Twitter’da Videolar Artık 140 Saniye!

Twitter video süresi ne kadar? Sosyal medya devi Twitter yeni zelliklerine bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde 140 karakter sınırını esneten Twitter, şimdi de videoların süresini uzattı…

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter yeniliklerine bir yenisini ekledi.

 

Twitter, geçenlerde fotoğraf, video, link, etiket, anket ve mention’ları karakter hesaplamasına dahil etmeyeceğini duyurmuştu.

Twitter artık kullanıcıların 140 saniyelik video paylaşabileceğini açıkladı. Twitter’ın video sınırı önceden 30 saniyeydi. Twitter’ın bu yeniliği Vine için de geçerli olacak. Kullanıcılar normalde altı saniye olan Vine videolarını 140 saniyeye çıkarabilecek. Twitter’dan yapılan açıklamada bazı kuruluşların 10 dakikalık profesyonel videoları paylaşabileceğini de duyurdu.

Önceden kurumsal hesaplardan bu uzunlukta video paylaşımı yapılamıyordu. Halihazırda Instagram 60 saniyelik, Snapchat 10 saniyelik, Facebook Live ise 45 dakikalık video paylaşımına olanak tanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Twitter yetkilisi Jeremy Rishel, “Video, Twitter’daki gerçek amanlı sohbetlerde giderek daha merkezi bir yer tutmaya başladı” dedi.

Twitter, kullanıcıların 140 karakter ile sınırlandırılmış “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ . Jack Dorsey , Noah Glass , Biz Stone , ve Evan Williams tarafından Mart 2006’da oluşturulup Temmuz 2006’da kullanıma açıldı. 2013’te en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu ve “internetin SMS’i” olarak tanımlandı. Mart 2016’da 310 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

  • Twitter artık kullanıcıların 140 saniyelik video paylaşabileceğini açıkladı. Twitter ’ın video sınırı önceden 30 saniyeydi . Twitter ’ın bu yeniliği Vine için de geçerli olacak.
  • Kullanıcıların videoları daha öncesinde 30 saniyeyle kısıtlanmışken; bugün artık herkes Twitter ’ da 140 saniyeye kadar video oluşturup paylaşabilecek.
  • Yapılan açıklamaya göre kullanıcılar artık açtıkları her videolu tweette veya Vine  Yazının devamı için tıklayın: Twitter ’daki Maksimum Video Süresi 140 Saniye Oldu.
  • Artık Twitter kullanıcıları 140 saniye uzunluğunda videolar yükleyebilecek.  Kısacası, bundan sonra Twitter ' da 140 saniyelik videolar yüklemek ve izlemek mümkün oluyor.
  • isteyen Twitter , artık 140 saniyelik videolar için imkan sağlayacak.
  • duyuran Twitter , kullanıcıların artık 140 saniyelik video paylaşabileceğini açıkladı. Twitter ’ın video sınırı 30 saniyeydi . Twitter 'ın bu yeniliği Vine için de geçerli olacak.
  • Twitter kullanıcıları artık 140 saniyeye kadar video paylaşabilecek.  en iyi platform olmak hem de bu kişilerin Twitter ’ da daha kolay para kazanmalarını sağlamak istiyoruz.
  • Twitter ' da 30 saniyeyle kısıtlı olan video yayınlama, artık 140 saniyeye çıkartılacak.  Vine'da 140 saniye oldu. Twitter 'ın sahibi olduğu Vine'a da aynı özellik getiriliyor.
  • Eski Stadın Yerine Yapılacak! Türkiye'de B İstatistikler ve Oranlar Fenerbahçe Diyor. Twitter 'a 140 Saniye Video Yükleme Dönemi. 22 Haziran 2016 Çarşamba 08:07.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir