Twitter’dan Bir Yenilik Daha: Gece Modu Özelliği

Twitter gece modu özelliğini devreye sokuyor! Artık gece saatlerinde Twitter’ın karanlık temasını göreceksiniz. Gece modu özelliği ile göz yorulmasını azaltmak isteyen Twitter’da yazılar ise beyaz renkte olacak.

Son zamanlarda önemli değişikliklere imza atan Twitter, bu kez kullanıcıları memnun edecek başka bir özelliği devreye sokuyor.

Google’ın Android N için geliştirdiği “Gece Modu” özelliği artık Twitter’a da geliyor. Twitter Gece Modu özelliğini ilk etapta Android uygulaması için test ediyor. Henüz alfa seviyesinde olan yeni özelliğin bazı kullanıcılar tarafından test edildiği ortaya çıktı.
Twitter Gece Modu özelliğinde uygulamanın karanlık bir tema olması bekleniyor. Göz yorulmasının önemli ölçüde önüne geçecek olan temadaki yazılar ise beyaz renkte karşımıza çıkacak.

Gece Modu otomatik olarak devreye giriyor

Gece Modu şimdilik otomatik olarak devreye giriyor. Ancak final sürümde Twitter’ın özellik için bir zaman ayarı getireceğini söyleyebiliriz. Gün içerisinde özellikle gece saatlerinde Twitter’ı etkin bir şekilde kullanıyorsanız, Gece Modu özelliği uygulama alışkanlıklarınızı önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.

Hamburger menü düzeni ise Twitter’da karşımıza çıkan bir diğer önemli yenilik olacak

Twitter, kullanıcıların 140 karakter ile sınırlandırılmış “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ . Jack Dorsey , Noah Glass , Biz Stone , ve Evan Williams tarafından Mart 2006’da oluşturulup Temmuz 2006’da kullanıma açıldı. 2013’te en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu ve “internetin SMS’i” olarak tanımlandı. Mart 2016’da 310 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

  • Google’ ın Android N için geliştirdiği “ Gece Modu ” özelliği artık Twitter ’a da geliyor.  Hamburger menü düzeni ise Twitter ’da karşımıza çıkan bir diğer önemli yenilik olacak.
  • N’ in son geliştirici sürümünden çıkardığı “ Gece Modu ” özelliği Twitter ’a geliyor.  Hamburger menü düzeni Twitter ’da karşımıza çıkan bir diğer önemli yenilik olacak.
  • Daha önce Twitter tarafından Android cihazlar için bazı yeniliklerin geleceği duyurulmuş ve bu yeniliklerden birisinin de Gece Modu yani Night Mode özelliği olacağı belirtilmişti.
  • yönelik çalışmalar yapan Twitter ’ dan kullanıcıları memnun edecek bir yenilik daha geliyor.  son geliştirici sürümünde çıkardığı “ Gece Modu ” özelliği Twitter ’ada geliyor.
  • Peki, gece moduyla Twitter nasıl bir görünüme bürünüyor?  platformundaki karşılığının nasıl olacağı belirsizliğini koruyor.Zira iOS için zaten mevcut bir Night Shift özelliği mevcut.
  • Twitter , geçtiğimiz ay kendisinden hiç beklenmeyen bir yenilik ile gece modu isimli bir özellik duyurmuştu.  Apple tarafındaki “ Night Shift” özelliği ile kısmen benzetilebilir.
  • Twitter gece modu özelliği artık iOS tarafında! Twitter , geçtiğimiz ay kendisinden hiç beklenmeyen bir yenilik ile gece modu isimli bir özellik duyurmuştu.
  • Twitter ' ın üzerinde çalışmaya başladığı yenilik ; gece özelliği ! A+A . Twitter resmi Android uygulamasına otomatik Gece Modu özelliğini getirmek için çalışıyor.
  • Twitter Gece Modu Özelliği . Yazan Kemal Kayaoğlu.
  • Twitter 'a eklenecek diğer yeniliğin detayları ise haberimizde… 24.05.2016 / 10:00.  Android N’ in son geliştirici sürümünden çıkardığı “ Gece Modu ” özelliği Twitter ’a geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir