Türkiye’deki Tatile Elverişli ve Huzur Dolu 7 Ada

Türkiye’deki tatile elverişli huzur dolu 7 ada hangisi diye merak ediyor ve Türkiye sınırları içinde harika ve unutulmaz bir ada tatili için mekan arıyorsanız yazımız tam size göre. İşte ülkemizin doğa harikası ve tatile için muhteşem olacak huzur dolu 7 adası…

Giresun Adası, Giresun


Giresun Adası; tatil için harika olacak adalardan biri. Aynı zamanda Karadeniz Bölgesi’nde yerleşik hayatın olduğu tek ada. Antik kalıntıları, tarihi yerleri ve 4 mevsim ziyarete uygun iklim koşullarıyla mutlaka görmeniz gereken adalarda biri. Pek çok tarihi yazıda adı geçen Giresun adası; “Herkül’ün altın postu aramak için geldiği yer” gibi çok sayıda efsaneye de konu oluyor.

Akdamar Adası, Van


Akdamar Adası; Van gölü kenarında olan adaların en büyüğü. Harika göl manzarası, Ermeniler tarafından inşa edilen 1100 yaşındaki Kutsal Haç Kilisesi ve pek çok gezilebilecek mekanı bulunan Akdamar Adası’nda adanın kuzey taraflaırında göle de girilebiliyor.

Bozcaada


Türkiye’de ada tatile denilince akla gelen ilk mekanlardan biri olan Bozcaada; huzurlu tatil için ideal bir mekan. Denize girmek dışında balık tutmak ve müze ziyareti yapmak gibi pek çok aktiviteyi de rahatlıkla yapabileceğiniz Bozcaada’da; ayrıca zengin su altı dünyasında dalış yapmak, bisiklet sürmek, tekne turu yapmak gibi seçenekler de mevcut.

Kekova, Antalya


Kartpostal gibi görüntüye ve mavinin her tonuna sahip Kekova Adası; Antalya’nın gürültülü sahillerinden kurtulmak ve huzur dolu bir tatil yapmak için harika bir yer. Tüm Akdeniz’İn en temiz denizine sahip Kekova Adası’nda, cam tabanlı teknelerle denizde gezerek su altı dünyasını da keşfetme imkanı bulabiliyorsunuz.

Gökçeada, Çanakkale


Gökçeada; tarihi anılarla ve muhteşem manzaralarıyla ada tatili yapmak isteyenler için harika bir mekan. Yüzmeye elverişli pek çok plajın olduğu Gökçeada’da; ayrıca rüzgar sörfü, kitesurf ve dalış gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.

Tavşan Adası, Aydın


Kuşadası’na oldukça yakın olan Tavşan Adası; tekneyle açılarak rahatlıkla gezebileceğiniz harika mekanlara sahip.

Yedi Adalar, Muğla


Dalış denilince akla gelen ilk mekan olan Yedi Adalar; tertemiz deniziyle harika bir yer. Gökova’nın, dünyanın merkezidir” dediği Yedi Adalar; su altı zenginliği ve yeşil ve mavinin her tonuyla eşsiz bir yer.

 

Türkiye’deki Tatile Elverişli ve Huzur Dolu 7 Ada

Türkiye’de turizm, Ege ve Akdeniz kıyılarındaki arkeolojik ve tarihi alanlar üzerine yoğunlaşmıştır.

Türkiye ‘nin en büyük şehri olan İstanbul , Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu ‘nun başkenti olması dolayısıyla da antik döneme sahip birçok yapıyı barındırmaktadır. Sultanahmet Camisi , Ayasofya ve Topkapı Sarayı bunlardan birkaçıdır.

Diğer önemli turizm alanları; Roma İmparatorluğu döneminden kalan Efes , Truva , Bergama , Side , Meryem Ana Evi ‘nin yanı sıra Kapadokya , Nemrut ve Pamukkale bölgeleridir.

Plaj bölgeleri, genellikle Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yaşayan insanlar ve Batı Avrupa ‘dan gelen turistler için önemli bir turizm alanıdır. En önemli plajlar, Ege kıyılarından başlar ve Akdeniz’de Antalya yakınlarında son bulur. Bodrum , Fethiye , Marmaris , Kuşadası , Alanya önemli tatil yöreleridir. Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye’de turistik bölge sadece Çeşme – Alanya hattında sıkışıp kalmıştır.

Türkiye’deki Tatile Elverişli Ve Huzur Dolu 7 Ada Özet Bilgiler

  • Türkiye fırsatlarından yararlanın! Karşılaştırıp öyle karar verin.
  • Ana Sayfa Böylesi Yok! Türkiye ’ deki Tatile Elverişli ve Huzur Dolu 7 Ada .
  • Türkiye ’ deki Tatile Elverişli ve Huzur Dolu 7 Ada .
  • Yedi tepeli İstanbul'un görülmeye değer 7 tepesi ve harika manzaralara sahip mekanlarını sizlerle paylaşıyoruz.  Türkiye ’ deki Tatile Elverişli ve Huzur Dolu 7 Ada . Mekan.
  • Ege’nin pek meşhur olmamış huzur dolu , çiçek kokulu 30 köyü.  Kozak’ta baktığınız her yer fıstık çamı dolu adeta.  Kuş gözlemciliği yapmaya da elverişli .
  • Paylaş. Tweet. Paylaş. Eposta. Yorumlar.
  • Kent, yakınında bulunan şifalı sularla askerlerin bozulan sağlıklarını ve yıpranan morallerini geri getirmeyi başarmış. Su sporları için ideal ve çok elverişli : Yedi Adalar .
  • Sapanca Günlük Kiralık Daireler. #10730 . Sapanca'da Yeşillikler İçerisinde Huzur Dolu Tatil 104. Sapanca, Sakarya , Türkiye .
  • aile ve arkadaş gruplarınız la, gözlerden ve şehrin gürültüsünden uzak huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenler için paha biçilmez bir seçenektir.
  • Cocos Adaları ’nda sükuneti, huzuru ve dinginliği aynı anda yakalamak mümkün.  Plajları, dalış sporuna elverişli olması burayı daha keyifli hâle getirmeye yetiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir