Türkiye’ye Gelmek İsteyen Almanlara Uyarı!

Ankara’da yaşanan patlamanın etkileri devam ediyor. Almanya’dan Türkiye’ye seyahat edecek olan Alman vatandaşlarını uyaran Almanya Dışişleri Bakanlığı, kalabalıklardan uzak durmalarını ve toplu taşıma araçları kullanmamalarını istedi. İşte detaylar..

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye seyahat eden bir çok Alman vatandaşı olduğunu ve Türkiye’de yaşanan saldırılardan dolayı vatandaşlarını uyardı. Bakanlık, kalabalık yerlerde olmamalarını, askeri ve idari binalara yakın durmamalarını ve toplu taşıma araçlarını kullanmamaları konusunda telkinlerde bulundu.

Başkent Ankara’da dün akşam yaşadığımız hain saldırının akabinde bakanlığın internet sayfasında güncellenen seyahat uyarısında, ”13 Mart 2016 günü Ankara’da çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olan yeni bir bombalı saldırı gerçekleşti.Yerel güvenlik birimlerinin uyarılarının dikkate alınmasını ve basından gelişmelerin takip edilmesini acilen tavsiye ederiz” denildi. 17 Şubat’ta da saldırı gerçekleştirildiği hatırlatılan açıklamada, 12 Ocak’ta Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan canlı bombalı saldırısına da vurgu yapıldı.

Almanya Dışişleri’nin yaptığı gibi Türkiye’de de vatandaşlara uyarılar geldi. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlere seyahat edecekler uyarılırken Türkiye genelinde siyasi gerilim ve kaosun yüksek olduğ, çatışmalar ve terör ihtimalinin olmasına dikkat çekildi. Seyahat eden vatandaşların özellikle büyük şehirlerde kalabalıklardan uzak durmaları, toplu taşım araçlarını kullanmamayı tercih etmemeleri istenirken, resmi ve askeri binaların da tehlike arz ettiği kaydedildi. Bakanlıktan yapılan bu resmi açıklamada son olarak Türkiye genelinde yapılacak olan seyahatlerde de dikkatli olunması istendi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir