Türkiye’nin İnternet Karnesi Açıklandı

İnternet bağımlısı mıyız? Yoksa internet kullanmayı bilenlerin sayısı 3-5 milyonu geçmez mi? İşte bu tartışmalara son verecek bir rapor açıklandı. Dünyanın internet kullanım raporu. Raporuna göre dünyada 3.4 milyar, Türkiye’de ise 46 milyon aktif internet kullanıcısı var… İşte o raporun detayları;

Türkiye’de 46 milyon internet kullanıcısı var

WeAreSocial’ın yayınladığı rapora göre Türkiye’de aktif internet kullanıcısı geçen yılın ocak ayına oranla yüzde 10 artarak 46 milyona ulaştı. Aktif sosyal medya kullanıcı sayısı ise 42 milyona çıktı.

71 milyon cep telefonu kullanıcısının bulunduğu Türkiye’de cep telefonu üzerinden internete bağlananların sayısı ise 36 milyon.

Yaklaşık beş saat internette geçiyor

Türkiye’deki internet kullanıcıları günde ortalama iki saat 35 dakika bilgisayardan, iki saat 32 dakika da cep telefonundan sosyal medya girerek vakit geçiriyor.

Nüfusun yüzde 77’sinin her gün internet kullandığı belirtilen raporda, en popüler sosyal medya ağları ise sırasıyla Facebook, Whatsapp, Facebook Messenger, Twitter ve Instagram.

Dünya’da 3.4 milyar internet kullanıcısı var

 

dünyadaki 3.4 milyar aktif internet kullanıcısının 2.3 milyarı sosyal medyada aktif. 3.7 milyar kişi de cep telefonu kullanıyor.

İnternet bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır . TDK , İnternet sözcüğüne karşılık olarak genel ağı önermiştir. İnternet yerine zaman zaman sadece net sözcüğü de kullanılır.

İnternet, çok protokollü bir ağ olup birbirine bağlı bilgisayar ağlarının tümü olarak da tanımlanabilir. Binlerce akademik ve ticari ağ ile devlet ve serbest bilgisayar ağının birbirine bağlanmasıyla oluşmuştur. Bilgisayarlar arasında bilgi çeşitli protokollere göre paketler halinde transfer edilir. İnternet üzerinde elektronik posta ve birbirine bağlı sayfalar gibi çok çeşitli bilgiler ve hizmetler vardır. İnternet üzerinden oyunlar da oynanabilir.

İnternet’in kökeni, hataya dayanıklı, sağlam ve özel bir bilgisayar ağı kurmak isteyen Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından 1960 yılındaki araştırmalara dayanır. 1980’lerde Ulusal Bilim Vakfı tarafından yeni bir ABD omurgasının finansmanı için toplanan özel fonlar, Dünya çapında katılım ve birçok özel ağın birleşmesine neden olmuştur. 1990’larda uluslararası bir ağın yaygınlaşması ile İnternet, modern insan hayatının temelinde yer almıştır.

  • Cihan Pehlivan tarafından 23 Aralık 2016, Cuma 14:20 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR. Speedtest, Türkiye ’ nin internet karnesini açıkladı .
  • Türkiye ' nin internet karnesi açıklandı . Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) Türkiye 'de internet kullanımıyla ilgili önemli veriler topladı.
  • Türkiye ' nin internet karnesi açıklandı . Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) Türkiye 'de internet kullanımıyla ilgili önemli veriler topladı.
  • Dünyanın internet kullanım raporu açıklandı . Rapora göre dünyada 3.4 milyar, Türkiye ’de ise 46 milyon aktif internet kullanıcısı bulunuyor.
  • Türkiye ' nin İnternet karnesi şaşırttı. Dünyanın İnternet kullanım raporu açıklandı .  3.7 milyar kişi de cep telefonu kullanıyor. Türkiye ’de 46 milyon internet kullanıcısı var.
  • yılının ikinci ve üçüncü çeyreğinde gerçekleştirdiği 4 milyon 211 bin 793 hız testine göre Türkiye ’ nin internet karnesini yayınladı.
  • İnternet Karnemiz Geldi: Türkiye ’de Kullanıcıların İnternet Hızı Ortalamaları Açıklandı .  Türkiye , dünyanın en hızlı mobil internete sahip ilk 20 ülkesiarasına girdi.
  • Türkiye ' nin mutluluk karnesi açıklandı . Mutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranı 2015 yılında %56,6 iken 2016 yılında  Internet Haber. İnternethaber yayın grubu.
  • başında gelen Speedtest, 2016 yılının ikinci ve üçüncü çeyreğinde gerçekleştirdiği 4 milyon 211 bin 793 hız testine göre Türkiye ' nin internet karnesini yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir