Türkiye’de En Çok Hangi Site Tıklanıyor?

Türkiye’de en çok hangi site tıklanıyor? Hangi site ne kadar tıklanıyor? İnternet araştırmaları çok merak edilen bu sorunun cevabını ortaya koyuyor. IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nda 2016 Şubat ayı verilerine göre; Türkiye’de en fazla sayfa görüntülenmesine sahip site arama motoru Google. Google’ın ardından Facebook, Milliyet ve Youtube geliyor. İşte en çok tıklanan sitelerin kategorilere göre sıralanması;

Kategori Bazında En Fazla Trafiğe Sahip Siteler

Haber Siteleri


Aylık trafiğe göre haber kategorisinde Milliyet birinci sırada yer alıyor. Milliyet’in 7 milyon kullanıcısına karşılık, aylık trafiğe göre bu kategoride ikinci sırada bulunan Hürriyet’in 5 milyon 791 bin kullanıcısı bulunuyor. 3. sıradaki Habertürk’ün ise 408 milyon aylık trafiğinin yanında 3 milyon 33 bin kullanıcısı bulunuyor.

Alışveriş Siteleri


Alışveriş kategorisinde Gittigidiyor 160 milyonluk trafiği ile ilk sırada yer alıyor. N11, Aliexpress, Markafoni ve Trendyol alışveriş kategorisinde en yüksek site trafiğine sahip diğer siteler.

Video Siteleri


Video sitelerinde ise Youtube birinci sırada. Youtube.com’da kullanıcılar ayda ortalama 2 saat 10 dakika kalıyorlar. Kanald, İzlesene ve Filmifullizle Youtube’un ardından en fazla ziyaret edilen diğer video siteleri.

Sosyal Ağlar


Sosyal ağlar kategorisinde ise Facebook açık ara lider durumda. 2016 Şubat ayında Türkiye’de 16,9 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Facebook’ta kullanıcılar ayda ortalama 9 saat 25 dakika kalıyorlar. Sosyal ağlar kategorisinde Facebook’un ardından Twitter geliyor. 5,5 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Twitter’ın aylık trafiği 136,6 milyon. 3. sırada ise 70 milyon aylık trafiği ile Instagram geliyor.

Kadın ve Yaşam


Kadın / Yaşam kategorisinde birinci sırada yer alan Kızlarsoruyor 19 milyon sayfa görüntülenmeye sahip. İkinci sırada yer alan Mahmure.com’un aylık trafiği 9 milyon. hithayat.com ise aylık 9 milyon trafiğiyle bu kategoride üçüncü sırada.

Müzik Siteleri


Müzik kategorisi altında Karnaval.com, aylık 4,7 milyon trafiğiyle birinci sırada bulunuyor. İkinci sırada ise Numberone bulunuyor.

Oyun Siteleri


Oyun siteleri kategorisinde nametests.com, aylık trafiğe (76 milyon) göre birinci sırada. İkinci sırada bulunan oyunkolu.com ise site genelinde 35 milyon aylık trafiğe sahip.

Spor Siteleri


Spor sitelerinde Fanatik.com birinci sırada. 2016 Şubat ayında 129 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilen Fanatik’de ziyaretçiler ayda ortalama 1 saat 11 dakika kalıyorlar. Aylık 125 milyon trafiği bulunan mackolik.com’da ise ziyaretçiler ortalama 2 buçuk saat kalıyorlar. Sahadan, Sporx ve Fotomaç bu kategoride en fazla ziyaret edilen diğer siteler.

Tablet Üzerinden En Fazla Ziyaret Edilen Siteler


Tablet üzerinden Türkiye’de en fazla sayfa görüntülenmesine sahip site 28 milyon site trafiği ile milliyet.com.tr. Sozcu.com.tr 17,6 milyonluk trafiği ile 2. sırada yer alıyor. Tablet üzerinden en fazla sayfa görüntülenmesine 3. site ise Hurriyet.com.

Akıllı Telefonlar


Akıllı telefondan ziyaret edilen sitelerde 294 milyon site trafiğiyle Milliyet.com.tr birinci geliyor. 3,9 milyon kullanıcısı olan Milliyet.com.tr’de ziyaretçiler ayda ortalama 45 dakika zaman geçiriyor. Cnnturk.com ve Haberturk.com.tr ise site trafiğinin en çok olduğu diğer siteler olarak görülüyor.

Türkiye’de internet, 2012 yapılan araştırmaya göre Türkiye geneli internet kullanımı toplam nüfusun %45’ini oluşturmaktadır.

Türkiye’de internet 1993 yılından beri mevcuttur. Ege Üniversitesi çalışmalarına 1987’de başlamıştır. İlk mevcut bağlantı çevirmelidir. Kablolu internet 1998’de ADSL ise 2001’de mevcuttur. Şu anda TTNET ‘in ADSL2+ hizmet en çok kullanılan internet hizmetidir , talep edilen internet hızı 8 Mbit/s to 24Mbit/s arasındadır. TTNET 25 Mbit/s ile 100 Mbit/s arasında fiber internet hizmeti de sunuyor. Alternatif şirketler genelde TTNET ‘in alyapısını kullanıyorlar. Mesela DSMARTNET , Biri gibi. Turkcell Superonline 12 şehirde fiber hizmeti vermektedir. Ayrıca şirket sağlıklı bir biçimde büyümektedir. 1000 Mbit/s varan internet hızı sunmaktadır. Ayrıca kablolu internet UyduNET tarafından altyapısı ve bakımı yapılmaktadır. Sunduğu internet hızı 10 Mbit/s ile 100 Mbit/s arasındadır.

Mart 2012’de , TTNET ve Superonline , Türkiye internet bant genişliğini kendi aralarında belirlediler , uygulamaya “adil kullanım” politikası indirme ve yükleme hızlarını belli bir ölçü ile kısıtlar. Genelde 50 GB indirme kotası vardır. Bu limit aşılırsa hız 1 Mbit/s düşer. Bazı kullanıcılar ayda 6 gün boyunca hızlarının düştüğünü bildirdi. İki şirket bu “adil kullanım” politikası krizinin altında eziliyorlar. 2009 Haziran’dan sonra , Ulaştırma Ve Haberleşme Bakanlığı tarafından onaylanmış Mobil Şebekeler Türkiye’de yükselmeye başladı. Bu şirketlerin fiyat politikaları da TTNET ve Superonline ile neredeyse aynıdır. TTNET’in aşırı fiyatlandırması konusunda çok şikayet var. IWS göre 35 milyon internet kullanıcısı var.

  • Türkiye ’ de en çok hangi site tıklanıyor ? Hangi site ne kadar tıklanıyor ? İnternet araştırmaları çok merak edilen bu sorunun cevabını ortaya koyuyor.
  • Türkiye ' de en çok tıklanan 100 site .
  • › En Çok Tıklanan 100 Site . Paylaşın. Türk kullanıcısı en çok hangi siteleri ziyaret ediyor?  bu en çok tıklanan sitelerde facebook olması çok garip:S. YANITLA.
  • Bugünki yazımızda türkiyede en çok hit alan 10 web sitesini sıralayacağız.
  • 25 Ekim 2013, 10:54 Türkiye 'nin En Çok Girilen Siteleri . Alexa’nın verilerine göre türkiyenin en çok ziyaret edilen sayfalarını listeledik.  Yorumlar için tıklayınız .
  • IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması* Gemius 2016 Ocak ayı verilerine göre; Türkiye ’ de en fazla sayfa görüntülenmesine sahip site Google.
  • En çok hangi siteleri tıklıyoruz ? Gemius İnternet Ölçümleme Araştırması Ekim ayı verilerine göre, Türkiye ’ de en fazla sayfa görüntülenen site Facebook.
  • Peki Türkiye ’deki internet kullanıcıları en çok hangi web sitelerini ziyaret ediyor?  Cevabı iptal etmek için tıklayın . Beni sonraki yorumlar için e posta ile bilgilendir.
  • Tabi internet sitesi devleri de birbirleriyle yarışarak daha fazla kullanıcıya hitap etmek istiyor.  Peki Türkiye ’ de en çok hangi sitelere tıklanıyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir