Twitter’da Etkileşim Sağlayan Reklam Modeli Herkese Açıldı!

Twitter’da daha çok etkileşim almanızı sağlayan reklam modeli herkese açıldı. Twitter, geçtiğimiz aylarda “conversational ads” adı altında Twitter kullanıcılarından etkileşim kazanmayı sağlayan reklam modelini tüm reklam verenlere açtı.Bu yeni reklam modeli ve Twitter’daki tüm reklam verme yöntemlerini haberimizin detayında bulacaksınız.

Twitter’daki bu yeni reklam modeliyle daha çok müşteriye erişebilir ve takipçilerinize daha çok veri aktarabilirsiniz. Conversational Ads adı verilen bu yeni reklam modelinde kullanıcılara bir görsel veya video eşliğinde bazı sorular sorma ve cevap için paylaşım yaptırma özelliği bulunuyor. Üstelik tıklama yapılarak yapılan paylaşımlarda da özel görsel/video kulanılabiliyor.

Twitter’ın paylaştığı verilere göre bu reklam modeliyle yapılan testlerde diğer reklamlara göre %34 daha fazla etkileşim kazanıldığı ortaya çıkmış.

Herkese açılan bu reklam modeli sayesinde artık takipçilerinizden çok daha net veriler alabilir, etkileşim oranınızı artırabilirsiniz. Yapılacak olan paylaşımlar sayesinde de çok daha fazla kişiye erişebilirsiniz. Twitter’ın büyük bir beklenti içerisinde olduğu bu reklam modeli bakalım reklam verenleri Twitter’a daha fazla reklam vermeye yönlendirecek mi?

Twitter Reklam Modelleri

Türkiye’de 7.2 milyon kullanıcıya sahip Twitter kullanıcılar ve markalar için en önemli sosyal ağlardan biridir. Aktif kullanıcı sayısını gün geçtikçe artıran Twitter reklam modellerini de geliştirerek markaları twitter’da reklam yayınlamaya itmektedir. Peki reklamverenler Twitter’da ne tür reklamlar yayınlayabilirler? Hedeflerine göre hangi reklam türünü kullanmaları gerekir?

1. Promoted Account

Bu reklam türü ile sizi takip etme ihtimali en yüksek kişiler ‘Kimi Takip Etmeli’ (Who to Follow) bölümünde sizi görürler ve böylece insanlara kendinizi göstererek takipçi sayınızı artırırsınız. Bu reklam türü takipçi sayısını artırmak isteyen reklamverenler için daha uygun olacaktır. Bu reklam modelinde maliyet markanızı takip eden kullanıcı sayısına göre hesaplanmaktadır. Bu yüzden sizi takip etme ihtimali en yüksek kişilere gösterilen reklamınız takipçi sayınızı artırır bununla birlikte etkileşimi de artırarak sizi görmeyen kişilere de ulaşma şansınız olur. Bu reklam türünde reklamızın görüntülenmesini istediğiniz ülkeyi de seçebiliyorsunuz. Aynı şekilde reklamınızın görünmesini istemediğiniz ülkeleri ayarlar kısmından seçebilirsiniz.

2. Promoted Trend

Bu reklam modelinde markanın ilgili hashtag’ı trending topic listesinde 24 saat boyunca ilk sırada yer alır. Bu reklam modeli 1 gün için satın alınmaktadır.  Bu yüzden daha çok kısa süreli kampanyalarınızda (indirim, lansman, tanıtım gibi) kullanmanız çok daha doğru olacaktır.  Promoted  trend ile 1 gün boyunca herkesin gözü önünde olabilir ve  kısa sürede birçok kullanıcıya ulaşmış, retweed, favori ekleme ile ulaştığınız kişi sayısını da artırabilirsiniz.

3. Promoted Tweet

Sponsorlu tweet’lerde belirlediğiniz anahtar kelimeler ile reklamınız sizi takip etmeyen kullanıcılara arama sonuçlarında ve kullanıcıların zaman akışında gösteriliyor. Bu reklam türünün 3 aylık gösterim süresi var  ve  ücretlendirme, retweet, favori ekleme ve verilen yanıtlara göre yapılıyor.

4. Twitter Video Ads

Twitter Amplify üzerinden oluşturulan video reklamlarında ücretlendirme diğer reklam kanallarında olduğu gibi video izleme başı belirleniyor. Tweet’lerin içerisine gömülmüş şekilde hazırlanan videolar kullanıcıların haber akışında gösteriliyor.

5. Twitter Website Card

Websitesine yönlendirmesi olan bu reklam türü özellikle trafiği düşük olan, sitesine trafik çekmek isteyen reklamverenler için faydalı olacaktır. Aşağıdaki örnekte göreceğiniz gibi bir resim, bir metin ve link kullanılarak oluşturulan reklam türünde BOOK NOW diyerek siteye yönlendirme sağlayabilirsiniz. Twitter Website Card ile trafiğinizi artırmanızın yanında dönüşümlerinizi de artırmanız mümkündür.

6. Uygulama Yükleme Reklamları

Kullanıcıların haber akışında gösterilen bu reklamlarda kullanılar reklamdaki Dowload yazısını tıklayarak uygulamayı App Store ve Google Play Store’dan telefonlarına indirebiliyorlar.

7. Hava Durumu Hedefli Reklamlar

Diğer sosyal ağ reklamlarında görmediğimiz bu reklam türü markaların kullanıcıların bulundukları bölgelerin hava durumuna göre reklam yapmalarına olanak sağlıyor.

Twitter’da Etkileşim Sağlayan Reklam Modeli Herkese Açıldı!

Twitter’da Etkileşim Sağlayan Reklam Modeli Herkese Açıldı! Özet Bilgiler

  • Twitter , geçtiğimiz aylarda “conversational ads” adı altında Twitter kullanıcılarından etkileşim kazanmayı sağlayan reklam modelini test etmeye başlamıştı.
  • Twitter ’ da daha çok etkileşim almanızı sağlayan reklam modeli herkese açıldı .  artık takipçilerinizden çok daha net veriler alabilir, etkileşim oranınızı artırabilirsiniz.
  • Şimdi ise bu özelliği herkes için açtı .  Herkes için sunulan bu yeni reklam modeli ile beraber artık takipçileriniz ile etkileşiminiz oldukça daha fazla artacak.
  • Twitter ’ da etkileşim almanızı sağlayan reklam modeli herkese açıldı .  sayesinde artık takipçilerinizden çok daha net veriler alabilir, etkileşim oranınızı artırabilirsiniz.
  • Twitter , geçtiğimiz aylarda “conversational ads” adı altında Twitter kullanıcılarından etkileşim kazanmayı sağlayan reklam modelini test etmeyebaşlamıştı.
  • Twitter ’ın, bu yeni etkileşime dayalı reklam modeli “conversitional ads” uygulamasından büyük bir beklentisi var.  Uygulamadan haberdar olan herkes de aynı kanaatte.
  • Günlük 100 kredi kazandırır. Reklam tweeti yollamaz. 100+. Takipçi arttırma.  Twitter ’ da etkileşim almanızı sağlayan reklam modeli herkese açıldı .
  • Site Login Navigation. Navigasyonu açıp kapa.  Twitter Reklamları nasıl çalışır?  Etkileşim oranı: Etkileşim sayısının görüntülenme sayısına bölünmesiyle elde edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir