Türkiye’de Haber Deyince Akla İlk Gelen En İyi 12 Haber Spikeri!

En iyi haber spikeri kim? Haber ciddi iştir. Olanı biteni kamuoyu ile paylaşmaktır. Habere konu olan olay kadar onun sunum şekli de önemlidir. Türkiye’de haber spikerliği hep kıyasıya bir yarışa sebep olmuştur. Spiker, bazen haberin önüne bile geçmiştir. Ama bu işi layığı ile yapan çok başarılı isimler var. Biz de sizler için Türkiye’nin şu anda ekranlardaki en iyi haber spikerlerini listeledik…

İşte en başarılı 12 haber spikeri

Yalçın Çakır (Flash Tv Ana Haber Spikeri)


O bir efsane. Ekranların fenomeni. Hepimizin Yalçın abisi. Her projede olduğu gibi haber spikerliğinde de başarılı.

Duygu Demirdağ ( Cnn Türk Haber Spikeri )


Muhabirlikten spikerliğe, sahadan stüdyoya geçti. Demirdağ, ayağının tozu ile başladığı spikerlikte de başarılı. Ve ekranda sahayı bilen spiker olmanın avantajını çok net ortaya koyuyor. Başarılı sunucu şimdilerde ise haftada dört gün “İnsanlık Hali” programı ile izleyici karşısına çıkıyor.

Buket Aydın (Ntv Haber Spikeri)


Uzun yıllardır Ntv ekranlarında olan Buket Aydın, kendi tarzı ile izleyiciden tam not almayı başarıyor.

Cem Öğretir (Atv Haber Spikeri)


Tecrübeli isim uzun yıllardır ekranda.

Nevşin Mengü (Cnn Türk Ana Haber Spikeri)


Bazen reji ile yaşadığı diyaloglar ile de gündeme gelse de başarılı haberci geçmişi ve sahadaki deneyimini ekrana çok iyi yansıtıyor. Nevşin Mengü, soğukkanlı ve kendine has üslubu ile haber sunumu ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Jülide Ateş ( Show Tv Ana Haber Spikeri )


Jülide Ateş’in ekran serüveni uzun yıllardır devam ediyor. Ateş, duru Türkçesi ve başarılı haber sunumunda da ön plana çıkıyor.

İrfan Değirmenci (Kanal D Haber Spikeri)


Sabah haberlerinin prensi. İrfan değirmenci de “sahayı bilmeyen ekranda tutunamaz” sözünü haklı çıkaranlardan. Muhabirlik dönemindeki başarılı performansını spikerlikte de sürdüren Değirmenci, kısa süre içinde karşımıza Ana haber spikeri olarak çıkabilir.

Gülbin Tosun ( Fox Tv Haftasonu Ana Haber Spikeri )


Türkiye’nin en çok izlenen haber bülteninde hafta sonu ekran karşısına geçiyor. Ve Fatih Portakal’ın hafta içindeki başarısını kaldığı yerden zirvede tutmaya devam ediyor. Gülbin Tosun’un başarılı bir haber geçmişi var.

Ece Üner (Habertürk Haber Spikeri )


Ece Üner, ekranların güler yüzlü haber spikeri. Onun sunuculuk geçmişi de 2006 yılına kadar uzanıyor. Üner, başarılı sunuculuğunun yanı sıra tarihçi ve sosyolog kimlikleri ile de dikkat çekiyor. Üner son olarak “Olduğu Gibi” isimli bir de şiir kitabı yayınladı.

Serdar Cebe ( Kanal D Haber Spikeri )


Serdar Cebe, tecrübesi ve başarılı sunumu ile en iyiler arasında yer alıyor. Aslında duayen Mehmet Ali Birand’ın ardından onun koltuğuna oturmak hiç kolay değildi. Ama o ustasından öğrendiklerini ekrana çok iyi yansıtıyor.

Nazlı Çelik ( Star Tv Ana Haber Spikeri )


Nazlı Çelik, hem haber sunuculuğu hem de yöneticiliği ile Star Haber’i başarıya taşıyor. Uzun yıllardır Star Ana Haber spikeri olan Çelik, yaptığı özel röportajlar ve Dağlıca Karakolu özel haberi ile son döneme damgasını vuran işlere imza atıyor.

Fatih Portakal (Fox Tv Ana Haber Spikeri)


O, hem muhabir, hem spiker. Yerel basından ulusal basına emin adımlarla yürüyen Fatih Portakal, izleyiciye en samimi gelen haber spikeri. Ustası Mehmet Ali Birand’ın tarzı gibi haber yorumları ve seyirci ile evde sohbet eder gibi konuşan Portakal’ın bu samimiyeti reytinglere de yansıyor. Fox Haber ile zirvede olan Fatih Portakal uzun yıllar ekranda başarısını devam ettirecek gibi.

Not: Haber spikerlerinin başarılarından bahsettik. Ama unutulmamalı ki haber spikeri, aynanın ön yüzü. Bir de arka tarafta o haberleri hazırlayan haber merkezleri var. Onların emeği ve başarısı yadsınamaz. İyi haber spikeri iyi bir haber ekibi ile oluşur. Başta kameraman ve muhabirler olmak üzere bütün haber emekçilerine de sevgilerimizi iletiyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir