Twitter ve İnstagram Hesabınız Nasıl Çalınıyor? 

Sosyal medya hesaplarınız nasıl çalınıyor? Sahte mail ve DM’lere dikkat! Twitter hesaplarına gelen DM ve mail yoluyla gelen virüslü mesajlar kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Sahte Twitter ve İnstagram maillerine tıklayıp hesabınızı hackletmeyin.


Twitter ve İnstagram hesaplarını ele geçirmek isteyen hacklerlar yeni yöntemler aramaya devam ediyor.

Son günlerde hem sahte mail hesapları ile hem de Twitter’da DM yoluyla virüslü mesajlar yolluyorlar.

“Hesabın Twitter’a ait olmayan bir internet sitesi veya hizmeti tarafından ele geçirilmiş olabilir. Şimdilik hesabını güvenli tutabilmek amacıyla kilitledik. Size özel oluşturulan bağlantıdan yeniden giriş yaparak hesabını güvene almalısın.”

Gelen bu DM ve e-posta linkli mesaja tıklayan kullanıcıların şifresi çalınıyor.

[email protected] ve [email protected] gibi gmail adresinden gerçekmiş gibi gelen maillere karşı dikkatli olun.

Bunlar gibi sahte e-mail adreslerinden gönderim yapıyorlar. Ve hesabınızı ele geçirmeye çalışıyorlar. Gerçekmiş gibi tasarım yapıyorlar. Panikle tıklıyorsunuz ve hesap başkasına geçiyor.

DM yoluyla Twitter hesaplarına gönderilen ve kendine ‘Security Turkey’ adını veren sahte hesaplardan kullanıcıya gelen mesaj ise şöyle:

Sahte mail ve virüslü DM’lerden gelen linklere tıklamamak ve söz konusu mesajı hemen silmek gerekiyor.

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook ‘a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın 2016 yılı itibariyle 500 milyon kullanıcısı var.

  • Sosyal medya hesaplarınız nasıl çalınıyor ?  Twitter ve İnstagram hesaplarını ele geçirmek isteyen hacklerlar yeni yöntemler aramaya devam ediyor.
  • Fakat ne kadar güvenlik önlemi alınırsa alınsın Instagram ’da yine de hesaplar çalınabiliyor .  Twitter . tweet.
  • Twitter ve İnstagram hesaplarını ele geçirmek isteyen hacklerlar yeni yöntemler aramaya devam  Gelen bu DM ve e posta linkli mesaja tıklayan kullanıcıların şifresi çalınıyor .
  • hesabımın şifresi & mail adresi çalındı instagram hesap kurtarma geri   Instagram ' a Başkasının Eline Geçen Bir Hesabı Bildirin.  Facebook Google+ Twitter LinkedIn.
  • biri haline iştirak eden instagram kullanıcısı arttıkça hesap çalma durumları’da mevzubahis olmaya başladı.
  • Zamanla bir çok kullanıcının instagram hesabı çalınıyor veya hackleniyor. Hesap çalmaları sonucunda şfiresi ile giriş yapamadığınız hesabı nasıl geri alabiliriz.
  • Algoroo. Twitter ’da Takip Edin.  kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir