Türkiye’de 2016’nın En Çok Hasılat Yapan Filmleri

Türkiye’deki sinema sektörü, hiç şüphesiz yükselmeye kaldığı yerden devam ederken şu günlerde pek çok insan Türk filmi izlemekten kendini alamıyor. Zira, hem global düzeyde ödüllerin gelmesi hem de yönetmenlik başarıları ile Türk film sektörünün yükselişi hemen herkesin dilinde. Sinema severler de, bu yıl daha çok Türk filmlerini tercih etti gibi görünüyor. Bu yazımızda, Türkiye’de sinema sektörünün 2016 yılında en çok hasılat yapan filmlerine değinecek ve rakamlarla bu filmleri olabildiğince açıklamaya gayret edeceğiz. Siz de, bu listenin tamamını, global olarak merak ediyorsanız; dünya sıralamasına IMDB üzerinden göz atabilirsiniz.

 

Kardeşim Benim

Aslı Enver, Murat Boz gibi isimlerin başrollerde oynadığı ve harika bir film olarak nitelenip; 2016’nın ilk beş ayı boyunca vizyonda kalan; bunun yanında muhteşem bir hasılat yakalayan Kardeşim Benim; ilk sırayı alan film olarak göze çarpıyor. Yaklaşık 20 milyon liralık bir gelirin elde edildiği Kardeşim Benim’de eğlenceli bir kurgu sizi bekliyor. Filmi bugüne kadar vizyondayken 2 Milyondan fazla kişi izledi.

Batman V Superman: Adaletin Şafağı

Batman V Superman, Türkiye’de en çok izlenen yabancı filmlerden bir tanesi olarak karşımıza çıktı ve kendi yılında, kendi rekorunu en azından Türkiye’de kırmayı başardı. Film, DC Comics’in iki ana karakteri Batman ve Superman’i karşı karşıya getirirken bu ikilinin mücadelesi beyazperdede pek çok eleştiriye sebep oldu ancak bu eleştirilerin filmi izlenmekten alıkoymadığı da aşikâr. 1,5 Milyon izleyicinin bu yıl Batman V Superman’i Türkiye’de izlediği biliniyor ve DC sadece bu sayıyla Türkiye’de değil, globalde inanılmaz bir hasılat tutturmuş olabilir.

Kolpaçino 3. Devre

Tüm zamanların en komik filmlerinden bir tanesi olarak nitelenen ve başrolünde Şafak Sezer’in oynadığı Kolpaçino; üçüncü filmi olan 3. Devre ile geçtiğimiz aylarda vizyonlara girmişti. Film, muazzam bir ilgiyle karşılanırken aynı zamanda inanılmaz bir seyirci sayısına da sahip oldu. Çok kısa süre vizyonda kalmasına rağmen Kolpaçino’nun 3. filmini yaklaşık 1.3 milyon seyirci izledi ve film muhtemelen 10 milyondan fazla hasılat yaptı.

Deadpool

Absürd bir süper kahramanın hikayesini anlatan ve Marvel’ın bu yıl en çok beklenen filmlerinden bir tanesi olmayı başarmış Deadpool; Türkiye’de de Marvel severler tarafından ilgiyle karşılanan bir film olmayı başardı. Deadpool, inanılmaz keyifli atmosferi ve bizimle konuşan kahramanı ile hak ettiği ilgiyi en azından Türkiye’de gördü diyebiliriz. Film, yaklaşık 1.1 milyon izleyiciye sahip olurken Türkiye’de 10 milyondan fazla hasılat yaptı.

Türkiye’de 2016’nın En Çok Hasılat Yapan Filmleri

2019 Türkiye genel seçimleri için yapılan anketler, 2019 Türkiye genel seçimleri öncesi anket şirketlerinin yaptırdığı anketlerdir . Aşağıda değişik şirketler tarafından yapılan anket sonuçları verilmiştir. Anketlerin yalnızca kişilerin belli konulardaki tutumlarını, düşünce ve duygularını, önerilerini saptamak üzere hazırlanmış sorular olduğu unutulmamalıdır. Anketlerin bilimsel değer taşıyabilecek bazı bilgileri verilen kaynaklarda mevcuttur.

Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri öncesi yapılan anketler Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri için yapılan anketler sayfasında bulunmaktadır.

en çok hasılat yapan filmler türkiye, en çok gişe yapan türk filmleri 2016, en çok gişe yapan filmler 2016, gişe rekoru kıran filmler 2015, gişe rekoru kıran türk filmleri, gişe rekoru kıran filmler 2016, türkiye’de en çok gişe yapan yabancı film, en çok gişe yapan türk filmleri 2017

Türkiye’De 2016’Nın En Çok Hasılat Yapan Filmleri Özet Bilgiler

  • 2016 Filmleriyle Güncellenen Tüm Zamanların En Çok Gişe Yapan 20 Filmi .  2016 yapımlarının da dahil olduğu tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden 20 filmi
  • 2016 ' nın Mayıs ayına kadar en çok izlenen filmlerini siz de merak edip izlemek isterseniz, buyrun içeri. Hepinizin filmleri sevdiğini varsayarak Türkiye ' de en çok gişe yapan
  • CNN TÜRK. 09.05.2014 Cuma 11:48 (Güncellendi: 24.06. 2016 Cuma 20:02).  sıradaki haber: {$ nextTitle $}. Tüm zamanların en çok gişe yapan 50 Türk filmi .
  • Tüm Zamanların Gişe Rekorları Kıran Filmleri . Imdb sitesine göre dünya çapında en yüksek gişe hasılatı yapan ilk 100 filmi 100 Görevimiz Tehlike.
  • İlk bölümde 2016 yılında Türkiye ’ de en çok izlenen filmlere , ikinci bölümde ise 2016 yılında dünyada en çok hasılat yapan filmlere göz atacağız.  2016 ' nın Enleri .
  • Bu liste dünya çapında tüm zamanlarda en çok gelir elde etmiş filmleri listeler.
  • 03 Ara 2016 Bu yıl en çok hasılat yapan filmler .  Birinci sırada Kardeşim Benim Filmi toplamda 2.070.008 izleyici sayısına ulaşarak 23.127.828 TL hasılat yapmıştır.
  • 2016 ’da dünya en çok hasılat elde eden film “Captain America: Civil War” oldu.  Türkiye ’ de yılın en çok hasılat yapan 10 filminden sekizi yerli sinemadandı.
  • Sinema tarihi boyunca gelmiş geçmiş en çok ses getiren animasyon filmi serisi Toy Story yani Oyuncak Hikayesi' nin 3. filmi .  geçtiğimiz yılın en çok hasılat yapan filmi olmuştu.
  • Lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın !  2016 yılının ilk 3 ayında en çok izlenen filmler .  100)Buz ve Gökyüzü. Hasılat : 4.149 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir