Türkiye’yi Bir Kez Daha Rezil Etti! Yine Nurcan Taylan Yine Doping!

Halterci Nurcan Taylan yine dopingli çıktı! Taylan, daha önce iki kez dopingli çıkmış ve ağır cezalara çarptırılmıştı. Nurcan Taylan’ın biyolojik pasaportunda da ‘yasaklı madde’ tespit edildi.

Kadınlar halterde, Türkiye’ye birçok kez madalya kazandıran Nurcan Taylan yine dopingli çıktı!

 

1999 yılında doping yaptığı belirlenen ve 17 yıldır Türkiye şampiyonalarına katılamayan Nurcan, 26 Ekim 2011’de bu kez uluslararası alanda dopingli çıkmış ve 4 yıl ceza almıştı. Cezası 2 yıla indirilen halterci, 26 Ekim 2013’te tekrar podyumlara dönse de iki gün önce federasyona gelen yazı ile bir büyük şok daha yaşadı.

ÖMÜR BOYU MEN KAPIDA

2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda sıfır çekmesine rağmen alınan numuneler ve biyolojik pasaportunun incelenmesi sonucunda yasaklı madde kullandığı bir kez daha saptanan Nurcan Taylan, IWF (Uluslararası Güreş Federasyonu) kuralları gereği ömür boyu men cezası alacak ve spor kariyeri bitecek. Nurcan Taylan, özel izinle 2004 Atina Olimpiyat Oyunları’na katılarak 48 kiloda altın madalya kazanıp tarihe geçmişti.

 

IWF kuralları gereği ömür boyu men cezası alması beklenen Nurcan Taylan’ın kariyeri de sona ermiş olacak. Taylan ilk olarak 1999’da dopingli çıkmıştı. 2011’de numunesinde yine yasaklı madde tespit edilen milli halterci 4 yıl ceza almıştı. Nurcan Taylan’ın kariyerinde 1 olimpiyat, 1 dünya ve 6 Avrupa şampiyonluğu bulunuyor.

Türkiye ya da resmî adıyla Türkiye Cumhuriyeti, topraklarının büyük bölümü Anadolu ‘ya, küçük bir bölümü ise Balkanlar ‘ın uzantısı olan Trakya ‘ya yayılmış bir ülke. Kuzeybatıda Bulgaristan , batıda Yunanistan , kuzeydoğuda Gürcistan , doğuda Ermenistan , İran ve Azerbaycan ‘ın ekslav toprağı Nahçıvan , güneydoğuda ise Irak ve Suriye komşusudur. Güneyini Akdeniz , batısını Ege Denizi ve kuzeyini Karadeniz çevreler. Marmara Denizi ise İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı ile birlikte Anadolu’yu Trakya’dan yani Asya’yı Avrupa’dan ayırır. Türkiye, Avrupa ve Asya’nın kavşak noktasında yer alması sayesinde önemli bir jeostratejik güce sahiptir.

Türkiye toprakları üzerindeki ilk yerleşmeler Aiol , Dor ve İyon Yunanları , Traklar ve Persler gibi çeşitli milletler tarafından Yontma Taş Devri ‘nde başlatıldı. Ardından III. Aleksandros egemenliğiyle birlikte Helenistik dönem geldi, daha sonra sırasıyla Roma ve Bizans dönemleri yaşandı. 11. yüzyılda Selçukluların göçleri sonucunda topraklar üzerinde Türkleştirme hareketi başladı ve 1071 Malazgirt Muharebesi sonrasında gelen Selçuklu zaferiyle Anadolu’daki Bizans üstünlüğü büyük ölçüde kırıldı. Anadolu Selçukluları , Anadolu’yu 1243’teki Moğol istilasına kadar yönetti. İstila sonrasında pek çok küçük Türk beyliği ortaya çıktı.

13. yüzyılın sonlarından itibaren Osmanlılar , Anadolu’nun yanı sıra Güneydoğu Avrupa , Batı Asya ve Kuzey Afrika üzerinde toprakları bulunan büyük bir imparatorluk kurarak erken modern dönemde Avrasya ve Afrika’nın büyük bir gücü oldu. İmparatorluk zirvesini 15. ve 17. yüzyıllar arasında, özelikle I. Süleyman döneminde yaşadı. 1683 II. Viyana Kuşatması ve 1699 Kutsal İttifak Savaşları sonrasında Türklerin Avrupa topraklarından çekilişi başladı ve Osmanlı İmparatorluğu uzun bir gerileme dönemi yaşadı. Ülkenin birçok alandaki yetersizliğini kanıtlayan 19. yüzyıldaki Tanzimat ıslahatları, modernleşmeyi sağlayamadı ve dağılmayı engelleyemedi. Osmanlı, I. Dünya Savaşı ‘na İttifak Devletleri ‘nin yanında girdi ve savaşta yenik düşerek yıkıldı. İşgalci kuvvetlere karşı yapılan Kurtuluş Savaşı başarıya ulaştıktan sonra Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1923’te Türkiye Cumhuriyeti kuruldu.

Türkiye, çeşitli kültürleri barındıran demokratik , laik , üniter bir anayasal cumhuriyettir . Resmî dili, nüfusun %85’inin ana dili olan Türkçedir . Ülkenin %70-80’ini Türkler , geriye kalanını Lozan ‘a göre yasal olarak tanınan ve yasal olarak tanınmayan milletler oluşturmaktadır. Nüfusunun büyük bölümü Müslümandır . Avrupa Konseyi , NATO , OECD , AGİT ve G-20 topluluklarına üye olan Türkiye, Batı dünyasıyla bütünleşmiştir. 1963’te Avrupa Ekonomik Topluluğu ortak üyesi olmuş, 1995’te AB Gümrük Birliği ‘ne katılmış ve Avrupa Birliği ‘ne tam üyelik müzakerelerine 2005’te başlamıştır. Ülke ayrıca Türk Konseyi , Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı , İslam İşbirliği Teşkilatı ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı gibi örgütlere de üyedir. Günümüzde Türkiye, büyüyen ekonomisi ve diplomatik girişimleri sayesinde bölgesel güç olarak kabul edilmektedir.

  • Türkiye ' yi rezil etti . Tweet.  Daha önce iki kez dopingli çıkan ve ağır cezalara çarptırılan halterci Nurcan Taylan 'ın biyolojik pasaportunda 'yasaklı madde' tespit edildi.
  • Türkiye ' yi yine rezil etti . 25 Haziran 2016 11:19.  yasaklı madde kullandığı bir kez daha saptanan Nurcan Taylan , IWF  doping , pekin, pasaport, men, nurcan taylan , halter.
  • Yine türkiye ' yi rezil etti . Spor / 2016 06 25 14:30:50.
  • Türkiye ' yi rezil etti ! Yine o Daha önce iki kez dopingli çıkan ve ağır cezalara çarptırılan halterci Nurcan Taylan 'ın biyolojik pasaportunda 'yasaklı madde' tespit edildi.
  • Daha önce iki kez dopingli çıkan ve ağır cezalara çarptırılan halterci Nurcan Taylan 'ın biyolojik pasaportunda yasaklı madde tespit edildi. GİRİŞ25.06.2016 10:39.
  • Yine dopingli çıktı. Giriş : 25.06.2016 / 17:00:00.
  • Kadınlar halterde, Türkiye ’ye birçok madalya kazandıran Nurcan Taylan ’a kötü haber…  2011’de numunesinde yine yasaklı madde tespit edilen milli halterci 4 yıl ceza almıştı.
  • Türkiye ' yi yine rezil etti ! 25 Haziran 2016 Cumartesi 12:21:18.
  • Bu kadın yine Türkiye ' yi rezil etti . 25 06 2016 11:31.
  • Kadınlar halterde, Türkiye ’ye birçok madalya kazandıran Nurcan Taylan ’a kötühaber…  2011’de numunesinde yine yasaklı madde tespit edilen milli halterci 4 yıl ceza almıştı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir