçuşlarda Uçak İçi İkramlar.  Bunun sebebi aslında uçağın konforlu olmaması değildir, kişilerin yanlış koltuk tercihindendir.
 • Tüm Ülkelere Ekonomik Uçak Biletleri. Yolculuğunuzu Şimdi Planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir