Türkiye’nin En Çok Kazanan Aktörleri

Türkiye’nin En Çok Kazanan Aktörleri


Ekonomik yönden büyük bir sektör haline gelen televizyon ve film endüstrisi kazanmaya ve kazandırmaya devam ediyor. Ülkemizde dizi ve reklam sektöründe harcanan paralar dudak uçuklatan cinsten. Böyle büyük bir ekonomi içerisinde tabiki aslan payını alanlar ise yapımcılar ve aktörler. Muhteşem yüzyıl ile zirve yapan Halit ergenç, Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Beren Saat… Ülkemizde en çok para kazanan aktörleri sizler için araştırdık. Hangi ünlü ne kadar kazanıyor? işte cevabı.

Bergüzar Korel


Karadayı dizisindeki Feride rolü ile kendisine hayran bıraktıran Bergüzar Korel, 3 sezon süren diziden bölüm başı 25 bin TL kazanmıştır. Oynadığı reklam filmleri ile ortalama yıllık kazancı 2 milyon TL civarındadır.

Halit Ergenç


Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Kanuni Sultan Süleyman rolü ile izleyenleri kendisine hayran bıraktıran Halit Ergenç oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinden bölüm başı 60 bin TL kazanmıştı. Bu sıralar yeni bir projede kendisini göremediğimiz Halit Ergenç’in yıllık geliri 2,5 milyon TL civarında.

Engin Altan Düzyatan


TRT’de yayınlandığı ilk bölümden itibaren zirveyi kimseye bırakmayan Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’yi canlandıran Engin Altan Düzyatan, bu diziden bölüm başı 60 bin lira kazanmaktadır. Bir çok reklam filminde de yer alan Engin Altan Düzyatan 2015’in en çok kazanan aktörleri arasında yer aldı. Yıllık kazancı ortalama 3 milyon TL civarında.

Necati Şaşmaz


11. sezonu ile rekorları altüst eden ve her sezon olduğu gibi zirveyi elden burakmayan Kurtlar Vadisi dizisinin Polat Alemdarı Necati Şaşmaz, bölüm başı 65 bin TL. lik kazancı ile en çok kazanan aktörler arasında yerini alanlardan. Yıllık kazancı ortalama 3,2 milyon TL civarında.

Erkan Petekkaya


Dizi dünyasının en çok aranan oyuncuları arasında olan Erkan Petekkaya, bu sezon yer aldığı Paramparça dizisinden bölüm başına 55 bin lira kazanmaktadır. Dizi dünyasına ara vermeden devam eden usta oyuncu yüksek kazancı ile en çok kazananlar arasında yerini aldı. Yıllık kazancı ortalama 3,5 milyon TL civarında.

Kenan İmirzalıoğlu


Oynadığı dizi ve filmler ile günümüzün en büyük jönleri arasında yer alan Kenan İmirzalıoğlu, son oynadığı Karadayı dizisinden yaklaşık bölüm başı 70 bin TL kazanıyordu. Film ve reklam gelirleri dahil Kenan İmirzalıoğlu’nun yıllık yaklaşık kazancı 6 milyon TL civarında.

Beren Saat


Aşk-ı Memnu, Fatmagül’ün Suçu Ne, İntikam dizilerindeki performansı ve güzelliği ile televizyon dünyasının aranan yüzlerinden olan Beren saat, oynadığı son diziden bölüm 65 bin TL. kazanmamıştı. Bu sıralar dizilere ara veren Saat’in reklamlarla birlikta kazancı tam 7 milyon TL’yi bulmaktadır.

Kıvanç Tatlıtuğ


Oyunculuğu ve yakışıklılığı ile en çok kazananlar arasında zirvede yer alan Kıvanç Tatlıtuğ, bölüm başı 260 bin lira ile zirvede. Yakışıklı oyuncu Kurt Seyit Şura dizisinde kazandığı bu para ile bölüm başı en çok kazanan oyuncu olma ünvanını da elinde taşıyor. Oynadığı film projeleri ve reklam filmleri ile Kıvanç Tatlıtuğ’un yıllık kazancı 18 milyon TL.’yi bulmaktadır.