Twitter’a GIF Ekleme Özelliği Geliyor

Twitter milyonlarca kullanıcının beklediği adımı atıyor. Yenilikleri ile isminden sürekli söz ettiren Twitter, şimdi de GIF butonu özelliği ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Kasım 2015’te anket özelliğinin şık sayısını artıran Twitter , Android platformunda bazı kullanıcılar üzerinde GIF butonunu test etmeye başladı.

Twitter’ın GIF özelliği için internet aleminin en geniş GIF arşivine sahip olan Giphy ile ortak hareket etmesi bekleniyor. Twitter GIF butonu ile kullanıcılar kendi arşivlerindeki GIF’leri yükleyebileceği gibi Giphy entegrasyonu sayesinde yeni GIF’leri indirmeden direkt olarak paylaşabilecek.

Twitter kullanıcısı Phil Pearlman’in ortaya çıkardığı GIF özelliğinin henüz test aşamasında olduğunu ve tahminlere göre uzun bir süre son kullanıcıya sunulmayacağını belirtelim.

  • Bu özelliği aktif hale gelen kullanıcılar akıllı telefonları aracılığı ile mesajlarına GIF ekleyebilecek .
  • özelliği , yapılan son güncelleme ile Twitter üzerinde de kullanılmaya başlandı.  Google Gboard gibi uyumlu klavyelere eklenen direkt GIF gönderme özelliği geliyordu .
  • Twitter ' a giriş yap. Beni hatırla · Şifreni mi unuttun?  gaf ebesi ‏@gafebesi 23 Şub. Twitter ' a gif arşivinden video ekleme özelliği geldi .pic. twitter /flbDaBSyCc.
  • Son dönemde Twitter ’da Gif paylaşımlarında artış yaşanıyor.  önceleri biraz zor olan bu tür paylaşımlar Twitter ’ ın kullanıcılarına sunduğu yeni özelliği ile daha kolay hale geliyor .
  • url’sini yazarak gif paylaşabiliyorken, bundan sonra tweet kutusunda fotoğraf, konum veya anket ekler gibi gif ekleme butonu geliyor .  — Twitter (@ twitter ) 17 Şubat 2016.
  • Dünyanın en popüler mikroblog ağı Twitter ' a bugün itibarıyla GIF formatlı görsel paylaşım desteği geldi .
  • Facebook’ a Gif ekleme özelliği geldikten sonra bu özellik baya populer oldu ve bu sefer Twitter ’ada Gif özelliği geldi .
  • Bu iki güzel oluşumun birleşerek Twitter ' a eklenecek olması ise gerçekten güzel olacak.
  • Twitter gün geçtikçe popülerliğini daha fazla artıran bir platform haline geliyor , tabi ki trendleri takip edip gerekli güncellemeleri  GIF ekleyebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir